Virus na joomla sajtu

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
nebojsha1981
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Virus na joomla sajtu

Post by nebojsha1981 » Thu Jun 11, 2009 11:11 pm

Pozdrav svima na forumu. Imam problem sa virusom koji se pojavio na sajtu. Sajt mi je unistio tako da vise ne radi, pokusavam da ga povratim. Virus je sa http:// filmlifeimages.cn:8080/cache/flash.swf
U velikom broju php fajlova se nalazi ovaj link, a pri pokretanju sajta antivirus mi je prijavio virus. Dali je neko imao slicnih problema i da li se zna odakle to na sajtu (da nije preko neke ekstenzije i koje)?
Last edited by Leftfield on Thu Jun 11, 2009 11:26 pm, edited 1 time in total.
Reason: Moderator prepravio link za koji se tvrdi da ima virus!

VM Srbija
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Re: Virus na joomla sajtu

Post by VM Srbija » Thu Jun 11, 2009 11:26 pm

WARNING! FILE MAY BE INFECTED!
AntiVir
flash.swf

ALERT: [SWF/Agent.16768] flash.swf
Contains the SWF virus SWF/Agent.16768
------ scan results ------
file:
scanned files: 1
alerts: 1
suspicious: 0
scan time: 00:00:01
Sta da ti kazem. neka ti ociste hosting i cache, pa na zalost dizi ponovo sajt... Skeniraj komponente pre upload-a. I sto Ajfile kaze: backup, backup, backup....
It is all in my mind!!!

MostTimeOnline
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Re: Virus na joomla sajtu

Post by MostTimeOnline » Fri Jun 12, 2009 12:35 am

Da ti nije sajt na Servage-u? I meni se slicno desava sa vremena na vreme, ali nesto drugaciji kod se insertuje u svaki index.html.... sreca pa to nije od nekog posebnog znacaja jer se direktno tim folderima ne pristupa (npr. /templates/mojstil/images/style1/menustyle1/sub-menu-active-bg.png )
Srecom nista se ne insertuje u core fajlove odnosno primarno u index.php (a ako se i desi lako je to ocistiti par linija koda).

Uglavnom solucija za ovaj problem jednostavno ne postoji (u domenu Joomle tj. sistema) jer je ovo problem 'sa one strane' znaci na samom serveru. Jedino resenje je promena hostinga.

Locked

Return to “Bezbednost”