Joomla!Day - drugi put

Moderator: cicans

Maksin
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 93
Joined: Wed Nov 28, 2007 3:22 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Maksin » Wed Jul 30, 2008 1:09 pm

Prvi Joomla! day sam propustio zbog dosadnih projekata, ali i pomalo dosadnih tema za moj ukus. Verovatno će i ovaj Joomla! day biti sličan, ali ipak bih voleo da vidim neke od tema ispod:
  • Razna i napredna podešavanja i konfigurisanje Apache, Php i MySql servera. Bezbednost servera i obavezna tema o mnogim parametrima za konfigurisanje .htaccsess fajla.
  • Voleo bih da bude makar jedno predavanje posvećeno developerima. Priča o framework-u Joomle, kreiranje podloge za komponente, module i plugin-ove. Takođe rad sa mysql bazama i xml fajlovima.
  • Popularni SEF linkovi. Za 1.0.x i 1.5.x verzije. Pošto vidim da je na prošlom Joomla day-u bilo simpatična priča o njima, možda sada da se ipak priča malo o backend-u kreiranja linkova, problemima i sigurnosti. Priča o .htaccsess podešavanjima i developmentu koda, kao i korišćenje SEF linkova sa SSL enkripcijama (sefRelToAbs i josURL). Rešavanje problema o dupliranju i kopiranju linkova za kreiranje pdf, email i štampanje sadržaja.
  • Obavezna tema o bezbednosti Joomle. Najčešći propusti, problemi, kako se zaštiti i na koji način. Kako prepoznati napade i upade i kako ih otkloniti na najbezbolniji način.
  • Trebalo bi razmisliti o nekoj vrsti radionice ili okruglom stolu sa Joomla! ekipom. :)
Ako ipak bude priče o samim komponentama, tu mogu da pomognem jer sam radio na developmentu Sh404SEF komponente i eksternih plugin-ova (SEF linkovi i meta), DOCman komponente i modula (Download) i RSGallery2 komponente i modula (Galerija slika, doduše sa starom verzijom). Inače se bavim Internet marketingom i ako na tom polju mogu da pomognem, možemo da se dogovorimo.

Takođe nudim svoju pomoć oko organizacije. Iskreno ne znam kakvi će mi biti planovi u skoroj budućnosti, ali ipak želim da na neki način učestvujem u ovom Joomla! day-u. Samo ako možete obratite pažnju da se ne poklopi sa dva seminara koja dolaze krajem godine:

Blogopen, 4-5 oktobra, Bor
BizBuzz, 29-31 oktobra, Niš (Must be there for me)
CEO & Lead Developer at WebHostLab
https://www.webhostlab.com

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Leftfield » Thu Jul 31, 2008 8:54 am

Maksine :),

Ideje su ti super ali Joomla! Day treba da sluzi za osnovno i malo sire upoznavanje sa dzumlom. Takodje ne sluzi da Marko, Dragan i ostali lijece sujetu i komplekse. Vise ljudi ima koji bi zeljeli da cuju osnovne stvari nego da slusaju SQL, XML, *BSD a dzumla dan, mora sluziti jos jednoj svrsi a to je druzenje. Toliko provedemo zajedno na ovom forumu da takvo jedno druzenje meni licno zaista znaci iako nisam mogao doci prvi put.
Maksin wrote: Razna i napredna podešavanja i konfigurisanje Apache, Php i MySql servera. Bezbednost servera i obavezna tema o mnogim parametrima za konfigurisanje .htaccsess fajla.
Obavezna tema o bezbednosti Joomle. Najčešći propusti, problemi, kako se zaštiti i na koji način. Kako prepoznati napade i upade i kako ih otkloniti na najbezbolniji način.
Ja sam spreman da platim takvo predavanje.
Maksin wrote:Voleo bih da bude makar jedno predavanje posvećeno developerima. Priča o framework-u Joomle, kreiranje podloge za komponente, module i plugin-ove. Takođe rad sa mysql bazama i xml fajlovima.
Za ovo nam treba Joomla! "mjesec dana" a ne Joomla! Day
Maksin wrote:Popularni SEF linkovi. Za 1.0.x i 1.5.x verzije. Pošto vidim da je na prošlom Joomla day-u bilo simpatična priča o njima, možda sada da se ipak priča malo o backend-u kreiranja linkova, problemima i sigurnosti. Priča o .htaccsess podešavanjima i developmentu koda, kao i korišćenje SEF linkova sa SSL enkripcijama (sefRelToAbs i josURL). Rešavanje problema o dupliranju i kopiranju linkova za kreiranje pdf, email i štampanje sadržaja.

Ako ipak bude priče o samim komponentama, tu mogu da pomognem jer sam radio na developmentu Sh404SEF komponente i eksternih plugin-ova (SEF linkovi i meta), DOCman komponente i modula (Download) i RSGallery2 komponente i modula (Galerija slika, doduše sa starom verzijom). Inače se bavim Internet marketingom i ako na tom polju mogu da pomognem, možemo da se dogovorimo.

ali ipak želim da na neki način učestvujem u ovom Joomla! day-u
Eto, sam si odgovorio.
Maksin wrote:simpatična priča o njima
Ok. Shvatio sam zaista sta oces da kazes. Mislim da nije u redu takvo komentarisanje tim prije sto je ovo zajednica i sto se svi trudimo, neki put nije i najbolje sto mozemo da damo sve od sebe al se trudimo. Srecom nismo sekta.

Meni je licno pun ..... gordih ljudi koji vole sebe da slusaju. Ja nisam od tipova koji odje odisu smirenoscu pa sigurno nisam ni omiljeni lik.

Dragan je imao SUPERB predavanje na kome je mnogima objasnio osnovne pojmove i dao dobru osnovu o SEO i SEF-u. A to je bio i cilj.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

Maksin
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 93
Joined: Wed Nov 28, 2007 3:22 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Maksin » Thu Jul 31, 2008 11:28 am

Ok, ali ja sam samo izneo svoje mišljenje. Ja niti sam hteo da komentarišem nešto ili nekoga određeno, niti sam mislio da se u opšte izjašnjavam povod toga. Ako je tebi nešto "SUPERB", meni nije. Ok? :)
CEO & Lead Developer at WebHostLab
https://www.webhostlab.com

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Leftfield » Thu Jul 31, 2008 12:51 pm

offtopic opet
Maksin wrote:Ja niti sam hteo da komentarišem nešto ili nekoga određeno, niti sam mislio da se u opšte izjašnjavam povod toga.
Vec jesi. A sa ovom tvrdnjom me drzis glupim!?
Maksin wrote:Ako je tebi nešto "SUPERB", meni nije. Ok? :)
Nije ok. Sto nije tacno, nije tacno. Mislim da si zamalo falio forum. Ima jedan "nas" divan forum skraceno "es" dje je dobrodosao svak ko vrijedja, perfidno naravno, drugog, pod uslovom da zna nesto vise ili je dobar drug sa vlasnikom. Sa slagom, sa visine, ne bira se, svejedno je.

Predavanje je bilo i vise nego odlicno, koristilo je tacno onom cemu je i bilo namjenjeno, i to je samo jedan od ciljeva Joomla! Day-a. Prvi put je prvi, a sa obzirom da ga nije organizovalo 100 ljudi - extra je. Niti su ga pravili mamini sinovi sa x para. A idealnog nema nidje. Dovoljno govori cinjenica da su ljudi uglavnom bili zadovoljni i da zele ponovo. Sigurno je: treba uvijek bolje, naravno.

Ako ovo ikad bude postala potreba ljudi da govore na predavanju i/ili forumu sebe radi, a ne radi ljudi koji ovdje dolaze, tj. citave ideje, prisjesce mi i Joomla! i sve oko nje. Zato mi nije ok.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

Maksin
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 93
Joined: Wed Nov 28, 2007 3:22 pm
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Maksin » Fri Aug 01, 2008 1:28 pm

Prvo: Ekstremno filozofiraš i zaista si dosadan. Od ničega si napravio pravu farsu. Da li možeš da shvatiš, da nikoga nisam vređao niti bilo šta omaložavao. Samo sam izneo svoje mišljenje i predloge, koji su tebe izgleda opasno pogodili. :-\

Drugo: Predloge za teme i predavanja sam dao na osnovu onoga što se u velikoj meri piše po forumima i nečega što bih voleo da čujem. Ako se neko ne slaže poštujem to. Ne praviš čitavu filozofiju oko toga.

Treće: Nisam mislio da želim ovo ili ono, niti sam nešto tražio ili zahtevao, samo sam naveo oblasti u kojima mogu i u kojima sam želeo da pomognem.

Četvrto: Zaboravite da sam bilo šta predložio. Tražite pomoć i žalite se kako ne stižete ništa uradite, a onda vam odjednom predstavlja problem par pedloga. Odoh ja sa ove teme. Vidim da je rezervisana za nešto drugo.
CEO & Lead Developer at WebHostLab
https://www.webhostlab.com

User avatar
stamata
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 69
Joined: Sun Nov 04, 2007 12:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by stamata » Fri Aug 01, 2008 6:48 pm

Ljudi, ljudi, lopta dole, proslo je prventsvo u fudbalu :)

Siguran sam da je Maksin samo hteo da pomogne, mada se malo zaleteo sa tim temama... jednostavno, ovde ljudi premalo znaju o Joomli, proslo predavanje je bilo taman za nivo prosecnog posetioca Joomla Day-a. Iako mislim da su neka predavanja mogla biti bolja (rekao sam Marku koja, a mislim da sam negde i na forumu naveo), za prvi put, za prvu organizaciju, za jednog coveka... i vise nego dobro.

Stvarno mislim da nema povoda za svadju, gledajuci sa strane, stalno se nekako "mimoilazite" u razgovoru :)
It`s always funny until someone gets hurt, and then it`s just hilarious

User avatar
Leftfield
Joomla! Virtuoso
Joomla! Virtuoso
Posts: 4439
Joined: Fri Dec 08, 2006 3:33 am
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Leftfield » Mon Aug 04, 2008 9:01 am

Maksin wrote:Od ničega si napravio pravu farsu. Da li možeš da shvatiš, da nikoga nisam vređao niti bilo šta omaložavao. Samo sam izneo svoje mišljenje i predloge, koji su tebe izgleda opasno pogodili. :-\
Sad si ti simpatičan. Jeste pogodilo me. Naravno da me pogodilo. "Simpatično" jeste omaložavanje. Makar u duhu koji si ti napisao.

Niko do sada nije loše prihvaćen što je predlagao nešto, naprotiv. Odišeš učenjem pameti (ne predlozima) kako svi odje nemaju pojma dok bi svi trebali da rade onako kako ti misliš da je najbolje. Daj malo se iskuliraj, nadji sebi djevojku, izadji malo u grad, prošetaj.
SEO & SEM Manager https://vujosevic.com/

evilmc
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:52 pm
Location: Krusevac
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by evilmc » Sun Aug 10, 2008 12:50 am

E, vi ste bas ovu temu zapustili :)

takodje zelim da najavim da dolazim na joomla day :)
http://www.serbianunderground.com / srpski hip-hop portal

User avatar
balvanboy
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 428
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:48 pm
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by balvanboy » Sun Aug 10, 2008 2:39 am

Izgleda nista od ovog drugog Joomla! Day-a dok Marko ne sedne i isplanira sve. :) Jel tako? :D
http://www.webagencija.com | Usluge u oblasti weba!
http://www.brankopajic.com/blog | Blog o web trendovima!
Twitter @baneweb

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Sun Aug 10, 2008 9:09 am

As usual. :geek:
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

evilmc
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 182
Joined: Wed Apr 02, 2008 8:52 pm
Location: Krusevac
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by evilmc » Sun Aug 10, 2008 4:53 pm

au...daj stvarno Marko ;) sredjuj to...
http://www.serbianunderground.com / srpski hip-hop portal

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Mon Aug 11, 2008 8:37 am

Hocu. Kada budem imao vremena da se posvetim tome.. negde tamo na jesen/zimu. Mozda opet bude u novembru kao prosle godine.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
TheHacker
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1316
Joined: Sat Oct 13, 2007 1:12 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by TheHacker » Mon Aug 11, 2008 1:08 pm

ja se javljam da pomognem koliko mogu i kad god mogu.....s obzirom da nisam neki napredni korisnik ali znam vise nego prosecan korisnik :geek:
Web Arena - Tutorijali - Photoshop, Joomla, JavaScript... zanimljivosti, inspiracija... http://webarena.rs

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Mon Aug 11, 2008 4:43 pm

Ovde je trenutno veci problem "fizikalisanje" tj. kompletna organizacija svega nego sama predavanja.;0
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
dewey
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 187
Joined: Sun Mar 05, 2006 3:18 pm

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by dewey » Tue Aug 12, 2008 6:02 am

samo da kise ne bude ;) ostalo je rizha

User avatar
TheHacker
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1316
Joined: Sat Oct 13, 2007 1:12 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by TheHacker » Tue Aug 12, 2008 12:40 pm

BSD wrote:Ovde je trenutno veci problem "fizikalisanje" tj. kompletna organizacija svega nego sama predavanja.;0
sta god da je potrebno javi i sve sto mogu da pomognem tu sam kad god sam slobodan, nije problem....imas moj msn na profilu ili ako ti je lakse cimni me preko PP pa da ti ostavim mob.... :pop
Web Arena - Tutorijali - Photoshop, Joomla, JavaScript... zanimljivosti, inspiracija... http://webarena.rs

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by Vrlo Jak Tim » Tue Aug 12, 2008 2:04 pm

dewey wrote:samo da kise ne bude ;) ostalo je rizha
Kad smo preživjeli prošlogodišnji snijeg, hoćemo vala i ovogodišnju kišu (osim ako ne budemo na Štrandu?!?).
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
dewey
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 187
Joined: Sun Mar 05, 2006 3:18 pm

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by dewey » Tue Aug 12, 2008 4:24 pm

Vrlo Jak Tim wrote:
dewey wrote:samo da kise ne bude ;) ostalo je rizha
Kad smo preživjeli prošlogodišnji snijeg, hoćemo vala i ovogodišnju kišu (osim ako ne budemo na Štrandu?!?).

nacicemo sponzora za gumene cizme, samo cemo joomla znak da naljepimo i da imamo eskluzivna prava na prodaju- joomla cizma glavu cuva!

p.s.
i eto jos jedna zlatna

User avatar
vuperda
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Thu Apr 19, 2007 9:32 am
Location: Uzice
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by vuperda » Sun Aug 17, 2008 9:07 pm

Ja neznam dal se nesto organizovalo ovde kod nas, a da je bilo opensource a uz to da se nije placao ulaz, vidite napravite neke ulaznce da se pokriju ljudi koji to organizuju, ja bi dao kolko god da je... Tesko je to tako na suvo :D
Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.

User avatar
miroslavgojic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Tue Dec 12, 2006 6:55 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by miroslavgojic » Thu Aug 28, 2008 9:05 am

Procita svasta u ovom postu

- kao jedan gledacu da dojem


- pa trebalo bi vise paznje dati migraciji na joomla1.5 i radu s njom
ja za sad imam jedan zavrsen sajt pod 1.5 - ima tu jos nekih sitnih bugova a i stigla je vec revizija 6
znaci da se to isciscava ali je znatnobolja od 1.0 i bolje radi SEF i lase je pretrazivaci indeksiraju
ujedno posto sam dobio neove servere za host mnogo toga se popravilo na joomli i tako da sad kad gledam ovaj zavrseni projekat ima tu dosta dobrih stvari i dosta su neke stvari pojednostavljenje

Siguranost je neizbjezna tema ali ako realno gledamo svi bitniji fajlovi se mogu izmjestiti
ja zasad izmjestam configuration.php ali ko zna sutra mozda jos poneki fajl pocnem da izmjestam
ali sigurnosti nikad dosta

SEO i SEF je isto nesto je je dobro a i samo podesavanje servera i slicno

e ali sta kod da se bude predavalo i pricalo bitno je da se druzimo

Do vidjenja u Novom Sadu

A vec je vrijeme da se datum definise

i nek bude posle 20 septembra

:pop :pop :eek:
www.mgwebstudio.info MG WeB StudiO | web dizajn | hosting | domen
www.feris.info FERIS - Finansijsko Ekonomsko Razvojno Informativni Servis

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Thu Aug 28, 2008 9:47 am

Kao sto rekoh, bice kada budem imao vremena da sve odradim kako treba. Kada? Ne znam. Do kraja godine jednog lepog dana.. videcu da to bude vikend. Subota po mogucstvu.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
stamata
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 69
Joined: Sun Nov 04, 2007 12:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by stamata » Thu Aug 28, 2008 11:45 am

Slicna situacija kao sto sam ja rekao da cu da se zenim u jesen. E sad koja jesen... :)
It`s always funny until someone gets hurt, and then it`s just hilarious

User avatar
miroslavgojic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Tue Dec 12, 2006 6:55 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by miroslavgojic » Thu Aug 28, 2008 11:57 am

Bice da to i ja kazem

ko doceka mocice i da prica


ali nadajmo se da ce se odrzati do nove godine

;)
www.mgwebstudio.info MG WeB StudiO | web dizajn | hosting | domen
www.feris.info FERIS - Finansijsko Ekonomsko Razvojno Informativni Servis

User avatar
lanavujicic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Sep 06, 2008 8:13 am

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by lanavujicic » Fri Oct 17, 2008 9:16 am

Dakle, kada ce ga biti???? ??? ??? ???

Imate moju podrsku i pomoc, ako treba, naravno! 8)

LANA

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Fri Oct 17, 2008 9:42 am

Odlozeno do... momenta kada cemo imati vise od dva predavaca. :)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

NenadSoko
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 167
Joined: Wed Jan 10, 2007 10:29 am
Location: Smederevska Palanka

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by NenadSoko » Tue Oct 21, 2008 7:26 am

Pogledah temu i pade mi mi na um jedna mislim da je dobra, naravno pored te da je organizovanje drugog Joomla Day-a odlicna ideja i da cu kao i prosle godine vrlo rado doci, pa makar ne bio u i na zemlji; no da se vratim ideji teme za J!Day moraju biti prijemcive sirem spektru korisnika, da ne kazem sirkoim narodnim masama, od onih koji prvi put koriste Joomla-u do onih developera.
Ideje za teme mogu se naci po raznim Joomla zajednicama, i naravno 1.5.x mora zauzimati centralno mesto, no oni na J!Day-u u Vankuveru su lepo to odradili, prepodnevna predavanja su bila za najsiru javnost i nije trebala prijava, a za one teme u popodnevnom delu su trebale prijave i one su bile bas nalik onima koje je Miki predlozio.

Moj predloge da bi moglo i tako nesto kod nas da se organizuje, mozda ne iz dva dela, ako je vremena malo, nego npr. jedan dan poseban za developere, sto rece Leftfield ti strucni bi mogli i da plate i da se plate...da se vidi koliko je ljudi zainteresovano za ove teme...pa sto da ne...?

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Tue Oct 21, 2008 9:48 am

Aha, jos samo treba obezbediti finansijska sredstva da se to dobro izreklamira. A potom, treba obezbediti predavace koji ce biti dovoljno dobri da nekome uzmu pare za to sto pricaju. Na moju zalost, ja ne znam puno takvih a one koje znam nisu zainteresovani da bilo sta pricaju. Problem nam je sto nemamo dovoljno predavaca... novac je u ovom momentu stvar koja me jos i najmanje brine. :)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

NenadSoko
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 167
Joined: Wed Jan 10, 2007 10:29 am
Location: Smederevska Palanka

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by NenadSoko » Tue Oct 21, 2008 11:19 am

Ako sam dobro shvatio J!Day sluzi da bi se promovisala Joomla! kao najbolji CMS, sto ona i jeste, i kako bi se prosirila Joomla! zajednica.
Ako je tako onda treba to marketinski ispratit, to reklamirati, i teme na J!Day-u prilagoditi tome...a to su one najprostije teme!


U toj masi ljudi bice dosta onih koji ce neke stvari savladati brze, koji vise znaju i koji ce zeleti vise, a za to vise biti spremni i da plate.

Za ove prve predavaci se mogu naci iz nasih redova, ne treba preveliko znanje...
Moze se pricati o upotrebi Joomle u razne svrhe... sajt za oglese, etrgovina, socijane mreze, blogovi i dr...
To jesu delovi, komponente za Joomla!-u ali ponekad cine glavni deo sajta.

Mene naprimer zanima nesto malo vise, kako napraviti komponentu, module sam savladao, ali komponente i botove nikako... i jos poneka tema koju je Miki spomenuo, ali to je vise od onoga sto bi pocetnik i trebao da zna, a to treba i da se plati, a to je onda druga grupa korisnika i oni, ako me utisak ne vara i cine glavnu grupu posetilaca ovog foruma...


Ako treba pomoc oko organizovanja nema problema, tu sam i pomocicu koliko god mogu!!!

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by BSD » Tue Oct 21, 2008 11:58 am

Da je to tako jednostavno sledece nedelje bih organizovao J!Day. Prosli sam organizovao potpuno sam. Tako da odlicno znam sta je potrebno da se ponovi onako nesto. U ovom trenu sem nas 2-3 to nema ko da izvede. Posebno sto je sve na volonterskoj bazi. Kada bih rekao da dajem 500EU za drzanje predavanja imao bih X predavaca koliko sutra. ;)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

NenadSoko
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 167
Joined: Wed Jan 10, 2007 10:29 am
Location: Smederevska Palanka

Re: Joomla!Day - drugi put

Post by NenadSoko » Tue Oct 21, 2008 12:33 pm

Kako sam vec rekao za pocetnike predavaci se mogu naci iz nasih redova, ne treba preveliko znanje...medjutim za ove druge koji hoce i vise, pa za njih i malo teze, verovatno bi morao neko iz inostranstva, a to vec previse kosta!!! I sa onim sto bi ucesnici platili veorvato ne bi bilo dovoljno...


Locked

Return to “Joomla! Događaji i Zajednica”