Joomla! Day Impresije

Moderator: cicans

User avatar
euphoriajoca
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 60
Joined: Wed Jun 06, 2007 6:30 pm
Location: Belgrade
Contact:

Joomla! Day Impresije

Post by euphoriajoca » Sat Nov 17, 2007 6:51 pm

Eto zavrsio se i taj dan sa predavanjjima o nasem omiljenom CMS-u. :D
Zelim da pohvalim sve predavace i organizaciju koja je bila bolja od ocekivane (pri tom ne mislim samo na klopu) :D .
Sjajna predavanja, lepo uklopljena i ispricana su doprinela zanimljivom J! danu.
Nadam se da ce biti jos ovakvih dogadjaja uskoro, ali usko vezanih za jedan deo. Tacnije, npr. samo za dizajn, ili recimo SEO i SEF ...

Pozdrav svima!
;)
I'm just a gigolo, an everywhere I go...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by BSD » Sat Nov 17, 2007 8:55 pm

A bas htedoh da otvorim posebnu temu. Bas mi je drago da ti je bilo lepo... potrudicemo se da sledecom prilikom bude jos bolje.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
brankko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Sat Nov 17, 2007 8:17 pm
Location: Krusevac >> Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by brankko » Sat Nov 17, 2007 9:15 pm

Evo i ja se pridruzujem u deljenju svojih impresija :)

Odlicno je da je ovako nesto organizovano. Saznali smo po par novih stvarcice, neke smo znali pa dopunili... Upoznali nove ljude... Prikljucili se jos jednom od OpenSource Community-ja... I doprineli da Joomla! proslavi svoj dan  :pop

Takodje mislim da bi bilo zanimljivo posvetiti vise paznje posebnim segmentima Joomla!-a od implementacije, preko dizajna, do administracije... jer smatram da ima dovoljno zainteresovanih ljudi da se to lepo isprati...

Do sledeceg vidjenja: Pozdrav svima!

p.s. Marko, sto bre ne vrati Google, kad si vec obecao  :laugh:

p.p.s. Ako neko ima fotke sa dogadjaja neka okaci negde i nek' baci link ;)

p0z
BRANKKO

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by BSD » Sat Nov 17, 2007 9:19 pm

U jeb... sad videh. Izvin'te. Vracam ga odma'.:P

Bice fotki sutra... cim ih pokupim od drugara koji nam je bio dezurni fotograf. Malopre se cusmo i rece mi da ima dosta jako super fotki tako da ce biti fino.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

tasa5
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Sat Nov 17, 2007 9:21 pm
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by tasa5 » Sat Nov 17, 2007 9:45 pm

Svaka čast na organizaciji JoomlaDay-a. Drago mi je da se ovako nešto organizuje u Srbiji. Moglo je da se čuje dosta praktičnog i primenljivog znanja. Jedino što nisam čuo su odgovori na pitanja:
1. Do kada će izlaziti upgrade-ovi za Joomlu 1.0.x? ???
2. Ako se sad počinje sa nekim sajtom, šta je bolje uzeti i zašto? Joomlu 1.0.x ili 1.5?
3. Koliko će biti problematičan upgrade sa 1.0.x na 1.5?
4. Gde se mogu naći prezentacije sa današnjih predavanja?
Sve u svemu bilo je super. ;)
Poz
:)

Alexandar022
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 5
Joined: Sat Nov 17, 2007 9:32 pm

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Alexandar022 » Sat Nov 17, 2007 9:47 pm

Ljudi stvarno je bilo extra predavanje...najbolje ostavili za kraj :P
Zadnja 2 predavanja su mi bila stvarno korisna :D

User avatar
psy_unix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Sat Mar 10, 2007 7:43 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by psy_unix » Sat Nov 17, 2007 10:02 pm

Stvarno je bilo super zezanje , svaka cast svim učesnicima !!!

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by BSD » Sat Nov 17, 2007 10:08 pm

Bas mi je drago da ste se svi lepo proveli. Hvala jos jednom svima koji su dosli... prijatno sam bio iznenadjen brojem ljudi... u jednom trenu nas je bilo skoro 200.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

Džo
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Nov 17, 2007 9:44 pm
Location: Čačak, Srbija
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Džo » Sat Nov 17, 2007 10:10 pm

Nas dvoje, moja Skvo i ja smo došli iz Čačka, po snežini. Više sam bio njen pratilac, pošto nisam bio toliko zainteresovan za Joomlu, ali me je seminar oduševio, tako da ću da se sad ogrebem o njeno oskudno znanje i o ono što sam danas čuo da bih napravio svoj sajtić baziran na Joomli. U busu sam već dobio ideju kako će to sve da izgleda. Vrlo sam zadovoljan onim što sam video i čuo, mala zamerka je što se tiče ozvučenja, pa nisam uvek mogao čuti šta se priča, naročito kad su postavljana pitanja za one korisne module. Očekujem nastavak, onaj deo Sa Googlom me je fascinirao, ali tu sličicu neću objaviti za svaki slučaj, da bi za 6 meseci mogli da gledamo spektakl od iste osobe. :laugh:

User avatar
brankko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Sat Nov 17, 2007 8:17 pm
Location: Krusevac >> Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by brankko » Sat Nov 17, 2007 10:13 pm

QL Džo...

Drago mi je da je neko dobio inspiracuju posle svega onog' od danas...

Kad sredis taj tvoj sajtic, podeli link sa nama, a ako imas problem pri izradi ili zelis da se konsultujes oko bilo cega, slobodno navrati na 4UM ;)

p0z
BRANKKO

Džo
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Nov 17, 2007 9:44 pm
Location: Čačak, Srbija
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Džo » Sat Nov 17, 2007 10:36 pm

Naravno da hoću.

Džo
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Nov 17, 2007 9:44 pm
Location: Čačak, Srbija
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Džo » Sat Nov 17, 2007 11:36 pm

Evo linka do nekih slika sa Joomla daya:
http://www.blogoye.org/jeditekoddzoa/25 ... ograd.html

User avatar
dmaricn
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 359
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:30 pm
Location: Krusevac, Srbija
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by dmaricn » Sun Nov 18, 2007 12:32 am

samo da i ja pohvalim sve je super (jedini sto nisam mogao da ostanem dugo posto sam imao obaveza i dolazio sam 200 km od bg) pa sam se ranije vratio a voleo bih da je nesto usnimano da moze nahnadno da se sve pregleda

veliki pozdrav do sledeceg vidjenja

User avatar
euphoriajoca
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 60
Joined: Wed Jun 06, 2007 6:30 pm
Location: Belgrade
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by euphoriajoca » Sun Nov 18, 2007 12:35 am

dmaricn wrote: samo da i ja pohvalim sve je super (jedini sto nisam mogao da ostanem dugo posto sam imao obaveza i dolazio sam 200 km od bg) pa sam se ranije vratio a voleo bih da je nesto usnimano da moze nahnadno da se sve pregleda

veliki pozdrav do sledeceg vidjenja
Snimao je ortak na mp3 player, pa kada filtrira i sredi sve, ce okacimo negde predavanja.
Samo da se dokopamo dobrog upload-a.
I'm just a gigolo, an everywhere I go...

User avatar
shalarmantan
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 95
Joined: Fri Jun 23, 2006 10:50 pm
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by shalarmantan » Sun Nov 18, 2007 1:14 am

...jbm mu misa..nisam mogao da banem.. :-\..... :pop...

skvo
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:30 pm

Re: Joomla! Day Impresije

Post by skvo » Sun Nov 18, 2007 8:47 am

Izuzetno sam sracna sto sa juce ujutru nisam uspavala i sto sam bila prisutna na jednoj takvoj manifestaciji koja se ipak po prvi put održava u našen regionu. Kao početniku u Joomla meni je ovo bilo veliko iskustvo.
Konkretna pohvala za gospodina koji je držao predavanje iz SEO bilo je jako korisno, naravno i za atrakciju Joomla day predavanje iz bezbednosti  :).

User avatar
stamata
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 69
Joined: Sun Nov 04, 2007 12:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by stamata » Sun Nov 18, 2007 8:50 am

Pisao sam i na zvanicnoj temi povodom Jommla! Day, al ajd i ovde da ostavim svoje utiske.
Jako sam zadovoljan, siguran sam da ce biti jos bolje sledeci put, a sto se tice ozvucenja, Rex ima svoju opremu, ali ne znam zasto sad nije iskorisceno, mozda nije bilo dovoljno para (svaka cast za ketering). Kao sto vec jednom rekoh, ako zatreba ozvucenja/rasvete, Marko, obrati se meni, verovatno cu moci da sredim nesto povoljno... (da je moja firma, svaki put bih dao dzabe, a ovako mogu samo da kazem da cu se potruditi da bude (skoro) dzabe)

Ja sam vec poceo da radim jednu prezentaciju preko Joomla!, ali sam ranije koristio neke druge CMSove, pa se sa ovim tek upoznajem. Kad bude spremno, podelicu sa vama link :)
It`s always funny until someone gets hurt, and then it`s just hilarious

User avatar
balvanboy
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 428
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:48 pm
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by balvanboy » Sun Nov 18, 2007 8:50 am

Sta recu za J! Day vec vrlo dobro, odlicno. Licno nisam ocekivao da ce izlgedati onako ali iznenadio me je broj ljudi, organizacija, 'rana i predavaci u svakom slucaju. Pohvala za sve! Kako su predavanja tekla bilo je sve zanimljivije i zanimljivije ja nazalost nisam ostao do samog kraja jer sam morao na bus.

Drago mi je da sam upoznao nove ljude. Pa tako da vidimo se mi za mesec dana na istom mestu. A mozda i pre. ;)

Ocekujemo slike da neko okaci...

Pozdrav
http://www.webagencija.com | Usluge u oblasti weba!
http://www.brankopajic.com/blog | Blog o web trendovima!
Twitter @baneweb

skvo
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 22
Joined: Mon Oct 29, 2007 3:30 pm

Re: Joomla! Day Impresije

Post by skvo » Sun Nov 18, 2007 10:25 am

U neznas sta si propustio bolje da je to ipak bio autobus  ;D

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by BSD » Sun Nov 18, 2007 10:56 am

Nismo koristili ozvucenje jer bi se onda jos gore culo. Imam odlicno iskustvo sa onom salom. Sledecom prilikom cemo biti mozda negde drugde pa cemo videti za ozvucenje. Hvala svakako.;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
psy_unix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Sat Mar 10, 2007 7:43 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by psy_unix » Sun Nov 18, 2007 11:04 am

@Džo
Džo wrote: Nas dvoje, moja Skvo i ja smo došli iz Čačka, po snežini. Više sam bio njen pratilac, pošto nisam bio toliko zainteresovan za Joomlu, ali me je seminar oduševio, tako da ću da se sad ogrebem o njeno oskudno znanje i o ono što sam danas čuo da bih napravio svoj sajtić baziran na Joomli. U busu sam već dobio ideju kako će to sve da izgleda. Vrlo sam zadovoljan onim što sam video i čuo, mala zamerka je što se tiče ozvučenja, pa nisam uvek mogao čuti šta se priča, naročito kad su postavljana pitanja za one korisne module. Očekujem nastavak, onaj deo Sa Googlom me je fascinirao, ali tu sličicu neću objaviti za svaki slučaj, da bi za 6 meseci mogli da gledamo spektakl od iste osobe. :laugh:
Ja se izvinjavam ako sam slučajno uskratio učesnike sto se tiče dubljeg i opširnijeg objašnjenja o modulim . Ipak sam govorio prvi put pred tolikom masom a i trebalo je sažeti u sat vremena najkompleksniji deo događaja : osnove , konfiguraciju i instalaciju , komponente , module i na kraju pitanja . Ok , sve u svemu bilo je zaista sjajno. I ja sam lično oduševljen odzivom tako da imamo zaista realnu osnovu da sledeći put ogranizujemo Sava Centar sa preko 500 zvanica.  ;D ;D ;D 

nebojsha
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 97
Joined: Wed Mar 14, 2007 7:59 pm

Re: Joomla! Day Impresije

Post by nebojsha » Sun Nov 18, 2007 11:40 am

Sama cinjenica sto je sve ovo organizovano je po meni veoma znacnajna i za Joomla zajednicu i za razvoj interneta u nasoj zemlji.

Uvodna predavanja (licence, istorijat) su bila interesantna, stvari o instalaciji Joomle, modula, komponenti... su manje vise poznate vecini ljudi koji koriste ovaj CMS, preporuke modula i komponenti su najkorisniji deo ovog predavanja. Deo o izradi templejta je bio krajnje uopsten, pa neznam da li je ikom koristio. Znam da je ova tema jako opsirna i da bi se danima moglo pricati o izradi sablona, a da je vremena bilo malo. Licno voleo bih da posetim opsirno predavanje o ovoj temi. Predavanje o SEF i SEO je zaista bilo odlicno i krajnje prakticno pripremljeno. Za predavanje ovg tipa spreman sam i da platim ulaznicu po bilo kojoj ceni. I predavanje o bezbednosti je bilo korisno, bar ja sam cuo nekoliko zaista korisnih saveta i preporuka.

Voleo bih da Marko i Dragan, posto su rekli da ce okaciti svoja predavanja na net, kazu sa kojih se adresa i kada mogu skinuti.

Jos jednom sve pohvale za organizaciju, zaista je bila odlicna i nagovestila da ovo moze biti pocetak neceg zaista ozbiljnog i znacajnog za ceo region.

User avatar
fantastic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 143
Joined: Sun Nov 19, 2006 1:33 pm
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by fantastic » Sun Nov 18, 2007 12:41 pm

Svaka cast Marku za uspjesnu organizaciju i predavacima na izlaganjima, stvarno je bilo super pocevsci od istorije, osnova, klope do seo/sef-a i bezbjednosti. Nadam se da ce se cesce odrzavati slicni dogadaji.

Osim slika, jel' neko postavio video?

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by BSD » Sun Nov 18, 2007 12:55 pm

Bice sve sredjeno i okaceno narednih dana... sve sto imamo od materijala. Ja sam danas uzeo slobodan dan od svih aktivnosti jer sam totalno mrtav... juce nisam stigao da jedem do 19h.:) Potreban mi je godisnji odmor.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
Mishas
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 29
Joined: Mon Jan 29, 2007 1:16 am
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Mishas » Sun Nov 18, 2007 2:20 pm

Ja sam odusevljen kompletnim JoomlaDay-em. Posebno mi se dopalo predavanje vezano za SEO kao i bezbednost! Sve pohvale organizatorima! Atmosfera je generalno bila super, svi smo na neki nacin kolege, i to se nekako osetilo u vazduhu.

Ovo je sigurno samo pocetak, i siguran sam da ce biti jos puno online i offline aktivnosti. Svemu ovome predstoji lepa buducnost.

PS. Rucak je takodje bio odlican, iskreno nisam to ocekivao.

User avatar
YWDS
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Mon Sep 12, 2005 1:52 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by YWDS » Sun Nov 18, 2007 3:34 pm

Pozdrav svima,

i onima koji su bili Jday i moram da kazem da sam bila prijatno iznenadjena (da ne kazem sokirana) brojem ljudi koji su svoju subotu, po onakvom vremenu, posvetili Joomli. Zaista je bilo impresivno, pomalo i uznemirujuce, pogotovu za nas koji smo imali "vatreno krstenje" pred toliko ljudi. Hehe...

Hvala svima onima koji su s paznjom odslusali deo o izradi templejta i obecavam da sve ono sto nismo stigli da kazemo i da se osvrnemo zbog nedostatka vremena, biti postavljeno ovde na forumu. Dakle, jedno uputstvo kako najlakse napraviti sablon i savladati osnove css-a sa slikama i detaljnim objasnjenjima.

Hvala svima koji su dosli i dali smisao svemu tome, hvala svim predavacima, hvala organizaciji, stvarno je bilo super...

User avatar
balvanboy
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 428
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:48 pm
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by balvanboy » Sun Nov 18, 2007 3:54 pm

@ YWDS

Meni je tvoje predavanje licno bilo najzanimljivije.") Jeste da te je pratila mala trema tokom govora ali kako je vreme prolazilo navikavala si se na atosmferu i pricanje. Istina da sve o sablonima i njenoj izradi nije moglo da stane u tvoj tajming ali sta je tu je. Kao sto si rekla bice sve to okaceno, pa ce ljudi moci pogledati detaljnije sve to.

Pohvale za tebe inace;)
http://www.webagencija.com | Usluge u oblasti weba!
http://www.brankopajic.com/blog | Blog o web trendovima!
Twitter @baneweb

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Joomla! Day Impresije

Post by Vrlo Jak Tim » Sun Nov 18, 2007 5:32 pm

Zahvaljujem se svima na cestitkama (i kritikama, takodje).
Nemojte što zamjeriti, ipak je ovo bilo prvi put :)
Predavanje iz SEO će biti uskoro u PDF formatu za download na JoomlaSerbia i JoomlaMontenegro sajtovima.

Drago mi je što smo se bili skupili u onolikom broju, ali kao što Marko reče: "Puna sala, a na forumu sve nešto stidljivo..."
Pustite glas, ne boli...

Vidimo se opet...
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
YWDS
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Mon Sep 12, 2005 1:52 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by YWDS » Sun Nov 18, 2007 5:47 pm

@balvanboy

hvala puno...  :-[

Ono sto je svakako najvaznije jeste da su ljudi zadovoljni napustili REX o cemu svedoce upravo reakcije koje se ovde mogu procitati, a sledeci Jday ce sigurno biti jos bolji, jer je zajednica koja se okuplja oko cele ove price, ocigledno jako zainteresovana, pozitivna i puna energije i zelje da jos vise napreduje u saznanjima vezanim za Joomla CMS. 

User avatar
brankko
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Sat Nov 17, 2007 8:17 pm
Location: Krusevac >> Beograd
Contact:

Re: Joomla! Day Impresije

Post by brankko » Sun Nov 18, 2007 6:10 pm

Vrlo Jak Tim wrote: ...ali kao što Marko reče: "Puna sala, a na forumu sve nešto stidljivo..."
Pustite glas, ne boli...
\
Mnogi od nas nisu bili do sada na (ovom) forumu. Ja licno visim na 10ak foruma, pa ne stizem bas da obilazim sve ostale, ali od J! Day-a, postajem redovan i na ovom :)

C-Ya next time...

SEF/SEO predavanje mi se najvise svidelo (dobar deo stvari sam vec, znao... onako samouko) jer sam prositio svoja znanja iz te oblasti...

p0z
BRANKKO


Post Reply

Return to “Joomla! Događaji i Zajednica”