Zastita od hakera

Moderator: cicans

Locked
marecode
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Wed Feb 08, 2012 12:21 pm

Zastita od hakera

Post by marecode » Wed Mar 06, 2013 8:32 pm

Treba mi strucna pomoc, sajt koji sam odradio u Joomli vec par puta mi hakuju, izmenjena je samo pocetna strana, jel ima neki kod ili uputstvo za zastitu od SQL injection i kod ili uputstvo .htaccess zastitu. Verzija Joomla je 2.5.6 ima Admin Tools Professional.

User avatar
pirossi
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 207
Joined: Wed Oct 07, 2009 3:49 am
Location: Belgrade, Serbia

Re: Zastita od hakera

Post by pirossi » Sat Mar 09, 2013 12:06 pm


milos87popovic
I've been banned!
Posts: 44
Joined: Thu Aug 19, 2010 9:36 am
Contact:

Re: Zastita od hakera

Post by milos87popovic » Tue Apr 02, 2013 12:58 pm

Ja sam imao sličan problem, problem je naime bio u template-u koji sam koristio za admin deo, neki blue...- nešto tako. Ako imaš admin template sa sličnim imenom, ništa te ne košta da uzmeš neki novi i da obrišeš postojeći.

User avatar
trabakula
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 119
Joined: Thu Dec 20, 2007 1:40 am
Location: Balkan

Re: Zastita od hakera

Post by trabakula » Mon Jul 29, 2013 2:18 am

Stavio ja Marco's SQL Injection i hakovali mi sajtove u roku od odma, nisam ni mejl primio. Banovao sam ip adrese iz cpanela pa ćemo da vidimo :)
I to baš preko te blue admin teme tako da sam je aninstalirao i obrisao preko ftp-a.

baleshsrle
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Sat Oct 28, 2017 9:03 am

Re: Zastita od hakera

Post by baleshsrle » Sat Oct 28, 2017 10:17 am

Meni se prije nekoliko godina desio website defacement od strane [ redacted ] na moja dva web sajta, tj. bili su mi izmjenjeni svi glavni fajlovi sa php ekstenzijom. Sreća da sam imao instaliran DMC Firewall (koji je u to vrijeme nekako uspjeo da locira napade iz Albanije, Turske i Kosova i sa proxy servera iz Tunisa, Maroka i Indije) i ftp pristup da izmjenim sve defektne php fajlove.
Međutim, nakon nekog vremena DMC Firewall je prestao da funkciniše (čini mi se čim sam prešao na Joomla 3.x) i nakon njega koristim jHackGuard, jSecure Lite i SimpleCountryBlock (on služi da umjesto jedne ip-adrese u nekoj državi onemogućim pristup svim korisnicima te države mom sajtu.
A može se koristiti i ip2location umjesto SimpleCountryBlock-a, ali problem je što se non-stop pojavljuju nove države u svijetu pa se dešava da korisnik koji koristi ip2location mora nakon ažuriranja LITE baze podataka da u php ili xml fajl dodaje nove države (a problem je i to što nakon određenog vremena morate ažurirati bazu podatake jer postojeća baza podataka nakon određenog vremena postane zastarela).
Last edited by toivo on Sat Oct 28, 2017 10:42 am, edited 1 time in total.
Reason: mod note: hacker kudos redacted


Locked

Return to “Bezbednost”