Joomla 1.5 BETA

Moderator: cicans

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Sun Oct 01, 2006 6:02 pm

Kao sto ste do sada vec svi verovatno culi, jos samo jedanaest dana nas deli od prve BETA verzije nove Joomla!. Nova verzije vec ima prevod na sprski za instalaciju...upravo sam se zavrsio. Kada se bude pojavila bice potrebni svi dobrovoljci da se proveri postojeci prevod i da se doradi ono sto fali.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Mon Oct 02, 2006 3:07 pm

Ok..sad i zvanicno. Srpski je ubacen u Beta izdanje...installer.:) Stigao sam na vreme da prepravim sta je bilo potrebno. Sad, da li ima zainteresovanih da pomognu oko sredjivanja ostatka pa da imamo lepo celu Joomla! na srpskom kada se jednom pojavi 1.5 Final?:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
Lanee
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 106
Joined: Wed Mar 15, 2006 1:17 am
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by Lanee » Wed Oct 04, 2006 4:36 pm

evo ja recimo ako grunem godinu na faxu :-[  :'( ... mislim da cu imati dovoljno vremena  8)
ne znam koliko sam struchan ali sam willing hehehhe

magnusscg
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 44
Joined: Tue May 02, 2006 2:16 am
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by magnusscg » Wed Oct 04, 2006 11:10 pm

BSD wrote: Ok..sad i zvanicno. Srpski je ubacen u Beta izdanje...installer.:) Stigao sam na vreme da prepravim sta je bilo potrebno. Sad, da li ima zainteresovanih da pomognu oko sredjivanja ostatka pa da imamo lepo celu Joomla! na srpskom kada se jednom pojavi 1.5 Final?:)
Ja sam ti se već davno obećao  ;D
Boris

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Sat Oct 14, 2006 8:07 am

Joomla! 1.5 BETA je postavljena na server. Preuzmite svoju kopiju i pridruzite se testiranju. Ceka nas jos dug put do konacne verzije ali smo sada jako blizu. Za koji dan ce svako ko zeli moci da se prikljuci prevodjenju delova koji nedostaju. Za sad, Joomla! 1.5 ima instalaciju na srpskom. Front i backend ce biti dodavani u sledecim verzijama.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

ikrstic
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 11
Joined: Sun Aug 06, 2006 6:52 pm
Location: Srbija
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by ikrstic » Mon Oct 23, 2006 11:43 am

Caos! :)
Ja sam uvek voljan za pomoc tako je i sada!
Ja sam se registrovao i na Forge stranici za pomoc (vec poodavno), ali ne dobijam nista za prevod, mislim, mogu ja da pocnem sa prevodjenjem svega i svacega ali da li je to vec odradjeno, prevedeno? Neznam!
Pa bih te molio da ako imas za to vremena posaljes na mejl dokumenta koje treba prevesti na srpski! ;)
Pozdrav.
Srpski internet portal ----> http://www.riznica.net/

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Mon Oct 23, 2006 12:27 pm

Drago mi je da ima zainteresovanih. Napravicu ovih dana paket za prevod...nisam bio u Srbiji par dana pa je sve bilo malo u HOLD stanju.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Mon Nov 13, 2006 9:15 pm

Ja sam pri kraju sa prevodom i ćirilične i latinične verzije. Nisam znao da već neko radi na tome, reko' da sačekam spreman finalnu verziju 1.5. Ako nekome treba, neka mi pošalje pm. Biće gotovo za dva-tri dana. Ako nekome bude trebalo, nek' pošalje pm. ;D
Last edited by jazzmanYU on Mon Nov 13, 2006 9:17 pm, edited 1 time in total.
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Mon Nov 13, 2006 11:18 pm

Super.:) Sta tacno prevodis? Admin deo? Front end? Nema razloga da mi zapocnjemo nesto sto je vec uradjeno. Problem je sto to sto si preveo ne moze biti final jer je Joomla! 1.5 tek BETA1, dakle bice jos toga da se odradi do finalne verzije ali meni nece biti problem da uradim DIFF sa SVN verzijom i da vec BETA2 ima srpski u standardnom paketu kao sto je instalacija vec na srpskom. Posalji mi ZIP sa prevodima na mail ako nije problem.
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Tue Nov 14, 2006 10:46 am

Dalke imam DELIMIČAN prevod cele Joomle(ćir. i Lat.). S obzirom na činjenicu da sam sve sam uradio, ima nekih jezičkih nedoslednosti kojima treba usaglašavanje, ali... Inače sam to radio samo zbog svoje trenutne potrebe. Joomu sam otkrio tek prošle nedelje, probao verziju 1.0.11 i onaj tvoj prevod, ali to nije radilo... Onda sam našao ver. 1.5 Beta, sa sve podrškom za utf-8!!!!!!!!!!! Kod latiničnog prevoda sam se malo pomogao hrvatskim za 1.5 beta... Inače sve vreme govorim o Back i Front-end delu  ;)
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Tue Nov 14, 2006 2:01 pm

Sta znaci "DELIMIČAN prevod cele Joomle"? Prevod na 1.0.11 radi bez greske, to ce ti potvrditi bilo ko ovde.:) Joomla! 1.5 jos uvek nije za upotrebu jer je..pa BETA.:) Bice jos izmena u LANG fajlovima do FINAL verzije ali to cemo sve ispratiti. Posalji mi na mail to sto si uradio ili kad budes smatrao da si zavrsio da precesljam, uskladim sa standardima i uradim DIFF sa SVN verzijom. Ako sve bude OK, a ne vidim razlog da ne bude, stavicemo to u paket 1.5.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Wed Nov 15, 2006 12:07 pm

Znači da sam preveo po 50–70% oba jezika (Ciricica i Latinica) u Backu i Frontu. :P Ako mi daš vremena do vikenda će sve biti gotovo. Kada je reč oo tvom prevodu za verziju 1.0.x, moram da priznam  da sam, nažalost, retka 'tica kojoj ti prevodi ne rade na ver. 1.0.11. Jednoostavno je: Joomla! 1.0.11 NE podržava utf-8!!! Čak sam je instalirao u predefinisanu utf-8_grneral_ci bazu, uradio oba prevoda ponovo... Sad me samo intersuje 1.5!!! :pop Ima podršku za utf-8, tako da je sve super. Imam samo probem sa ćiriličnim lokalom (ISO), pa mi datum piše ćiriličnom latinicom :( S obzirom na činjenicu da sam sve radio sâm, treba to lekurisati, jer ima nedoslednosti i taj jedan bug, tako da kad završim možete svi ovde da vidite, okačio bih link (ako je dozvoljeno) ili me kontaktirajte direktno. Pozz
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Wed Nov 15, 2006 12:22 pm

Hmm..nikako se ne slazem sa tobom. Svi moji sajtovi odreda su UTF-8. A imam jedno 15 domena i na svima Joomla. Svuda je prevod o kom pricamo. Tako da ce pre biti da ti nesto ne radis kako treba ili da ti Apache nije lepo podesen.;) Pre nego sto pustis taj prevod u javnost posalji mi ga na mail, kao sto sam ti vec rekao, da ga pregledam i sredim kao paket.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Wed Nov 15, 2006 3:29 pm

Cool. Lepo je imati društvo u nekom poslu. Kao što rekoh, oko vikenda ti šaljem (ne bih da ugorozim brak prevelikim angažmanom oko besplatne stvari). ;) Još ako možeš da pomogneš oko instalacije tvog paketa za 1.0.x.... Bar da njega postavim, dok 1.5 ne bude stigao, plz. :'(
Samo da kađem da sam probao i da uncommenutjem liniju 102 u /includes/database.php.
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Wed Nov 15, 2006 4:07 pm

Zasto da ne. Daj mi pristup na sajt gde zelis prevod i zavrsicu ti to.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Wed Nov 15, 2006 4:39 pm

Hvala. :) Zasad je još na mom lokalnom serveru. Dok se ne završi prevod. U pitanju je BG magazin, koji bi trebalo da se pojavi i u šampanom obliku. Hoću da kažem da veoma cenim sve što se dešava na joomlasebia.com, i nadam se da će i moj časopis, kada se nađe online, biti tako koristan. Trenutno je baziran na Joomla! 1.5 Beta verziji, i radi lepo! Ako obezbedimo kvalitetan prevod za srpski zajedničkim snagama, biće to pun pogodak. Do vikenda,

Pozdrav,
jazzmaYU
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by Vrlo Jak Tim » Thu Nov 16, 2006 11:57 am

jazzmanYU wrote: Samo da kađem da sam probao i da uncommenutjem liniju 102 u /includes/database.php.
... a što bi moglo učiniti da ti neke druge komponente počnu ne vraćati UTF-8 (recent sa foruma, SMO Ajax shoutbox...)...

Imam i ja jednog Gremlina u računaru, ali samo za jedan sajt.
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Thu Nov 16, 2006 8:37 pm

Dakle, ja završih. Prevod latinice je prosleđen moderatoru, i ako sve bude OK, ubrzo mogu sve da konvertujem u ćirilicu. :pop

Živela Joomla!
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Mon Nov 20, 2006 11:54 am

Stigli prevodi. Za par dana cu sve pregledati, popraviti i spakovati. Onda cu redovno raditi DIFF sa SVN verzijom koda.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Mon Nov 20, 2006 1:13 pm

Super! Imaćemo i latinicu i ćirilicu! Još kada bi momci iz Joomla! brže objavili fnalnu verziju... Inače, otkrio sam šta je problem s prevodom za ver 1.0.11. Glupi browser!!! Kad ručno postavim da dekodira stranu kao utf-8, onda radi. ???
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Mon Nov 20, 2006 1:27 pm

Pretrazi malo forum. Vec smo pricali podosta na tu temu.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Mon Nov 20, 2006 1:53 pm

Saću.. Kao što rekoh, ovo je tek druga ili treća nedelja od kako sam slučajno našao na Joomla! Kad sam video šta je, odmah sam dve nedelje proveo prevodeći. Najcooliji CMS!!! Naročito 1.5
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
euripyd
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 206
Joined: Tue Oct 25, 2005 1:29 pm
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by euripyd » Sun Nov 26, 2006 9:50 am

nego da vas pitam, ulogovao sam se na njihovu demo stranicu http://demo.joomla.org/demo15  da vidim kako radi 1.5
sada ne znam, nesto mi izgleda "osiromaseno" ili pojednostavljeno u odnosu na 1.0.x verzije.
Meni je skracen, sav content se nalazi na jednom mestu. Uopste mi nije sasvim jasno.
Gde su svi oni pluginovi, gde je multisite tool, gde je babelfish (ili kako se sada vec zove) koji bi trebali biti ukljuceni.
Ili su oni smanjili funkcije za tu demo verziju?

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Sun Nov 26, 2006 1:12 pm

Meni izgleda super! I zasada je stabilna. Inače, potsoji JoomlaFish 1.7, i ostali plugovi, mada je najbolje napisati naki, ako ti već treba. Najveća radost je UFT-8 kompatibilnost, koja baš i nije bila  perjanica 1.0.x. A to je, rekao bih, važnije od svega ostalg.
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Sun Nov 26, 2006 4:50 pm

Jos ima to da se sredjuje dok ne postane stvarno upotrebljivo. Puno toga je lepo odradjeno ali nije to to. Sto potvrdjuje cinjenica da nas uskoro ceka 1.0.12 itd. Trebalo je da se stane kod 1.0.9..ali tako to ide kada je softver u pitanju. UTF-8 bas i nije tako vazan za ostatak sveta posto ljudi koriste svoje ISO standarde a UTF je u 1.0.x radio i radi jako lepo ako znas sta radis.;) Meni je za godinu dana rada sa Joomla! i preko 50 odradjenih sajtova samo jedan pravio problem i to samo zato sto sam iz  MySQL 5.1 koji imam kod kuce stavljao na 4.0 server pa su karakteri otisli malo dodjavola.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Sun Nov 26, 2006 7:17 pm

Tačno je to da Joomla! 1.0.x radi lepo saUTF-8, ALI, zaista samo ako ZNAŠ kako da je nateraš (ja sam to uspeo tek posle celih 5 dana zezanja)!!! :-[ Mislim da SVI CMS-ovi treba da budu UTF-8 kompatibilni. S obzirom na činjenicu da se tipografijom (štamparskom doduše) bavim 10 godina, mislim da je UTF-8 bitna svar i u elektronskoj.
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by BSD » Sun Nov 26, 2006 7:21 pm

Slazem se..i meni je UTF najvaznija stvar kada su u pitanju kodni rasporedi i softver..ali ne dele svi nase misljenje.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
euripyd
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 206
Joined: Tue Oct 25, 2005 1:29 pm
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by euripyd » Mon Nov 27, 2006 1:13 pm

pa dobro, osim utf-8, sta je jos bitno?
Ja sam na onom control panelu mogao da vidim - nista. Nikakve funkcije. Mozda je bila to restrektivna zona.
Meny je bio ogranicen na 4 stavke ili tako nesto....
Ne znam, izgleda mi simplifikovano dosta, pa se zato pitam gde su te napredne funkcije...

User avatar
jazzmanYU
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 28
Joined: Mon Nov 13, 2006 9:07 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by jazzmanYU » Mon Nov 27, 2006 1:54 pm

A koje to NAREDNE funkcije? Meni nije falilo ama baš ništa. Sve što je imala prethodna verzija postoji i u novoj+. Budi malo određeniji! Ne znam da li si ikada pisao CMS, ali, po meni, još samo e107 nudi ovako funkcionalan CMS.
I've got a snap in my finger
Got rhythm in my walk...

User avatar
euripyd
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 206
Joined: Tue Oct 25, 2005 1:29 pm
Contact:

Re: Joomla 1.5 BETA

Post by euripyd » Mon Nov 27, 2006 2:12 pm

Napredne....
Pa, podrska za multisajt, implementiran babel, implementiran comments (npr.) itd

Nikada nisam PISAO CMS, ali sam pisao U njemu, tj instalirao ga nekoliko puta. I e107 takodje, i Wordpress. I Mambo i Joomla...


Post Reply

Return to “Arhiva”