Prawa dostępu użytkowników czyli publisher z o.o.

Moderator: Radek Suski

Locked
Ry
Joomla! Intern
Joomla! Intern

Prawa dostępu użytkowników czyli publisher z o.o.

Post by Ry » Thu May 17, 2007 3:37 pm

Witam,

Mam takie pytanie po przeczytaniu wątków:
1) http://forum.joomla.org/index.php/topic,16589.0.html
2) http://forum.joomla.org/index.php/topic,9688.0.html

Otóż na stronie, którą prowadzę jest dział praca.
Chciałbym aby niektóre agencje pracy miały możliwość samodzielnego wstawianie ogłoszeń o pracę (i nic więcej), które to ogłoszenia od razu byłyby publikowane.
W usermenu zrobiłem przycisk: Dodaj ogłoszenie o pracę czyli "Wyślij - artykuł w kategorii ...".

I teraz problem z prawami dostępu - jeżeli dam opcje publishera danej agencji, to będzie mogła ona mogła edytować także ogłoszenia z innych agencji ( i w ogóle wszystkie artykuły). Co zrobić aby dać możliwość edycji i natychmiastowej publikacji (ale tylko własnych artykułów w konkretnym dziale), a jednocześnie nie umożliwić edycji ogłoszeń innych autorów?

p.s. Jak wygląda sam proces publikacji? Zrobiłem sobie testowego usera i dałem mu prawa publishera. Napisałem artykuł i zrobiłem zapisz i zastosuj i... nic. Owszem artykuł jest zapisany ale nieopublikowany. Czy brakuje mi jakiegoś komponentu do samej publikacji?
Last edited by Ry on Thu May 17, 2007 3:44 pm, edited 1 time in total.

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Re: Prawa dostêpu u¿ytkowników czyli publisher z o.o.

Post by enjoy777 » Fri May 18, 2007 1:08 pm

Ry wrote: I teraz problem z prawami dostêpu - je¿eli dam opcje publishera danej agencji, to bêdzie mog³a ona mog³a edytowaæ tak¿e og³oszenia z innych agencji ( i w ogóle wszystkie artyku³y). Co zrobiæ aby daæ mo¿liwo¶æ edycji i natychmiastowej publikacji (ale tylko w³asnych artyku³ów w konkretnym dziale), a jednocze¶nie nie umo¿liwiæ edycji og³oszeñ innych autorów?
w joomla 1.0.x to jest niemozliwe do zrealizowania bez instalacji rozszerzen. Przejrzyj katalog extension http://extensions.joomla.org/index.php? ... &Itemid=35
poszukaj tez komponentu JBAM ma niezle recenzje, dostepny byl na stronach joomlasolutions.com.
Wiekszosc tych komponentów jest dostepna za dodatkowa oplata.
p.s. Jak wygl±da sam proces publikacji? Zrobi³em sobie testowego usera i da³em mu prawa publishera. Napisa³em artyku³ i zrobi³em zapisz i zastosuj i... nic. Owszem artyku³ jest zapisany ale nieopublikowany. Czy brakuje mi jakiego¶ komponentu do samej publikacji?
Rzadko korzystam z tej opcji, nie nie brakuje ci nic, jesli tworzysz nowy artykul lub po przejsciu w tryb edycji juz istniejacego masz na samym dole ekranu zakladki srodkowa z nich to publikacja jak ja klikniesz to bedziesz mial opcje Stan opublikowany/nieopublikowany po zapisaniu art bedzie widoczny lub nie. Gdzies w rozszerzeniach widzialem komponencik do kolejkowania artyku³ów uzytkownikow posiadajacych uprawnienia wyzsze niz zarejestrowany, mozna tam ustawic opcje wyswietlaj arty danego uzytkownika lub wszystkie. Dzieki niemu od frontu dostaniesz liste dostepnych w systemie atrow. Nie pamietam nazwy

Locked

Return to “Administracja”