Kako instalirati novi template

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
nikolica
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Kako instalirati novi template

Post by nikolica » Wed Dec 12, 2007 10:52 am

Pozdrav joomla zajednici
Da ne duzim imam konkretno pitanje kako se instalira novi temlate.Sve sam probao sto je iz admin panela moguce ali nista.Verovatno ne znam gde i kako da raspakujem novi temlate.Totalni sam pocetnik pa ako nekome nije tesko mozda da ostavi neko detaljno upustvo kako se instalira novi template.Znam da je bilo vec razgovora na tu temu ali verujte da iz toga nisam mogao da izvucem zakljucak.Izvinjavam se ali mora da sam glup.
Unapred zahvalan za svaku pomoc

nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Re: Kako instalirati novi template

Post by nebojsha » Wed Dec 12, 2007 2:20 pm

Kao prvo, templejt ne raspakujes, ostavljas ga kao zip, tar ili kakogod da si ga zapakovanog skinuo sa neta.

Sto se instalacije tice, ulogujes se kao administrator, odes na installers opciju pa izaberes Templates - Site. Kada ti otvori novu stranu pritisnes Browse, pronadjes i izaberes zapakovani templejt koji hoces da instaliras, a zatim pritisnes na Upload File & Install. Kada te obavesti da je instalacija gotova, odes na Site/Template Manager/Site Templates, pronadjes templejt koji si instalirao, selektujes ga i pritisnes Default dugme, da bi ti to postao defult templejt i pojavio se na sajtu. Ako ti je ukljucen modul Template Chooser, onda ovo poslednje mozes i da preskocis, jer templejt mozes da izaberes iz Chooser-a.
Ako ti ovo ne funkcionise, mora da ti javi neku gresku. Zapisi koja je greska pa cemo videti dalje.

nikolica
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Kako instalirati novi template

Post by nikolica » Wed Dec 12, 2007 2:54 pm

Nebojsa hvala ti puno na odgovoru sada sve radi kako treba.

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”