import użytkowników z innej bazy

Moderator: Radek Suski

Locked
arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

import użytkowników z innej bazy

Post by arti » Sun Sep 25, 2005 10:01 am

Mam problem z uzytkownikami, których zaimportowałem z innej bazy. Wszystko przebiegło pomyślnie (użytkownik może się logować itp) jest tylko jeden problem - użytkonik taki nie jest widziany w panelu administratora. Liczba która jest poniżej listy userów wskazuje na faktyczną ilość użytkowników, jednak niestety nie widać ich, widoczni s ą tylko CI którzy są dodawaniy poprzez stronę a nie z poziomu bazy? Czy oprócz wypełnienia tabel _users jest jeszcze coś wymagane?
Last edited by enjoy777 on Mon Nov 07, 2005 7:19 am, edited 1 time in total.

stone
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: import użytkowników z innej bazy

Post by stone » Sun Sep 25, 2005 2:08 pm

tak, dodatkowe informacje sa w tablicach mos_core_acl , choc juz nie pomietam w ktorej z nich dokladnie :)

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: import użytkowników z innej bazy

Post by arti » Sun Sep 25, 2005 4:29 pm

Dokładnie, dzięki za naprowadzenie. Oprócz wypełnienia tablicy mos_users musimy uzupełnić tablicę mos_core_acl_aro gdzie wiążemy id uzytkownika z jego nazwą (nie z nickiem). Na koniec trzeba jeszcze uzupełnić mapowanie użytkownika na grupę w tablicy mos_core_acl_groups_aro_map - łączymy tutaj id grupy z id z tabeli mos_core_acl_aro. Wszystko można załatiwc sobie skryptem po tym jak już uzupełnimy tabele mos_users - zaimprtowałem w ten sposób ponad 1000 użytkownikó bez żadnego problemu.

Dzięki. Czekam teraz na rozwiązanie innych problemów jakie zarzuciłem na forum :)

Locked

Return to “Administracja”