Organizacija J-Day 2008 NS

Moderator: cicans

Locked
User avatar
cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2274
Joined: Fri Oct 12, 2007 10:31 am
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Organizacija J-Day 2008 NS

Post by cicans » Mon Aug 18, 2008 8:51 am

Pozdrav svima!

Pošto se septembar primakao, vreme je da pokrenemo malo konkretniju priču o organizaciji NS J-Day 2008.

Mnogo novosadskih firmi, udruženja, organizacija, institucija, kafića, klubova... imaju sajtove radjene u Joomli.
Koliko nas ima koji smo voljni da učestvujemo - i to ne samo ovde "na papiru"?
Zamolila bih pre svih svoje sugradjane, ali ne samo njih, koji žele i mogu da učestvuju u organizaciji Joomla dana da se jave ovde ili meni na e-mail konkretnim predlozima.

Šta su konkretni predlozi:

1. Mesto gde bi se mogao J-day održati - što znači prostor za oko tristotinak ljudi.

2. Oprema za prezentacije - projektor, platno...

2. Štampanje potrebnog materijala.

3. Smeštaj - prenoćište za sve one koji dolaze iz daljih mesta.

3. Organizacija "osveženja", "ketering"...

Da ne zaboravim, ono najvažnije:
Mi smo neprofitabilna volonterska zajednica - što znači da bi bilo lepo da sve ovo nabrojano bude free!
Ukoliko je nemoguće na ovaj način organizovati J-day, onda bi trebalo da razmislimo o nekoj vrsti "ulaznice" ili kotizacije koja bi pokrila troškove nabrojanog.
U tom slučaju opet nam trebaju ponude sa cenama i zainteresovanost učesnika za plaćanje ovakvog dešavanja.

Za sve što mislite da sam izostavila dodajte, ali ponavljam molim vas samo za konkretne predloge.

Hvala svima unapred
:)
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

User avatar
miroslavgojic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 104
Joined: Tue Dec 12, 2006 6:55 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by miroslavgojic » Thu Aug 28, 2008 10:58 am

Pozdrav

Pa sto se tice prostora najbolje bi bila neka dvorana, bioskop ili pozoriste slicno kao u Beogradu

Oprema platno i projektore ne bi trebalo biti problem zbaviti

ono sto jest problem jest ketering i osvjezenje

jedan nacin je da imamo kotizaciju a drugi da imamo sponzore

pa da vidimo sta mozemo da uradimo po tom pitanju

i da ne bi bilo lose ovo malo i medijski popratiti i najaviti kao dogadjaj koji se odnosi na unapredjene interneta u srbiji

ako sta mogu pomoci reci pa tu smo

:pop :laugh: :eek: :pop
www.mgwebstudio.info MG WeB StudiO | web dizajn | hosting | domen
www.feris.info FERIS - Finansijsko Ekonomsko Razvojno Informativni Servis

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by Vrlo Jak Tim » Thu Aug 28, 2008 6:25 pm

U ovom trenutku nije pitanje ŠTA uraditi, već KO će uraditi.
Trebalo bi napisati Studiju izvodljivosti.
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
BSD
Joomla! Ace
Joomla! Ace
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 18, 2005 8:32 am
Location: Belgrade, Serbia
Contact:

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by BSD » Thu Aug 28, 2008 11:19 pm

Ali pre toga treba napraviti jedno 15 komisija i proseravati se jedno 6 meseci. A kad sve propadne naci nekog da ga okrivimo sto nije islo kako treba. Ali, ako ne mozemo naci zrtvenog jarca onda optuziti strane sile, strane agencije i spijune i naravno prozvati domace izdajnike i svakako strane placenike.

E, kako sada ne biste trosili svoje dragoceno vreme na to ko bi sta hteo i o cemu masta kada nema sta da radi bilo bi mi jako korisno kada bi mi se javili ljudi koji zapravo imaju volju da predaju na neku temu.. bas me briga koju. Sto se organizacije tice za to nista ne brinite. Kada budem znao da imam bar 4 predavaca onda cemo zenska ekipa iz NS i ja zavrsiti sve ostalo. Najlakse mi je naci nekog ko ce sve to da plati samo prvo moram da imam sta da prodam.:)
Marko Milenović
Member of the Serbian Joomla! Translation Team
http://www.joomla-serbia.com/

User avatar
Vrlo Jak Tim
Joomla! Hero
Joomla! Hero
Posts: 2324
Joined: Mon Nov 07, 2005 12:58 am
Location: Bar, Crna Gora

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by Vrlo Jak Tim » Fri Aug 29, 2008 12:48 am

Nakon noćašnje žurke na forumu (tnx alexandarciric, dmd, dewey) a koju su neki napustili kad je bilo najljepše, ja se javljam za 15-minutno predavanje na temu: "Forum - The Last Sanctuary - kako brzo doći do rješenja".
Ovog puta bih molio da me niko ne prijavljuje za ozbiljna predavanja jer a) ima i stručnijih od mene samo se stide, b) nisam dovoljno ozbiljan, i last but not the least - ovaj put... o v a j p u t hoću da uživam u JD u potpunosti :)
A za sve što se može odraditi mailovima, messengerima, telefonima, meni znanim softwerom i slično, računajte na nas kao da smo u punom sasatavu.
Svi mi drugi svoju tamu nude, a iz tebe sija vječni sjaj...

User avatar
lanavujicic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Sat Sep 06, 2008 8:13 am

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by lanavujicic » Fri Oct 17, 2008 9:14 am

Eto i mene da se javim.... konacno!!!

Neopisivo mi je drago!!!

Konacno medju "svojima"!

Jako mi je krivo sto prosle godine nisam bila na Joomla Day u BGD-u, pa ne mogu da docekam ovogodisnji. Sve posecujem forum, nadajuci se da cu naici na neku informaciju kada ce ga ponovo biti, ali uzalud. ??? Dajte ljudi, HOCEMO JOOMLA DAY, AGAIN!!! :'(

Pomoc.....treba????..... naravno, samo se javite! TU sam!

LANA

User avatar
MarkoBmax
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 89
Joined: Fri Mar 23, 2007 1:57 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by MarkoBmax » Mon Oct 27, 2008 1:59 am

E ako treba pomoć oko organizacije, lepljenja plakata, pijenja piva..... samo javite.

A možda bih mogao i da održim neko predavanje za početnike, ako je deficit predavača koji bi obradili tu temu :)

EDIT: Sad sam tek video da nisam pažljivo pročitao ostale teme. Vidimo se onda na jednoj od pauza za kafu

SinisaKrisan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 173
Joined: Sun Apr 05, 2009 5:05 pm
Location: Bali, Indonesia
Contact:

Re: Organizacija J-Day 2008 NS

Post by SinisaKrisan » Tue Oct 22, 2013 10:11 pm

BSD wrote:E, kako sada ne biste trosili svoje dragoceno vreme na to ko bi sta hteo i o cemu masta kada nema sta da radi bilo bi mi jako korisno kada bi mi se javili ljudi koji zapravo imaju volju da predaju na neku temu.. bas me briga koju. Sto se organizacije tice za to nista ne brinite. Kada budem znao da imam bar 4 predavaca onda cemo zenska ekipa iz NS i ja zavrsiti sve ostalo. Najlakse mi je naci nekog ko ce sve to da plati samo prvo moram da imam sta da prodam.:)
@BSD
Da li razmisljas isto i danas?
JomSocial Project Manager
http://www.jomsocial.com
IJOOMLA INC


Locked

Return to “Joomla! Događaji i Zajednica”