Joomla 2.5 Wysyłanie maila w artykule

Locked
Swiru2
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Wed Jul 16, 2014 2:38 pm

Joomla 2.5 Wysyłanie maila w artykule

Post by Swiru2 » Wed Jul 16, 2014 2:49 pm

Cześć wszystkim. Mam pewien problem z joomlą, moja wersja to 2.5. Tworzę aktualnie pewien dodatek - formularz, ale ze względu na to że jest on dość złożony, kilku etapowy i chciałem pozostawić sobie jak największą kontrolę nad tym co dzieje się w skrypcie to postanowiłem nie korzystać z żadnego gotowego pluginu i stworzyć coś własnego. Zainstalowałem sobie plugin DirectPHP i stworzyłem całość w artykule (może kogoś to zaszokuje ale tak było mi wygodnie). Potrzebuje teraz dodać do całości wysyłanie wiadomości email. Niestety funkcja mail() nie chce mi działać, nie dostaje żadnego komunikatu ale też moja poczta nie dochodzi, po prostu się gdzieś gubi. Prawdopodobnie znam przyczynę, korzystam z serwera gdzie wymagana jest autoryzacja SMTP, STARTTLS i port do wysyłania poczty 587. Czy jest jakaś możliwość wplecenia takiego wysyłania wiadomości email w artykuł ? Czy to że moje wiadomości się gubią to wina właśnie tej autoryzacji SMTP ?

Jeżeli da się to zrobić to prosiłbym o radę, a najlepiej przykład ( nigdy nie korzystałem z funkcji wysyłających wiadomość email z autoryzacją SMTP) :)

Dzięki :)

Locked

Return to “Komponenty, moduły, wtyczki”