Slanje emaila iz joomle kao SPAM!

Moderator: cicans

Locked
VuzZ
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 9
Joined: Wed Apr 09, 2008 8:11 pm

Slanje emaila iz joomle kao SPAM!

Post by VuzZ » Wed Apr 09, 2008 11:22 pm

Ne mogu a da ne primetim, a i nakon što sam probao, da tvrdim:

Opcija za slanje e-mail-a iz Joomle je totalno nesigurna, tj. omogućava spammerima da je koriste i falsifikuju pošiljaoca spama.
Analizom header-a vidim da server (koji je opremljen anti spam softverom) nije primetio da je spam. da envelope-from i ostale naznake upućuju na lažni email, a da je jedini trag ustvari prvobitni pošiljalac, tj. nobody na tom i tom serveru što u praksi samo znači da je skripta poslala mail, tj. php...

u konfiguraciji joomle sam čak postavio da se mailovi šalju preko smtp-a i onda je samo dodat taj korisnik posle nobody, što opet daje samo dodatnu verifikaciju da je mail poslao pravi korisnik... bah...

Kako sprečiti da posetioci sajta mogu da šalju mailove ako nisu registrovani, a da registrovani koriste svoj mail kao mail koji šalje? Svaka komponenta koristi nativu joomlinu podršku za slanje mailova pa se problem širi...

Poz.

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Slanje emaila iz joomle kao SPAM!

Post by Vrlo Jak Tim » Thu Apr 10, 2008 12:51 pm

VuzZ wrote:Kako sprečiti da posetioci sajta mogu da šalju mailove ako nisu registrovani, a da registrovani koriste svoj mail kao mail koji šalje?
Mogu ti ponuditi M$-oftovsko rješenje :)
Link za kontakt može da bude vidljiv samo registrovanim korisnicima.
Za drugi dio nisam baš siguran da li može da se izvede.
A možeš instalirati i neku od Security images komponenti, recimo ovo:
http://www.waltercedric.com/downloads-f ... mages.html
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

VuzZ
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 9
Joined: Wed Apr 09, 2008 8:11 pm

Re: Slanje emaila iz joomle kao SPAM!

Post by VuzZ » Thu Apr 10, 2008 10:22 pm

Kada kazes link za kontakt, mislis na ikonicu na vrhu svakog contenta? Ja sam mislio na to...
Da li CB ovo rešava elegantnije? ili može da se zameni mambot ili modul za slanje maila sa nekim sigurnijim...

Srkijan
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 20
Joined: Sat Mar 06, 2010 7:34 pm

Re: Slanje emaila iz joomle kao SPAM!

Post by Srkijan » Thu Jun 21, 2012 1:44 pm

Poštovani,
ja imam problem sa suspendovanje sajta.
Naime, iz Verat-a mi je rečeno da je sajt suspendovan zbog slanja spamova serveru.
U pitanju je Joomla 1.5 koja nema login formu niti formu za slanje pitanja posetioca.
Da li neko može da mi pomogne?
Hvala


Locked

Return to “Bezbednost”