Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Locked
kamailka
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Wed Apr 27, 2011 10:03 am

Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Post by kamailka » Wed Apr 27, 2011 10:18 am

Witam Państwa serdecznie,
na stronie internetowej: freetemplates.biz znalazłam templatkę, która b. moim przełożonym się spodobała i pragniemy ją zakupić: http://www.templatehelp.com/preset/pr_p ... AMn8I9c643

Mam problem, otóż nie mam bladego pojęcia, czy w cenie 63$ mam możliwość ingerencji w kod. Tzn., czy oprócz dostosowania do treści z naszej obecnej strony (która też jest na joomli 1.5) mogę pozmieniać coś w ich strukturze, np. rozjaśnić kolor ciemnogranatowych belek). W momencie klikania na "buy this template" -> "checkout" -> pokazują mi się jakieś specjalne dodatki "special offers". Oczywiście mogę pominąć te oferty, ale dalej nie wiem jaką mam możliwość ingerencji z ten szablon. Czy może znacie gdzie można go kupić na polskich stronach? albo przez polskie firmy?? Czy ktoś z Was kupował na tej stronie już templatkę?
Strasznie mi zależy. Będę b. wdzięczna za pomoc.
pozdrawiam,
Kamila

bambucha
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Fri Sep 07, 2007 2:30 pm
Contact:

Re: Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Post by bambucha » Wed May 04, 2011 8:24 am

Rozjaśnienie belki nie wymaga ingerencji w kod, tylko w grafikę. W opisie pisze o załączonym pliku PSD więc nie powinno być z tym problemu. Może co prawda nie obejmować całego szablonu, a tylko wybrane elementy, ale do tego o czym piszesz nie jest tak naprawdę niezbędny. Nie znam co prawda szablonów tej firmy, ale jeszcze nie widziałem takiego , którego nie dałoby się dostosować do swoich potrzeb.

senemedar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Wed Sep 05, 2012 1:54 pm

Re: Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Post by senemedar » Sun Nov 18, 2012 5:48 am

Komercyjne szablony mogą być zaszyfrowane base64_decode czy czymś podobnym i wtedy już dłuższa droga do przeróbek. Jednak z większością nie będzie żadnych problemów, to tylko html, css i czasem php.
Co do samej templatki to $62 czyli ok 200 zł. To ja codziennie widuje ładniejsze darmowe do pobrania np. z
http://www.joomla24.com/ :)

arti110
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 19
Joined: Mon Apr 07, 2014 7:47 pm
Contact:

Re: Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Post by arti110 » Tue Apr 22, 2014 3:44 pm

Zgadam się z przedmówcą. Sam używam szablonu Rockettheme, zakupionego z tego co pamietam za 40$. Ingerencja w kod jest banalnie prosta, szczególnie w kod css. Wystarczy tylko wejść i podmienić lub dodać.

User avatar
Giraffex
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Fri Jan 21, 2011 3:51 pm
Location: Guben
Contact:

Re: Zakup Templatki na zagranicznej stronie internetowej.

Post by Giraffex » Wed Nov 19, 2014 1:54 pm

Twórcy szablonów komercyjnych nie powinni używać szyfrowania, ponieważ normalną rzeczą jest to, że klient musi taką templatkę sobie dostosować do własnych potrzeb. Jeżeli okazuje się, że praktykują takie czynności to warto pisać o tym i przestrzegać innych użytkowników. Taka templatka wtedy jest przecież nieużyteczna, zwłaszcza gdzie głównymi odbiorcami są webmasterzy.

Do przerobienia templatki pusisz poznać chociaż podstawy CSS i HTML.


Locked

Return to “Szablony”