problemy problemy problemy...

Moderator: Radek Suski

Locked
paprika
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

problemy problemy problemy...

Post by paprika » Wed Aug 24, 2005 10:16 pm

Witam.
Oto problemy:

1. Community Builder - czy da sie tak skonfigurowac Community Buildera, żeby listy uzytkownikow (takie jak np. http://acatexperience.com/comprofil...List/Itemid,83/) byly widoczne nie tylko dla zalogowanych uzytkownikow? Nie moge znalezc niczego takiego ani w manualu anie w konfiguracji. Pewnie to cos prostego, ale sama sobie nie poradzilam.

2. Chce zrobic tak, żeby każdy zakładający konto user trafiał automatycznie na Member List - tak jak na tysiacu stron Zakladanie kont dziala, lista czlonkow rowniez, ale dodawac nowych userow mozna tylko recznie. W czym tkwi problem? Wyczytalam gdzies, ze lista kontaktow moze byc edytowana jedynie przez administratora, ale nie wydaje mi sie to mozliwe.

3. Nie wyswiatlaja mi sie niektore grafiki na stronie. Sciezka wyglada w porzadku, pliki sa na ftp, ale tylko te uploadowane z poziomu strony sa widoczne. Sciezka absolutna jest poprawna.

jestem poczatkujaca. nie dam linka do tego co robie:) moze za jakis czas....

pozdrawiam i licze na cierpliwosc

paprika

enjoy777
Joomla! Guru
Joomla! Guru

Re: problemy problemy problemy...

Post by enjoy777 » Thu Aug 25, 2005 6:29 am

paprika wrote: 1. Community Builder - czy da sie tak skonfigurowac Community Buildera, żeby listy uzytkownikow (takie jak np. http://acatexperience.com/comprofil...List/Itemid,83/) byly widoczne nie tylko dla zalogowanych uzytkownikow? Nie moge znalezc niczego takiego ani w manualu anie w konfiguracji. Pewnie to cos prostego, ale sama sobie nie poradzilam.
Jesli dobrze kojarze to musialas dodac linka do tej listy? Poslugujac sie zalaczonym przykladem: Link ten znajduje sie w Main menu (u ciebie moze byc oczywiscie inne) wiec w adminie wchodzisz do Menu > Main Menu, po wyswietleniu listy linkow ktore sa w danym menu klikasz Member List i wyswietla ci sie parametry odnosnika tam gdzies jest Access level czy prawa dostepu dajesz Public i powinno byc widoczne.
Druga wersja to to, ze moglas dodac linka do menu ktore jest widoczne dopiero po zalogowaniu wiec wtedy musisz zdecydowac czy cale menu ma byc widoczne bez logowania czy tylko link, jesli link to przenies go do widocznego dla wszystkich menu jesli cale menu to wejdz do Moduły > Moduły witryny znajdz moduł wyświetlający dane menu kliknij i w parametrach ustaw Public
3. Nie wyswiatlaja mi sie niektore grafiki na stronie. Sciezka wyglada w porzadku, pliki sa na ftp, ale tylko te uploadowane z poziomu strony sa widoczne. Sciezka absolutna jest poprawna.
Grafika powinna byc zaladowana do images/stories i wtedy bedzie widoczna.

Mam nadzieje ze troche pomoglem

Pozdrawiam i zapraszam na naszego wirtualnego grilla  :)

paprika
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Re: problemy problemy problemy... - cd

Post by paprika » Sat Aug 27, 2005 8:16 am

no to juz po tym problemie - ale mam nowe pytanie: jak dodac wyszukiwanie do listy członków? Nie chodzi mi o to proste, ale o szukanie po kolejnych polach tablicy, tak jak tu:
http://acatexperience.com/comprofiler/t ... temid,102/

czy to osobny komponent sprzeżony z CB czy skrypcik w php i sql?

paprika

Locked

Return to “Komponenty, moduły, wtyczki”