publisher a editor - różnice?

Moderator: Radek Suski

Locked
arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

publisher a editor - różnice?

Post by arti » Sat Oct 01, 2005 7:30 am

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć różniće pomiędzy rolą Editor a Publisher. Wiem iż editor może edytować wszystkie artykuły (jak i publisher) a publisher niby ma mieć dodatkowo możliwość publikacji swoich artykułów jak i innych (tak jest napisane na help.mambopl.net). Tylko w jaki sposób użytkownik z uprawnieniami Publishera może opublikować artykuły wysłane przez innych?

zwiastun
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: publisher a editor - różnice?

Post by zwiastun » Fri Nov 04, 2005 12:35 am

pomoc.joomla.pl
joomlademo.pl - poradniki
Korzystaj i ciesz się!

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by arti » Fri Nov 04, 2005 10:53 am

zwiastun wrote: pomoc.joomla.pl
joomlademo.pl - poradniki
Dzięki za pomoc, tam jest napisane tyle co ja napisałem na górze - czyli nic z tego nie wynika
Publikator [Publisher]

Jak autor i edytor - ma prawo dodawać i redagować materiały w każdej sekcji witryny, zarówno własne, jak i innych autorów oraz dodatkowo:
ma prawo decydować o opublikowaniu bądź zakończeniu publikacji zamieszczonych w witrynie materiałów.
I w jaki sposób Publisher może opublikować wysłąny przez innego uzytkownika materiał??

zwiastun
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by zwiastun » Fri Nov 04, 2005 11:31 am

A co tutaj jest jeszcze do tłumaczenia?
Jeśli nadasz użytkownikowi prawa publikatora, to będzie mieć prawa, jak napisano.
Jeśli chcesz sprawdzić w jaki sposób, choć nadal nie wiem, co miałoby być wyyjasnione, to najprostsza metoda - stwórz użytkownika z prawamipublikatora i zobacz, co mu się będzie pokazywało, jakie będzie miec możliwości, gdy się zaloguje ze strony głównej. I porównaj z możliwościami autora czy edytora.
Spróbuj, jako edytor opublikowac materiał czyjegoś autorstwa. No chyba, że trzeba Ci wyjaśnienia, jak się publikuje materiały, ale o to Cię raczej nie podejrzewam
Korzystaj i ciesz się!

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by arti » Fri Nov 04, 2005 11:45 am

zwiastun wrote: Spróbuj, jako edytor opublikowac materiał czyjegoś autorstwa. No chyba, że trzeba Ci wyjaśnienia, jak się publikuje materiały, ale o to Cię raczej nie podejrzewam
No właśnie chyba nie wiem jak coś takiego zrobić. Wysłanie newsa przez zwykłego użytkownika powoduje iż taki news trafia do panelu admina (i tam można opublikować), a jak ma to zrobić Publisher ze strony głównej?? Chyba, ze to nie na takiej zasadzie się odbywa więc ponownie proszę o wyjaśnienie. testowałem różne możliwości i nic z tego nie wywnioskowałem (wiem czym się różnią pomiędzy sobą Regiostered, Author i Editor - ale nie wiem jakie są różnice pomiędzy Editor a Publisher bo nie zauważyłem żadnych)

magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by magic » Fri Nov 04, 2005 2:23 pm

Zobacz też tutaj: http://forum.joomla.org/index.php/topic ... .html  ;)
A poza tym załóż sobie konto testowe we własnym serwisie, zmieniaj dla tego konta uprawnienia w Administracji i loguj się po kazdej zmianie od frontu ... W ten sposób sprawdzisz w praktyce różnice  :P

Locked

Return to “Administracja”