Ερώτηση!

Moderator: geof

Locked
geodou
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Wed Sep 26, 2007 5:54 pm

Ερώτηση!

Post by geodou » Mon Nov 12, 2007 2:21 pm

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσο το εξής, προσπαθό να αλλάξω απο το μενου του αντμιν το τελευταίο κουμπί όπου λέγεται "Help" και να δώσω ένα δικό μου λινκ και ένα δικό μου όνομα...θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με βοήθηση με αυτο το προβληματάκι;


Ευχαριστώ
Δουβόγιαννης Γιώργος

User avatar
Aris Ntatsis
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 866
Joined: Thu Aug 18, 2005 11:18 pm
Location: Athens - Greece
Contact:

Re: Ερώτηση!

Post by Aris Ntatsis » Mon Nov 12, 2007 2:55 pm

geodou wrote: Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσο το εξής, προσπαθό να αλλάξω απο το μενου του αντμιν το τελευταίο κουμπί όπου λέγεται "Help" και να δώσω ένα δικό μου λινκ και ένα δικό μου όνομα...θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με βοήθηση με αυτο το προβληματάκι;


Ευχαριστώ
Δουβόγιαννης Γιώργος
Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να αλλάξεις το template που χρησιμοποιεί το administrator. Ψάξτο στο administrator/templates.
Joomla Volunteer & Certified Joomla Administrator: https://volunteers.joomla.org/joomlers/ ... is-ntatsis
Υποστήριξη και Υπηρεσίες Joomla από το https://www.onscreen.gr

geodou
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Wed Sep 26, 2007 5:54 pm

Re: Ερώτηση!

Post by geodou » Mon Nov 12, 2007 3:00 pm

Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να αλλάξεις το template που χρησιμοποιεί το administrator. Ψάξτο στο administrator/templates.
[/quote]

Το έψαξα και δυστηχώς δεν το Βρήκα! τουλάχιστον εκεί..αυτό που βρήκα στο administrator/templates είναι μονο η λέξη help! πουθενά το λινκ!

πιθανολόγο πως είναι μέσα απο κάποιο javascript...αλλα δεν το βρίσκω το ριμάδι με τίποτα!

anyway, ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου Αρη!

User avatar
tsimpo
Joomla! Guru
Joomla! Guru
Posts: 527
Joined: Thu Sep 15, 2005 5:09 am
Location: Greece
Contact:

Re: Ερώτηση!

Post by tsimpo » Tue Nov 13, 2007 8:24 am

geodou wrote: Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσο το εξής, προσπαθό να αλλάξω απο το μενου του αντμιν το τελευταίο κουμπί όπου λέγεται "Help" και να δώσω ένα δικό μου λινκ και ένα δικό μου όνομα...θα μπορούσε κάποιος απο εσάς να με βοήθηση με αυτο το προβληματάκι;


Ευχαριστώ
Δουβόγιαννης Γιώργος
Αυτό που ψάχνεις είναι στο αρχείο path_to_your_site/administrator/modules/mod_fullmenu.php

Code: Select all

// Help Sub-Menu
	?>			[null,'Help','index2.php?option=com_admin&task=help',null,null]
			];
			cmDraw ('myMenuID', myMenu, 'hbr', cmThemeOffice, 'ThemeOffice');
			</script>
	<?php
Απλά πρόσεξε γιατί πειράζεις πυρήνα και σε μελλοντική αναβάθμιση ή patch πιθανόν να χάσεις τις αλλαγές σου.
Last edited by tsimpo on Tue Nov 13, 2007 8:42 am, edited 1 time in total.
Joomla sites. http://www.webcase.gr Υπηρεσίες Internet, websites, Joomla! dedicated services.

geodou
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Wed Sep 26, 2007 5:54 pm

Re: Ερώτηση!

Post by geodou » Tue Nov 13, 2007 1:17 pm

Είσαι φοβερός, ευχαριστώ πολύ!


ωραίο το σοκολοτόβειο σαίτ σου! λαχταριστό!


Locked

Return to “Joomla! 1.0.x”