Proste adresy - problemy -1.0.x

Moderator: Radek Suski

Locked
Zajawkarz
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Proste adresy - problemy -1.0.x

Post by Zajawkarz » Mon Nov 02, 2009 11:54 pm

Witam, posiadam najnowszą wersję jos_sh404SEF czyli 1.3.9 i mam taki problem:
- bawiłem się kilka dni tym komponentem, ale nie mogłem sobie poradzić w prostowaniu adresów z jakimiś dwoma komponentami - albo error 404, albo oryginalny adres komponentu. W końcu z desperacji, uruchomiłem jakąś opcję, której działania nie znałem i stało się - nawet zwyczajne proste mena przestały działać - error 404. Niestety zapomniałem, która to była opcja. Próbowałem zmieniać, odinstalować, wykasować katalogii, wykasować dwie jos_sh404SEF z bazy..., aby zainstalować i cieszyć się domyślnymi ustawieniami/móc dalej kombinować ... niestety po wgraniu ustawienia są takie same i nie wiem czemu nie moge zapisywać zmian: Parse error: syntax error, unexpected '/' in /.../administrator/components/com_sef/custom.sef.php on line 58 , albo wcześniej chyba 9-ta linijka, to samo na froncie.
Podsumowując mam dwie prośby:
- proszę o podanie, co powinienem wykasować w bazie, co zrobić by Kunena Forum, miała proste adresy, wogóle to jak poustawiać, aby zawsze dany komponent miał adres jaki wpisałem w pola np. domena.com/forum itd?, bo zauwarzyłem, że jak zmieniam to pomimo kasowania rekordów i całej zawartości schowków, to nie zawsze zmiana była widoczna. Ja ustawiałem komponent z plikiem .htaccess, wyrzuciłem .html, bez sekcji i kategorii, dodałem alfabet w celu transformacji na nie polską czcionkę. Joomla 1.0.15 IE PL,.htaccess w wersji Jokris-a, w konfiguracji Joomli oczywiście proste adresy włączone ... Probowałem jeszcze Joomla Self - Open Soure, ale też error 404 na prostym menu np. z sekcji "o mnie" - czyli to gdzieś siedzi w bazie. Osobiście, wolę ten drugi komponent, więc jeśli nie powinno być problemów z komponentami, to może narazie nie proszę o tą drugą pomoc.

Serdecznie dziękuję za uwagę.

Locked

Return to “Komponenty, moduły, wtyczki”