Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość tekstu

Moderator: Radek Suski

Locked
Myszoor
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość tekstu

Post by Myszoor » Sat Oct 01, 2005 10:27 am

pozwolę sobie na 3w1  :P

Jak się uporaliście z zagadnieniem polskich liter?

Osobna kwestia to brak fotek z artykułów w PDFie - ten typ tak ma?

I na koniec - czy można coś zrobić z tym, by tekst zajmował całą szerokość generowanego PDFa a nie tylko jej połowę?
Only exact URLs allowed in signature. Please read Forum Rules: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=8&t=65

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość tekstu

Post by arti » Sun Oct 02, 2005 4:16 pm

podepnę się pod temat:

... i żeby wyrzucał {mospagebreak} i podobne znaczniki uzywane do formatowania artykułu :)

Bonq
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość teks

Post by Bonq » Mon Oct 03, 2005 8:19 pm

Swego czasu "popełniłem" coś takiego dla Mambo:
http://www.joomlademo.pl/index.php?opti ... 71&catid=9

Nie mam jednak teraz czasu aby sprawdzić działanie tego dla Joomla!
Jak tylko znajdę chwilkę to obiecuje, że usiądę do tematu.

Efektem działania mojej poprawki jest pdf z obrazkami oraz polskimi literami.
Nie dziala jeszcze kasowanie  {mospagebreak} i innych tego typu ustojstw.

Mam prośbę - zaciągnijcie toto do swojej Joomla! - zrobcie backup oryginalnych plków i sprawdzcie proszę jak to działa.

Będę wdzięczny jak podzielicie sie wrazeniami.

Pozdrawiam

Bonq

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Re: Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość tekstu

Post by enjoy777 » Tue Oct 04, 2005 11:24 am

dorzucam modyfikacje pliku pdf.php do generowania polskich znakow znajdziecie ja
http://www.joomlasite.net/component/opt ... nfo/id,60/
nie generuje obrazkow

kiedys znalazlem ten plik na mambersach udostepniony przez Bola malutka modyfikacja sprawia ze dziala swietnie pod Joomla
demo mozna sprawidzc na joomlatest.mambosite.net

moze komus sie przyda

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by arti » Tue Oct 04, 2005 3:07 pm

enjoy777: jest OK

Tylko jeszcze jak wycinać takie oto dodatki w artykułach, np.
{mospagebreak title=The page title&heading=The first page}
?

I dlaczego wydruk nie jest na całą stronę - jest tylko na 2/3 szerokosci strony?
Last edited by arti on Tue Oct 04, 2005 3:10 pm, edited 1 time in total.

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Post by enjoy777 » Wed Oct 05, 2005 8:43 am

arti wrote: Tylko jeszcze jak wycinać takie oto dodatki w artykułach, np.
{mospagebreak title=The page title&heading=The first page}
?
ta klasa nie jest najlepsza do tego aby generowac takie naprawde ladne pdf'y
jak spojrzysz do pliku zobaczysz ze znaczniki {mospagebreak} i {mosimage} zamieniane sa na pusty ciag czyli w pdf "znikaja"
przynajmniej w tym wykonaniu, tu trzeba innego rozwiazania
I dlaczego wydruk nie jest na całą stronę - jest tylko na 2/3 szerokosci strony?
taka zadymka jest w artach ktore zawieraja na pewno {mosimage} niby jak napisalem wyzej "znika" ale z jakiegos powodu dodaje margines na 1/3 na razie szukam :) zobaczymy

chce potestowac to rozwiazania Bonq'a moze wyjdzie troche lepiej, ale jak czytalem rozne posty temu poswiecone ogolnie jak sie korzysta z mospagebreak nie widzi obrazkow

Myszoor
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: Joomla! 1.0.1 i brak PLiterek w PDF'ach (zdjęć zresztą też) + szerokość teks

Post by Myszoor » Wed Oct 05, 2005 8:52 am

[quote=∓quot;enjoy777"\]
chce potestowac to rozwiazania Bonq'a moze wyjdzie troche lepiej, ale jak czytalem rozne posty temu poswiecone ogolnie jak sie korzysta z mospagebreak nie widzi obrazkow [/quote]czyli na razie mogę się jeszcze wstrzymać z działaniami i poczekać na twoje wyniki? (i jakieś detaliczne "How To")
Only exact URLs allowed in signature. Please read Forum Rules: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=8&t=65

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Post by enjoy777 » Wed Oct 05, 2005 9:16 am

nie wstrzymuj sie tylko szukaj rozwiazania rowniez, zbierzemy to do kupy i moze cos z tego bedzie

Myszoor
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Myszoor » Wed Oct 05, 2005 11:13 am

enjoy777 wrote: nie wstrzymuj sie tylko szukaj rozwiazania rowniez, zbierzemy to do kupy i moze cos z tego bedzie
A wiesz że do tego trzeba mieć jakieś pojęcie o PHP?  ;) Moje niestety jest śladowe  :'(

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by arti » Wed Oct 05, 2005 4:42 pm

enjoy777 wrote:
ta klasa nie jest najlepsza do tego aby generowac takie naprawde ladne pdf'y
jak spojrzysz do pliku zobaczysz ze znaczniki {mospagebreak} i {mosimage} zamieniane sa na pusty ciag czyli w pdf "znikaja"
przynajmniej w tym wykonaniu, tu trzeba innego rozwiazania
Jeżeli w tekscie newsa nie będziemy stosowali nawiasów "{" "}" to spokojnie mozemy dodać następujące "cięcie" w pdf.php

$row->fulltext = ereg_replace( '{mospagebreak.*}', '', $row->fulltext );

W wolnych chwilach postaram się wymyśleć jak wszystko co zbędne powicinać ;-) bez ograniczenia stosowania znaków w tekscie
enjoy777 wrote: taka zadymka jest w artach ktore zawieraja na pewno {mosimage} niby jak napisalem wyzej "znika" ale z jakiegos powodu dodaje margines na 1/3 na razie szukam :) zobaczymy
przy {mospagebreak jest tak samo ;-)}
Last edited by arti on Wed Oct 05, 2005 7:01 pm, edited 1 time in total.

Bonq
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Bonq » Wed Oct 05, 2005 7:18 pm

Panowie!

Serce mi sie kroi podczas czytania Waszych postów.
Może w weekend znajdę chwilke żeby ponownie usiąść do tematu.

Pamiętam jednak, że też miałem problem z wycinaniem {mospagebreak} i {mosimage}.
Wierzę jednak, że da się to rozwiązać  8)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda się nam ten temat wspólnie rozwiązać.

Pozdrawiam

arti
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by arti » Wed Oct 05, 2005 7:26 pm

Bonq wrote: Pamiętam jednak, że też miałem problem z wycinaniem {mospagebreak} i {mosimage}.
No z tym to już raczej nie ma problemu. Problem jest tylko z szerokoscią tekstu w pdfie gdy artykuł zawierał w treści znaczniki formatujące typu {mospgaebreak} i inne.

P.S.
Oby serce Ci się nie rozpadło do weekendu ;-)

Proszę bardzo o pomoc w temacie http://forum.joomla.org/index.php/topic,9136.0.html
Last edited by arti on Wed Oct 05, 2005 8:31 pm, edited 1 time in total.

Bonq
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Post by Bonq » Wed Oct 05, 2005 7:49 pm

arti wrote: Oby serce Ci się nie rozpadło do weekendu ;-)
Bez obaw  :D

Prędzej padne ... w pracy maraton :(

A ja tak bardzo kocham pracę ..... mógłbym patrzeć na nią godzinami ;) ;)

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Post by enjoy777 » Fri Oct 07, 2005 12:42 pm

Myszoor wrote: A wiesz że do tego trzeba mieć jakieś pojęcie o PHP?  ;) Moje niestety jest śladowe  :'(
Sie trzeba uczyc  :P
Ja tez nie jestem ekspertem, czytam, szukam, pytam, probuje i testuje itp
Nie pisze tego zlosliwie  :) tylko zachecam do pracy im wiecej nas tym szybciej i lepsze efekty

Myszoor
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by Myszoor » Fri Oct 07, 2005 1:05 pm

[quote=∓quot;enjoy777"\]Sie trzeba uczyc  :P
Ja tez nie jestem ekspertem, czytam, szukam, pytam, probuje i testuje itp
Nie pisze tego zlosliwie  :) tylko zachecam do pracy im wiecej nas tym szybciej i lepsze efekty
[/quote] wiem, że nie piszesz złośliwie tyle, że u mnie to by było już 5 czy 6 "coś", w co trzeba by ręce włożyć - nie da się :(
czacha dymi, włos siwieje, doba za krótka .... MI5 z Myszoorem w roli głównej :P

magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Post by magic » Thu Oct 27, 2005 12:45 am

No to dorzucę jeszcze do pieca ...
Znaczniki podziału stron, obrazki, polskie znaki, itp ... to jeszcze nie wszystko ...
A tabelki ???
Tabelki nie tylko tracą swoje piękne ramki, ale jeszcze umiejscowienie tekstów w komórkach tabelek (co jest niezwykle istotne np. w tabelkach z parametrami technicznymi) - tracą swoje przynależne miejsce i wrzucane są jak leci: z góry na dół na kupę ...
No, kompletna dezawuacja przydatności takich PDF w tekstach technicznych, nie wspominając o skutkach (w PDF) poczynań maniaków używających tabelek do formatowania "ładnych" dokumentów ...
Czy coś w sprawie tabelek (przy okazji) też dałoby się zrobić? A może ktoś (poza Polską również) już coś w tej sprawie zrobił i warto byłoby to wszystko jakoś razem, ...  ???

Locked

Return to “Administracja”