aktualizacja joomla 1.07 -> 1.08 problem

Locked
elfineusz
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

aktualizacja joomla 1.07 -> 1.08 problem

Post by elfineusz » Mon Mar 20, 2006 1:33 am

Witam,

Mam nastepujacy problem  : GDY zaktualizowalem joomla 1.07 do 1.08 moja strona przestala sie wyswietlac ( a dokladniej zaczal wyskakiwac taki komunikat :

Forbidden
You don't have permission to access /index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

)
Dziwne bo nic nie zmienialem z ustawieniami dostepu do katalogu/plikow itp. Nie moge sie zalogowac na administratora ob wyskakuje w/w blad.
Dodam ze aktualizacje robilem automatycznie (tj. Fantastico -> joomla -> aktualizuj. Nawet przed aktualizacja zrobil z automatu backupa tego wszystkiego i nie bylo zadnych bledow)

W jaki sposob moge odzyskac swoja strone i zaktualizowac joomla do 1.08 ?
i pytanie na przyszlosc jak moge zrobic backup'a strony + jooml'i ... zeby szybko i bez problemow odzyskac to co zrobilem ?

Dzieki za pomoc i pozdrawiam
Last edited by enjoy777 on Thu Mar 23, 2006 11:12 am, edited 1 time in total.

szuman
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Re: aktualizacja joomla 1.07 -> 1.08 problem

Post by szuman » Mon Mar 20, 2006 2:55 am

Kiedys mialem podobny problem, ale akurat nie po upgrade. Poprosilem admina serwera aby przywrocil strone z kopii zapasowej i po chwili wszystko dzialalo po staremu. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna Twojego problemu.
Last edited by szuman on Mon Mar 20, 2006 3:01 am, edited 1 time in total.

elfineusz
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Post by elfineusz » Mon Mar 20, 2006 3:15 am

szuman wrote: Kiedys mialem podobny problem, ale akurat nie po upgrade. Poprosilem admina serwera aby przywrocil strone z kopii zapasowej i po chwili wszystko dzialalo po staremu. Nie mam pojecia co moze byc przyczyna Twojego problemu.
rozwiazaniem problemu bylo usuniecie pliku .htaccess. :D
Jednak moje pytanie jest nadal aktualne -> jak zrobic kopie strony + jooml'i zeby pozniej w latwy sposob wszystko odzyskac  ???

szuman
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Post by szuman » Mon Mar 20, 2006 3:21 am

Tez fakt ;) ale zamiast usuwac .htaccess sprawdz co z nim nie tak ;) A co kopii zapasowej to najlepiej zrobic ja w panelu admin. serwera. Przynajmniej ja przed roznymi eksperymentami tak robie i jak dotad jesli cos zepsulem to na krotko :P
Last edited by szuman on Mon Mar 20, 2006 3:23 am, edited 1 time in total.

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Odp: aktualizacja joomla 1.07 -> 1.08 problem

Post by enjoy777 » Thu Mar 23, 2006 11:09 am

Pliki sciagasz normalnie ftp-em
robisz kopie bazy danych w panelu albo komponentem dostepnym w joomla np BaBackup i gra

do testow instalacji roznych rozwiazan proponowalbym postawic sobie w jakim dodatkowym katalogu kopie swojej witryny i tam eksperymentowac, istotne jest aby byla to wersja indentyczna do wersji produkcyjnej. W przypadku niepowodzenia nikt nic nie zauwazy i ryzyko odzyskiwania witryny jeszcze sie zmniejszy

Locked

Return to “Instalacja i aktualizacja”