Joomla verzija 1.5rc3 ?!?

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
boss074
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Joomla verzija 1.5rc3 ?!?

Post by boss074 » Tue Dec 18, 2007 12:04 pm

Pozdrav svim Joomlasima!

Evo konacno sam i ja resio da probam Joomlu. Pre svega posto sam video da su komentari za verzije programa tamo jos iz juna/jula meseca interesuje me da li je sada vec ova verzija Joomla 1.5rc3 konacna i regularna ili je jos uvek to samo neka beta verzija? Inace ja sam nju instalirao.
Naravno instalacija je prosla bez problema, i sve je lepo podeseno, ali kad probam da ubacim neki novi template koji sam skinuo sa neta, nastaju problemi! Naime, ja sam fino isao na onaj EXTENSIONS / INSTAL-UNISTAL nadjem ga i kliknem Upload and Instal! On ga ubaci u templates. Sada ga ja vidim, obelezim kao DEFAULT i kliknem na EDIT da bih ga "SREDJIVAO". Medjutim on mi izbaci sledece:
U DETAILS napise detalje o template-u

U MENU ASSIGNMENT

Menus: Cannot assign Default Template

U PARAMETERS napise:

The Parameter-File \templates\siteground18\params.ini is Unwritable!

I eto tako, to mi ne ide nikako tako da ne mogu da se snadjem. Pa bih Vas molio ako ikako mozete da mi objasnite kako da to sredim.
Znaci, gde i kako da uploadujem (to sam vec video, nego da to i radi) i da mogu da ga editujem, menjam njegov sadrzaj itd. Opet kazem, neke sam stvari vec video, menjanje imena menija, linkovanje, sekcije itd. itd. ali pojma nemam gde gresim!

Napominjem HTML i CSS poznajem ali sa Joomlom se prvi put srecem!

Hvala unapred!

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Re: Joomla verzija 1.5rc3 ?!?

Post by Leftfield » Tue Dec 18, 2007 6:10 pm

Dobrodosao na Forum :)

Joomla! 1.5 RC3 nije finalna verzija. Ocekujemo skoro izlazak RC4 i nakon nje nadamo se brzo 1.5 stabilne verzije.
RC znaci release candidate.

Problem koji imas je vezan za dozvole nad fajlovima/folderima. Chmod-uj sve na 755 ili 777 pa probaj opet.
Nakon toga nemoj ostaviti nijedan folder/file da ti stoji na 777.
Real Estate Budva https://realestatebudva.com

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”