Lični Blog, dnevnik, priče, pesme, moj život

Moderators: cicans, TheHacker

Locked
milosenda
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Lični Blog, dnevnik, priče, pesme, moj život

Post by milosenda » Mon Sep 27, 2010 6:50 am

http://www.misablog.com

Malo je čudno što blog radim u joomli, i to bez dodatnih komponenti. Pa razlog je jednostavan kad sam počeo da pišem blog, a to je bilo pre 3-4 godine, wordpress mi nije bio toliko poznat. Evo sada iskren da budem, "možda" bih prešao na wordpress, kad bih ga bolje upoznao i kada bih umeo lako da prebacim sve tekstove i sadrzaj. A to pre svega zbog blog zajednice. Ovako je moj sajt na neki način "usamljen", ali uradio sam razmenu linkova sa sajtom "blogovnik" i to je to...

Joomlu sam normalno podesio, otvorio kategorije i jednu sekciju koja nosi moje ime, to je jako važno za SEO. Za temu sam koristio program Artiseer. Tako, da čim mi je dosadno, ja časkom napravim novu temu, ne menjajući strukturu sajta. Zadovoljan sam joomlom, pogotovu što ima veliku bazu dodataka. I pošto pišem blog, svidja mi se što se editor učitava direktno na stranici a ne kao što radi wordpress, koji prebacuje u admin područje.

Od komponenata koristim Jcomments za komentare i JoomlaWatch za praćenje statistike
Od pluginova našao sam plugin koji ispravlja naša slova u domenima i zove se: unicode slugs, zatim Template Chooser za izbor teme, jLike za facebook like dugmence i JoomSEO ... mislim da je to sve. Inace sve tri opcije za SEO sam uključio tako da sad google razmatra i imena stranica i to rangira, jer google ne voli one loše default linkove.

Uradio sam i 301 redirekciju sa sajta http://www.grebator.com koja je po SEO "dobronamerna". Planiram da kupim jos jedan domen, koji će nositi ključne reči i isto uradim redirekciju 301. I sada sam zadovoljan svojom pozicijom na google, ali želeo bih da se ipak malo bolje rangiram za neke druge ključne reči. Samo me buni sto "Bing" skoro i da ne primećuje moj sajt i moje ime i prezime. Ali...ko jos koristi "Bing" u Srbiji...
Toliko!

cicans
Joomla! Hero
Joomla! Hero

Re: Lični Blog, dnevnik, priče, pesme, moj život

Post by cicans » Mon Sep 27, 2010 8:16 am

Pozdrav Milose
Sto se mene tice, sajt ti je sasvim ok, za blog sajt. Volim sto nije saren i pretrpan sajt, akcenat na tekstovima. Jedino sto bih ti ja dala predlog i komentar je da malo poradis na tipografiji: izboru vrste i velicine fonta, proredu i sl. da bi tekst bio citljiviji.
Malo je čudno što blog radim u joomli, i to bez dodatnih komponenti.
Kako nemas dodatnih komponenti? I ne nije cudno sto blog radis u Joomli ;)

Sto se tice WP - mozes ga probati cisto da vidis razliku u odnosu na Joomlu, ali... moje iskustvo kaze:
U odnosu na Joomlu WP je kao decija igracka, koje se vrlo brzo zasitis. WP jeste dobar i jednostavan izbor za one koji nemaju iskustva sa izradom veb strana,a hoce blog i samo blog sa tekstovima i komentarima, ali... Osnovna instalacija WP nece zadovoljiti ni deo tvojih potreba za dobrom blog stranom, morao bi da instaliras gomilu plugin-ova koje vec imas ugradjene u samoj Joomli... Sve u svemu, kao sto rekoh - probaj, pa kazi da li sam bila u pravu ili ne.

Za SEO ne znam sta da ti kazem osim da i Joomlin default SEO sasvim korektno odradjuje posao.
Toliko od mene za sada :D
Blog: http://www.kuvarancije.com/
Serbian Joomla!® Translation Team Coordinator http://www.joomla-serbia.com/
Follow me on Twitter @cicans - Svetlana Zec

milosenda
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Lični Blog, dnevnik, priče, pesme, moj život

Post by milosenda » Mon Sep 27, 2010 1:56 pm

Hvala na dobronamernim savetima.
Što se tiče SEO "Vrlo Jak Tim" je negde rekao da Google više voli citljive linkove sa recima, tako nešto,,,mislim da je to on rekao :D

Locked

Return to “Izlog (spisak) sajtova radjenih u Joomla! CMS-u”