banery flash

Moderator: Radek Suski

Locked
kest
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

banery flash

Post by kest » Tue Feb 28, 2006 4:39 pm

Witam. mam problem z wyświetlaniem bannerów flashowych. Zainstalowałem com_artbanners i mod_artbanners, jednak bannery o rozszerzeniu swf nie wyświetlają się. Początkowo miałem parę problemów z ustawieniem parametrów, wyskakiwały mi dziwne komunikaty:
np: DB function failed with error number 1054
Unknown column 'categories' in 'where clause' SQL=SELECT * FROM jos_artbanners WHERE (tid IN (categories=1)) AND (('2006-02-28' = SUBSTRING(publish_up,1,10) AND ( (reccurtype = 0) OR (reccurtype = 1 AND reccurweekdays LIKE '%2%') ) AND '15:07:04' >= SUBSTRING(publish_up,12) AND ('15:07:04' <= SUBSTRING(publish_down,12) OR SUBSTRING(publish_down,12) = '00:00:00') AND access <= '0' AND state = '1') ORDER BY last_show ASC, msec ASC

Pózniej doszedłem jak ustawić parametry (chyba),  w module w polu o nazwie kategoria wpisałem cyfre odpowiadającą id kategorii, tak samo z bannerem. Wydaję mi się, że zrobiłem to dobrze, gdyż błędy zniknęły, ale na stronie nadal nie wyświetla się banner, widać jedynie jakąś pracę na pasku na dole.. Rozmiar pliku swf nie jest przesadnie wielki (21 KB), więc to ne może być przeszkodą. Wydaję mi się, że moze gdzieś w ustawieniach portalu trzeba pozwolić plikom swf się ładować, nie wiem jednak gdzie to się ustawia. Jeżeli to ma jakieś znaczenie to wersja joomli na której pracuję to 1.0.7 ( http://www.kwidzyn.org )

Z góry dzięki za pomoc
Last edited by kest on Mon Mar 06, 2006 12:40 pm, edited 1 time in total.

3D Henas
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling

Re: banery flash

Post by 3D Henas » Fri Jul 30, 2010 8:43 pm

Hej

Problem leży w ogólnych preferencjach.

Z tego co mi wiadomo to Joomla ma zabezpieczenia do” flash” usuwa znaczniki z kodu..
Żeby to wyłączyć wejdź w menu artykuły wszystkie i tam do preferencji

Na dole listy z parametrami znajdują się opcje filtru-Filtr grup należy zaznaczyć Powszechny Witryna, a w Filtr typów włączyć opcję Czarna lista =(Standardowa), przewinąć stonkę do góry i zapisać tak zmienione preferencje.. potem zastosuj itd.
Powinno śmigać u mnie działa

Ja zaznaczyłem wszystko porucz super administratora tak dla pewności ;p

Oczywiście potem wg standardów wklejasz swój flash z kodem itd.

Znalazłem sposób na necie jest tego mnóstwo

Wujek Google zawsze pomoże ;P

***** Manual signatures are NOT allowed ********** Manual signatures are NOT allowed ********** Manual signatures are NOT allowed ********** Manual signatures are NOT allowed *****____
hahaha sorka nie patrzalem na date postu !

wwebol
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: banery flash

Post by wwebol » Wed Nov 02, 2011 10:39 am

Dobrym rozwiązaniem jest też zmiana domyślnego edytora - polecam JCE ;)
Please read forum rules regarding signatures: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=65

Locked

Return to “Komponenty, moduły, wtyczki”