Hakovanje svakih par dana joom 2.5

Moderator: cicans

Locked
User avatar
trabakula
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 119
Joined: Thu Dec 20, 2007 1:40 am
Location: Balkan

Hakovanje svakih par dana joom 2.5

Post by trabakula » Wed Jul 24, 2013 11:51 pm

Imam više sajtova na na nekoliko naloga na jednom serveru, ponekad hakuju ceo server ali u poslednje vreme muku mučim.

Imam jedan sajt za koji je urađen mnogo dobar advertajzing, u pitanju je pvc stolarija. U poslednje vreme mi se nakačili neki turci i hakuju sajt svakih par dana. Prosto je postao običaj da subotom oko 11 pre podne, skuvam kafu, sedim i čekam. Brzo vratim bekap ali, posle 3 dana opet. Pregledao sam ceo sajt, skenirao i ništa. Svaki put me hakuje na drugi način. Poslednji put me hakovao preko onog B. templejta za moderatora... Aj i to sam izbrisao... Da promenim i onaj drugi templejt za moderatora? Pobrisao sam i one klasične templejte koji idu uz joomlu jer su me i preko toga hakovali...

Instalirao sam admin tools akeeba i Marco's SQL Injection ali su me opet hakovali...
Danas izađem na kafu a oni me hakuju :(
Sad sam u cpanelu blokirao Ip adrese sa koje su došli napadi, sve od tog provajdera u Turskoj. Dodacu i sve ostale provajdere ali mi je problem što se ovih dana potpisuje ugovor za zastupništvo tih nekih turskih delova za prozore :P

Jel ovo baš problem do mene ili je i server šupalj? Domaći je hosting i on mi je već pretio da će mi uskratiti uslugu.
Znam da je deci dosadno jer je letnji raspust aaaliii kakve veze mi imamo sa Turskom i što se tamo vodi rat???

Pomagajte drugovi, hoću da se ubijem :)

Update: Uključio sam iz cpanela incapsulu pa ćemo da vidimo šta i kako. Suviše mi je sumnjivo to što me hakuje jedna ista ekipa, kao da su plaćeni za to :)

Locked

Return to “Bezbednost”