POMOC !!!!!

Moderator: cicans

Locked
Coda007
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Sat Oct 04, 2014 4:25 pm

POMOC !!!!!

Post by Coda007 » Sat Oct 04, 2014 4:41 pm

problem joomla.png
problem joomla.png
Ne znam da li sam ovo dobro odradio, da li sam ubacio sliku iz attacha. Uglavnom , tek pocinjem da ucim Joomlu. Poceo sam pravljenje menija na stranici ( zaglavlje gde se postavljaju itemi , meni , home, contact us , about us... ) E sad , uzeo sam ovu temu sa istog sajta http://demo.icetheme.com/?template=it_future , i skinuo sve module i template kako treba. Sad ja imam ceo taj template i zaglavlje to , al tu gde treba da mi stoji mainmenu ne stoje mi i itemi ( home , contact us...) nego stoje ispod tog dela gde treba da mi stoji mainmenu. I izlazi mi poruka Notice: Undefined variable: vertical_direction in C:\xampp\htdocs\joomla\modules\mod_icemegamenu\libs\menucore.php on line 136 u tom delu gde treba da stoji mainmenu.

da li neko zna zasto se ovo desilo?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
mmikan
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Sat Mar 24, 2007 3:24 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: POMOC !!!!!

Post by mmikan » Sat Oct 04, 2014 6:20 pm

@Coda007 Nemam iskustva sa tim templejtom, ali znam da ne sme da se dozvoli prikazivanje bilo kakve PHP poruke, pa bila ona tako naivna kao sto je "Notice", jer to kvari HTML output.
Podesi u Global Configuration | Server, Error Reporting na Simple ili na None, pa onda probaj...

Coda007
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Sat Oct 04, 2014 4:25 pm

Re: POMOC !!!!!

Post by Coda007 » Sat Oct 04, 2014 10:22 pm

Hvala puno ! Stavio sam error reporting na none i problem je resen, nema vise poruke a i mainmenu se vratio na pravo mesto.

User avatar
mmikan
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Sat Mar 24, 2007 3:24 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: POMOC !!!!!

Post by mmikan » Sun Oct 05, 2014 8:02 am

Nema na cemu :-) Samo, budi spreman na mnoooogooooo ucenja ako zelis da ovladas Joomlom kako treba... Srecno...

Coda007
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Sat Oct 04, 2014 4:25 pm

Re: POMOC !!!!!

Post by Coda007 » Sun Oct 05, 2014 10:03 am

Spreman :) Nadam se da ce iti jos ljudi poput vas koji ce hteti da pomognu.

Coda007
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Sat Oct 04, 2014 4:25 pm

Re: POMOC !!!!!

Post by Coda007 » Sun Oct 05, 2014 10:27 am

joomla problem.png
Opet problem .. Sad kad sam ubacio artikle kao na slici Home , O nama , Lokacija , Kontakt sve lepo stoji ali, mi je obrnuto preview i next. Kad stisnem next meni bi trebalo da ide od Home na desno ka poslednjem artiklu Kontakt a kad stisnem Previw da vraca. Kod mene je to obrnuto, kako to mogu da ispravim???
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


Locked

Return to “Instalacija i početnička pitanja”