!!!!!Problem pri instalaciji!!!!

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

!!!!!Problem pri instalaciji!!!!

Post by razvoj » Sun May 20, 2007 3:25 pm

Pozdrav za sve na forumu,
Imam problem pri instalaciji Joomle Beta 2 kao i pri starijoj verziji,ukrato o cemu se radi:
Configuration.php file nije Writeable ,u ftp programu promenim permission na 777 ali i dalje crvenim ostaje ispisano da nije Writeable,kao i Display Errors ja na off,u savkom slucaju ja nastavljam sa instalacijom, i dolazim do kraja pokusavam rucno da ubacim kod koji sam dobio na kraju instalacije u configuration.php sto i radim i uploadujem to na server,brisem instalation file ali nista se ne desava vracame na pocetak instalacije kao da se nista nije desilo.Ponovio sam radnju mali milion puta ali ista stvar.Ako neko moze da mi pomogne,mnogo hvala.Pozz

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Re: !!!!!Problem pri instalaciji!!!!

Post by Leftfield » Sun May 20, 2007 6:32 pm

Dobrodosao na forum :)

Problem se moze rijesiti na dva nacina:

1. Da u svom kompjuteru napravite sajt i bazu, da ga kompletnog podignete na server putem FTP-a, bazu preko PhpMyAdmin-a, i da nakon toga promjenite parametre u configuration.pfp.

2. Ako imate cpanel... Upload arhivirane (zip, tar... svejedno) datoteke Joomla na server, pomocu cpanela (File manager) raspakujete datoteku u zeljeni folder, i instalacija ce se odraditi normalno.

U svakom slucaju Beta verzija nije pozeljna osim za testiranje.
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by razvoj » Sun May 20, 2007 8:51 pm

Hvala puno na expresno brzom odgovoru,
Nazalost ni jedan ni drugi nacin mi nisu poznati ,jos se nisam susreo sa cpanel File managerom,trazio sam na internetu da ga instaliram ali nema sanse.Inace Joomlu  kao i Mambo sam vec par puta instalirao na standardna nacin ali ovog puta mi ravi ogromne probleme.Nisam bas najbolje razumeo nacin na koji bih morao da  to uradi uz pomoc cpanel cini mi se jednostavnije ,potrebna mi je dodatna pomoc.
Hvala puno i pozdrav za sve

Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Post by Vrlo Jak Tim » Mon May 21, 2007 7:59 am

Kao što ti je rekao Leftfield, najjednostavniji i najbrži način za rad na Joomli je - na vlastititom računaru.
Pored Joomlinog instalacionog paketa, biće ti potrebno i "nešto" što će tvoj računar pretvoriti u lokalni server.
Za to "nešto" postoje različta riješenja, Wamp, Xampp, Lamp, JSAS, phpTriad, a na ovom forumu je već nekoliko puta objašnjen proces instalacije "nečega" + Joomle...
Zbog jednostavnosti, a i zato što sam emotivno vezan :) , ja ti preporučujem Xampp ili Xampplite.
Dragan Djordjevic
Member of Joomla! Montenegrin Translation Team
http://www.joomlamontenegro.com

razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by razvoj » Mon May 21, 2007 5:38 pm

Proverio sam ali moj server ne podrzava cpanel,procitao sam upostvo na sajtu joomlamontenegro.com,instalirao sam wamp isad cu pokusati i Joomlu na moj racunar da instaliram,ali sledeci korak mi nije jasan kako kompletnog putem ftp da uploadujem na server tj.kako bazu preko PhpMyAdmin-a da dignem?

Hvala

Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Post by Vrlo Jak Tim » Mon May 21, 2007 6:05 pm

Korak po korak. To što pominješ FTP upload... daleko si od toga (ne po znanju, već po putu...)

Dakle, prošao si instalaciju Wampa. U čemu je sad problem? Ne znaš da kreiraš bazu? Ne znaš šta sa Joomlinim fajlovima?

Opšte uputstvo glasi: kreiraj UTF-8 bazu na svom računaru, kreiraj folder "mojaprezentacija" u okviru svog "www" foldera unutar Wampa, u njega raspakuj fajlove J! instalacije. Pokreni Apache, pokreni MySQL server i u browesru otkucaj: http://localhost/mojaprezentacija
Krenuće instalacija Joomle...

Detaljnije, zaista imaš na JoomlaMontenegro.com.

A što se tiče FTP uploada, njegov pandan je kopiranje raspakovane J! instalacije iz tvog download foldera u "www" folder u Wamp.
Dragan Djordjevic

razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by razvoj » Mon May 21, 2007 9:29 pm

Prosao sam instalaciju WAP-a,,uparavo to ne znam bazu da kreirm ,ja vec imam baze koje sam dobio od hosting kompanije ali ovde to ne ide koliko predpostavljam,Krenuosam sa instalacijom Joomle i dosao do koraka gde treba da upisem podatke o bazi
Sta sad?
Hvala

dmaricn
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Post by dmaricn » Mon May 21, 2007 10:17 pm

ja bih da pokusam da ti pomognem ma da nisam nesto ni ja iskusan ;)

neznam kakvu si bazu mogao da dobijes od hosting kompanije tu gde ti trazi da uneses ime baze tj da kreiras novu bazu ako

razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by razvoj » Fri Jun 22, 2007 6:09 pm

Nisam bio u mogucnoti da se javim ranije,uspeo sam da instaliram XAMPP,nakon cega sam prema uputstvu pokrenuo MySQL server i Apache nakon toga sam kreirao UTF-8 bazu (utf8_unicode_ci) kojoj sam dao ime "baza" nadam se da je ovaj korak oko data baze dobro odradjen,nakon toga sam raspakovao Joomlu u forlder koji sam napravio u C:\Program Files\xampp tj u folder oja prezentacija,nakon toga sam u browseru otkucao http://localhost/mojaprezentacija ali mi je receno da zeljena stranica nije prondjena tj da ne postoji?Da li mozete da mi objasnite u emu je problem i sta bih trebao da uradim,hvala

Vrlo Jak Tim wrote: Korak po korak. To što pominješ FTP upload... daleko si od toga (ne po znanju, već po putu...)

Dakle, prošao si instalaciju Wampa. U čemu je sad problem? Ne znaš da kreiraš bazu? Ne znaš šta sa Joomlinim fajlovima?

Opšte uputstvo glasi: kreiraj UTF-8 bazu na svom računaru, kreiraj folder "mojaprezentacija" u okviru svog "www" foldera unutar Wampa, u njega raspakuj fajlove J! instalacije. Pokreni Apache, pokreni MySQL server i u browesru otkucaj: http://localhost/mojaprezentacija
Krenuće instalacija Joomle...

Detaljnije, zaista imaš na JoomlaMontenegro.com.

A što se tiče FTP uploada, njegov pandan je kopiranje raspakovane J! instalacije iz tvog download foldera u "www" folder u Wamp.

razvoj
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by razvoj » Fri Jun 22, 2007 9:48 pm

Nisam bio u mogucnoti da se javim ranije,uspeo sam da instaliram XAMPP,nakon cega sam prema uputstvu pokrenuo MySQL server i Apache nakon toga sam kreirao UTF-8 bazu (utf8_unicode_ci) kojoj sam dao ime "baza" nadam se da je ovaj korak oko data baze dobro odradjen,nakon toga sam raspakovao Joomlu u forlder koji sam napravio u C:\Program Files\xampp tj u folder oja prezentacija,nakon toga sam u browseru otkucao http://localhost/mojaprezentacija ali mi je receno da zeljena stranica nije prondjena tj da ne postoji?Da li mozete da mi objasnite u emu je problem i sta bih trebao da uradim,hvala

Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Post by Vrlo Jak Tim » Sat Jun 30, 2007 12:07 pm

Folder "moja_prezentacija" treba napraviti unutar foldera "htdocs" koji se nalazi u C:\Program Files\xampp.
Dragan Djordjevic

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”