Forum

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
4malazmaja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Forum

Post by 4malazmaja » Wed Dec 19, 2007 2:08 am

Podigao sam sajt i manje vise skapirao kako sta funkcionise, sada na red dolazi forum, instalirao sam neki od ponudjenih na sajtu neka vatra, nesto. Forum je instaliran i mogu da udjem u njegov cp ali gde je forum, sem u komponentama, kako da ga linkujem sa glavne strane, gde mu je baza, nista mi nije jasno, imam forum bez adrese otprilike. Pomoc.

Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso

Re: Forum

Post by Leftfield » Thu Dec 20, 2007 1:06 am

Da bi ti neko pomogao morao bi da jasno objasnis: sto si instalirao, dje si instalirao i kako si instalirao.
Izraze tipa "vatra", "njegov cp", "forum bez adrese otprilike" ne moras vise da pises jer ih niko ne razumije.
Mogu/mozemo samo da nagadjam. Volju za bilo kakvu vrstu pomaganja na taj nacin ubijas.

Najbolje je da otvoris novu temu: Kako se instalira i podesava forum (taj i taj) sa joomla! cms-om. Pa pocnes ispocetka i sve ti bude jasno.
Joomla Templates and Plugins /https://youjoomla.com/

4malazmaja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by 4malazmaja » Wed Jan 09, 2008 7:22 am

Sorry.
Evo krecem ispocetka.
Imam visestruke probleme ali da bih bio razumljiv ici cu korak po korak.
1. Instalirao sam Joomlu 1.0.13, prvo pitanje ako bih sada umesto nje instalirao verziju 1.5RC4 da li bi kasnije bio moguc upgrade na konacnu verziju bez nove instalacije?
2. Instalirao bih forum Firebord da li postoji neki tutorijal kako se to radi?

Patak
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Patak » Wed Jan 09, 2008 9:33 am

Pozdrav 4malazmaja

Ides ovako: Uloguj se u svoj administrator panel i klikni na Menu pa onda ispod na mainmenu, sad gore sa desne strane klikni NEW onda klikni na Components. i onda izaberes Fireboard Forum das mu ime i onda klikni SAVE i forum ces moci videti u mainmenu na tvom sajtu.

I tako svaki put kad instaliras neku komponentu uradis ukoliko zelis da ti ta komponenta bude vidjena u mainmenu.

Pozdrav

4malazmaja
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by 4malazmaja » Wed Jan 09, 2008 9:58 am

Hvala.

Da li miozda znas kako da heder koji koristim na sajtu iskljucim da se ne vidi na forumu, moduli su mi jasni ovi sa strane ali ne i heder i kako se menjaju boje foruma tj treba li template da se instalira ili postoji drugi nacin?

Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”