live server VS local server

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

live server VS local server

Post by apex_1310 » Wed Dec 05, 2007 8:22 pm

Interesuje me po Vama, koja je bolja opcija, da se joomla instalira u lokalu, da se instaliraju komponente, moduli botovi itd. pa da se tako prebaci na live server ili sve raditi na live serveru od instalacije preko fantastic-a (gde je dostupan) pa nadalje?

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Re: live server VS local server

Post by Leftfield » Wed Dec 05, 2007 8:27 pm

Uvijek uvijek u lokalu. Sto god falis dobro je, mozes i da vjezbas... da brljas... sve. Kad napravis sto hoces - na server stavis i miran si.
Real Estate Budva https://realestatebudva.com

apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by apex_1310 » Wed Dec 05, 2007 8:35 pm

radio sam sajt  u lokalu, to je i meni takodje bolje resejne, kao sto kazes moze se sve istestirati idt. ali od kada sam fajlove prebacio na server ne mogu vise nista da instaliram, posto je joomla iz lokala zadrzala owner-a "nobody", a na serveru je drugi owner nad fajlovima. Kontaktirao sam i tehnicku podrsku, koja mi je izasla u susret, ali joomla i dalje pokusava da radi sa fajlovima/folderima kao user "nobody".

Zato se sad razmisljam da li je mozda bolje sve odraditi na live serveru i ne razmisljati ko je owner nad folderima/fajlovima

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Post by Leftfield » Wed Dec 05, 2007 9:45 pm

Joomla, slozices se, ne razmislja. Ona radi sto joj se kaze.
Ako su permisije dozvoljene ona će odraditi svoj posao kako treba. Ako je server ŽNJ, nije dobro podešpen ili star ko grčka onda ni Leonidas ne pomaže.
Real Estate Budva https://realestatebudva.com

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Wed Dec 05, 2007 11:15 pm

Nesto ti nije OK sa serverom. FTP bi po pravilu trebalo da podesi vlasnistvo onog korisnika koji vrsi upload fajlova a ne da sve prebaci na "nobody" koji je obicno taj kog Apache koristi da pokrece skripte. Razumljivo je da nobody bude vlasnik onog sto si instalirao preko Joomla! panela ukoliko nije podesen suExec... ali da FTP to radi nije bas obicaj.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by apex_1310 » Wed Dec 05, 2007 11:50 pm

Hvala na zainteresovanosti za ovu temu kao prvo.

Nesto ti nije OK sa serverom

Svalio sam krivicu ipak na sebe, posto bi se neko od drugih korisnika verovatno vec bunio da ima isti problem kao i ja.

E sad (nadam se da neko moze da me prati), kada bi radio ovako, na lokalu pakujem fajlove *.zip i preko ftp-a prebacujem na server, gde otpakujem fajlove i to je to. Sta se desava sa vlasnikom nakon otpakivanja arhive?, ostaje li onaj sa lokala odnosno nobody kojeg je moj lokalni server dodelio joomli ili se to tokom prebacivanja putem ftp-a, kao sto kazes podesilo na vlasnika tog servera?

Ja sam npr radio sledece, (mozda je tu problem). Nisam radio klasicno pakovanje u arhivu/otpakivanje na serveru, nego sam izvrsio backup preko komponente i  joomla je iz tog backup-a instalirana na server. Zasto prilikom instaliranja nije preuzela novog vlasnika kada su sve skripte izvrsene na tom novom serveru?

Kontaktiranjem tehnicke podrske je izvrsen suExec vise puta nad svim fajlovima/folderima, ali to nije pomoglo, joomla i dalje insistira da je njen vlasnik nobody.

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Wed Dec 05, 2007 11:59 pm

A kako otpakujes fajlove kada jednom postavis ZIP na server? Joomla! skripte izvrsava server koji sve sto se izvrsi preko njega dodeljuje korisniku i grupi nobody. E sad, da je suExec lepo podesen onda bi se vlasnik i grupa prebacili u tvog korisnika i tvoju grupu a ne u nobody. Kada tebi tehnicka podrska uradi chown nad svim fajlovima i podesi da si ti vlasnik sve bude OK dok ne instaliras nesto novo preko Joomla! panela. To novo dobija nobody kao vlasnika i tu nastaju problemi. Kada je suExec lepo podesen onda se to ne desava.;) Uzgred, tesko da mogu da iizvrse suExec vise puta nad bilo cim... mogu da urade chown a suExec se izvrsava kao sto sam vec rekao... preko servera.;)
Marko Milenović

apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by apex_1310 » Thu Dec 06, 2007 12:20 am

A kako otpakujes fajlove kada jednom postavis ZIP na server?

Iz C-panel-a

Izvnjavam se na naupucenosti i ispravci za suExec  :-[

Ja nisam uspeo, ali ti si bas lepo/razumljivo objasnio sta se desava sa vlasnikom, problem samo ostaje sto me tehnicka podrska nije razumela u mom neiscrpnom objasnjavanju sta se desava sa vlasnikom, sto mi i dalje ostaje kao problem.

Kada je suExec lepo podesen onda se to ne desava.

koje bi onda bilo resenje problema, sta da zatrazim od tehnicke podrske kako bih ovo resio?

Da ne ispadne da ne radim nista idem malo da googlam u vezi suExec-a

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Thu Dec 06, 2007 10:28 pm

Kako ja mrzim CPanel!!! Elem, Cpanel je web servis i iz nekog razloga umesto da ti akcije na serveru izvodi kao ti on to radi kao nobody. Znam da je smor raditi upload pojedinacnih fajlova ali je nekad najbolje tako postaviti sajt na server... bar ces biti siguran da su dozvole kako valja.;)

Trazi podrsci da podesi suExec kako treba. Negde nesto ne stima i server te kulira. Ja sad mogu da nabadam u mraku sta moze biti razlog za tako nesto... oni ce pre znati sta i gde ne stima.;)
Marko Milenović

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”