Kilka problemów i pytań początkującego!

Locked
Manackin
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Wed Aug 12, 2009 12:41 pm

Kilka problemów i pytań początkującego!

Post by Manackin » Wed Aug 12, 2009 12:49 pm

Witam serdecznie!

Jestem zupełnie nowym użytkownikiem, zarówno tego forum jak i Joomli...
Proszę o dużo wyrozumiałości. Wiele rzeczy z którymi mam problem jest zapewne czymś banalnym dla wielu z Państwa - jestem tego w pełni świadomy.
Przejdę do rzeczy... Zainstalowałem na serwerze Joomle 1.5.14 Stable, dane serwera:
PHP uruchomione w: Linux host1.unl.pl 2.6.28.4-xxxx-std-ipv4-32 #2 SMP Wed Feb 18 16:34:04 UTC 2009 i686 Wersja bazy danych: 5.0.51b Kodowanie połączenia MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.9 Serwer WWW: Apache PHP działa na: apache2handler
Skorzystałem z dołączonego szablonu "ja_purity" , będąc amatorem chciałem się nauczyć go modyfikować by swtorzyć serwis ogłoszeniowy. Prowizorycznie udało mi się już co nieco pozmieniać i dostosować.
Zainstalowałem moduł adsmanager_v2.2.2.

Adres witryny: http://www.boxx.unl.pl/serwis/

Moje pytania dotyczą kilku aspektów.

1. Przede wszystkim mam problem z "rozjeżdzaniem się" witryny w IE v8.0.7100.0
W Firefoxie strona wyświetla się poprawnie -> szablon jest wysrodkowany, menu ukladaja się poprawnie.
Najlepiej gdyby Państwo odpalili tą stronę z przeglądarki IE ... widać wtedy, iż wszystko jest jakby wyrównane do lewej strony, a menu umieszczone zostało nagle zupełnie na dole. Próbowałem już edytować pliki css czytając porady w internecie, zmieniać ustawienia "margin"... niestety nie pomogło (być może dlatego, iż coś robiłem źle - nie wykluczam oczywiście tego..). Bardzo proszę o łatwe wytłumaczenie krok po kroku gdzie i jak powinienem zmienić ustawienia, aby szablon był "sztywny" i nie zmieniał swojego położenia.

2. Mój kolejny problem związany jest z samym modułem Ads Manager. Jak łatwo zauważyć na witrynie, jego menu jest w j.angielskim. Mam na myśli głownie elementy: Home, New Ad, My Profile, My Ads oraz Rules. A także w wyszukiwarce u dołu strony: Search, Advanced Search. Tych elemtentów nie potrafie zmienić z poziomu panelu administratora... Czy jest jakiś sposób aby dotrzeć do tych pozycji i edytować ich nazwy? Bardzo mnie intryguje ten problem... Proszę o pomoc.

3. Mam także kłopot z wstawieniem flasha do artykułu... W mojej wersji Joomli podczas edycji artykułu nie posiadam przycisku "dodaj media" czy coś w tym rodzaju... Próbuje także ręcznie wprowadzić kod, ale to także nie daje rezultatu... Co mógłbym zrobić aby np. pojawił się ten przycisk? jakiś dodatek badz aktualizacja?

Domyślam się także, iż prawdopodobnie umieściłem ten temat w zlej kategorii na Państwa forum. Przepraszam oczywiście za to. Spowodowane to bylo faktem, iż mój post dotyczy 2 różnych problemów, a chciałem uniknąć zakładania dwóch odrebnych tematów... aby wszystko było spójne.

Jeszcze raz liczę na Państwa porady i pomoc.
Bo jak nie do kogo się zwrócić jak do ludzi kompetentych i znających się na rzeczy...

Pozdrawiam
Kuba

Locked

Return to “Szablony”