remote pristup bazi

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

remote pristup bazi

Post by apex_1310 » Thu Dec 13, 2007 12:43 pm

Mozda i nije tema direktno vezana za joomlu, ali svakako vazi i za nju. Problem je u tome sto izgleda ne znam ili ne mogu da pristupim joomla bazi koja se nalazi na serveru.

Parametre za pristup sam koristio sledece:

username: korisnik_imeBaze
    password: unetaSifra
    database name: korisnik_imeBaze
    database host: http://www.imedomena.com
    database port: 3306

Medjutim ovakav nacin pristupa kod live servera ne funkcionise. Od strane tehnicke podrske dobio sam odgovor da "probam" >:( mada "misle" da to nije dozvoljeno  :o

Ne mogu da zamislim da na takav nacin mogu da ogranice korisnike, ili sam ja korisnik koji puno trazi i treba se zadovoljiti sa phpmyadmin-om koji je izgleda ostalim korisnicima dovoljan za administraciju.

Da li remote pristup bazi spada pod normalne zahteve koje bi svaki host provider trebao da ispuni ili trazim previse?

Hosting kompanija je inace dosta poznata na nasim prostorima, pa me stoga i cudi da niko nema nikakvih primedbi osim cuvenog uptime-a, takodje se uvek trudim da probleme, ako ih imam uvek prvo predstavim kao moj problem i sa tim stavom pokusam da ga resim, ali se uvek ispostavi suprotno.

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Re: remote pristup bazi

Post by BSD » Thu Dec 13, 2007 2:52 pm

Remote pristup bazi nije nesto sto se obicno dozvoljava iz bezbednosnih razloga. MySQL se obicno na serveru podesava da slusa na 127.0.0.1 tj. localhost tako da je serveru moguce pristupiti jedino putem phpMyAdmina i slicnih alatki. Nasi su se provajderi naucili lekciji po tom pitanju... doduse, neki jos uvek dozvoljavaju kacenje sa strane u vidu pristupnih lista: na bazu A je moguce pristupiti spolja samo sa IP adrese B. To isto nije losa stvar.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by apex_1310 » Thu Dec 13, 2007 3:14 pm

U cpanelu-u postoji opcija za odobravanje pristupu bazi sa spoljnijih IP adresa, gde sam naravno uneo IP adresu moga racnara, ali to ne funkcionise. Znaci trebalo bi da trazim od admina da me ubaci u neku pristupnu listu, naravno ako oni to dozvoljavaju.

apex_1310
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by apex_1310 » Thu Dec 13, 2007 4:24 pm

Takodje sta bi se desilo kada bih ja zeleo da koristim podatke iz moje baze na drugom sajtu, to ne moze u ovom slucaju da se radi?

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Thu Dec 13, 2007 6:03 pm

Naravno da ne moze. to vucenje podataka tek tako nije pametno jer pricamo o obicno poverljivim stvarima koje preko Mreze idu nekriptovane. Jako, jako lose. A kako obican korisnik ni ne razmislja o tome ja uvek volim da zabranim funkcionalnosti zarad bezbednosti.:)
Marko Milenović

beljic
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by beljic » Fri Dec 14, 2007 11:19 pm

A mozes li svom sajtu tj. nalogu da pristupis preko SSH? Ako mozes, onda pretpostavljam da mozes koristiti i mysql konzolu kad se konektujes preko SSH.

BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace

Post by BSD » Sat Dec 15, 2007 2:24 am

Koji to provadjer kod nas daje SSH?:)
Marko Milenović

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”