Totalni pocetnik trazi savet

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
ironteeth
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Totalni pocetnik trazi savet

Post by ironteeth » Thu Jun 21, 2007 8:06 am

Pozdrav svima. Nadam se da cu naici na razumevanje.
Dakle. Totalni sam pocetnik i odsluso sam nekih 40-ak casova PHP-a s tim da sam full-time zaposlen i nisam imao vremena da kod kuce dalje radim na tome. Odjednom, pruzila mi se prilika da za jednog prijatelja napravim web-store i da i sam radim, da kazem "u radnji".
Html i css mi nisu strani ali posto se radi o web-store varijanti zelim da sve maksimalno dobro proucim i vidim sta, gde , kako... U radnji bi se koristio paypal i eventualno i neke druge platne kartice cije bi uplate obradjivao recimo pomocu 2checkout.com (video sam u nekoliko storova da koriste taj servis i da je ok).
Pitao sam nekoliko ljudi i svi su rekli da Joomla pruza sve sto mi treba. Posto sam absolute beginner molim vas da mi date savet recimo koji Joomla editor da koristim i bukvalno svaka informacije do koje mogu da dodjem mi je jaaako dragocena. Spreman sam da otpadam i radim mesecima samo da to sve skapiram i zavrsim jer cu bukvalno sam sebi "napraviti radno mesto" i osloboditi se velikog dela gnjavaze u zivotu. Nadam se da cete mi pomoci. Unapred hvala svima.
"... kad ti nestane struje onako CUK!, samo uzmeš i krkneš ga BUF! i ono radi ..." Nele P.

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Re: Totalni pocetnik trazi savet

Post by BSD » Thu Jun 21, 2007 8:55 am

Pre svega dobro nam dosao.:)

Sta je to Joomla! editor?:) Ako mislis na WYSIWYG editor koji se koristi u samoj Joomla! onda je to, sto se mene tice, JosCE. Izuzetno napredan i sad dosta pluginova. Ako pak mislis na editor za kod i sl...Vim!:D Eventualno Bluefish..ali to je sve za *NIX operativne sisteme...za Win ce morati da te posavetuje neki Win korisnik. Sto se tice ideje..super...samo, kako mislis da kod nas naplatis nesto online? Nadam se da imas firmu/racun negde van zemlje..onda mozes racunati na PayPal i ostale stvari. Sto se pomoci tice..svakako..samo moras postaviti konkretna pitanja da bi dobio odgovore...nema pisanja na slobodnu temu ovde.:):):)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by nebojsha » Thu Jun 21, 2007 11:37 am

Ako si pod „editor“ mislio ekstenziju VirtueMart je ono sto ti treba, odnosno pomocu njega ces napraviti prodavnicu.
Ali, kao sto BSD rece prvo resi kako ces uopste vrsiti naplatu. Svi sajtovi koji kod nas rade prodaju, rade to uglavnom pouzecem, Pakom nudi domacu varijantu, ali samo sa Dajners karticom, a zakon o pravima i zastiti kupaca preko interneta jos nije ni predlozen, a kamoli usvojen. Naravno, ukoliko imas firmu registrovanu u inostranstvu, stvari su malo lakse, ali prodavnica u Srbiji je jos uvek pionirski posao.
Ako nadjes zanimiljive varijante obavesti i nas ostale.

ironteeth
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by ironteeth » Thu Jun 21, 2007 1:38 pm

Hvala ljudi, hvala.

Sve u svemu, prvo krecem na instalaciju Joomla! (da budem iskren dvoumio sam se da li Joomla ili ZenCart za koji mi isto neki pametni ljudi rekose da valja). Uglavnom, bice da se otpada za mashinom ki malter ali 'bem li ga... no pain - no gain.
I da, koristim glupavi Windows ("terao" sam svojevremeno Linux Mandrake ali sam nesto brzo izgubio interesovanje za isti) i to matori XP SP2, Vista me bas i ne privlaci...

Sto se tice naplate, imam paypal preko rodjaka u inostranstvu tako da nije frka za naplatu... snaci cu se vec, samo da pocne da kaplje - onda je sve lakse  ;D

Sto se tice editora, mislio sam upravo na -wysiwyg- hvala, probacu pa cu videti...
Takodje, hvala za savet za VirtueMart... sve cu da "procackam" i naravno sve korisno cu podeliti sa vama.

BTW, ako budem cekao na nase papke da se prvo sete da postoji internet pa da pocnu da "donose zakone" docekacu penziju saljuci faxove jer vecina jos ni mail ne zna da posalje.

Hvala ljudi i kip in tac.
"... kad ti nestane struje onako CUK!, samo uzmeš i krkneš ga BUF! i ono radi ..." Nele P.

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”