Menu, problemy poczatkującego

Locked
Newbi3
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:01 am

Menu, problemy poczatkującego

Post by Newbi3 » Tue Feb 07, 2012 8:17 am

Witam, jestem zupełnie początkujący jesli chodzi o tworzenie stron w Joomli i mam mały problem z którym nie wiem jak sobie poradzić.

Używam templatki A Little Bit Kinky 2.0 (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=2715127) i gdy tworzę menu boczne jest ono niewidzialne, do momentu aż nie najadę na nie kursorem.

Rozmawiałem z trochę bardziej ogarniętym kolegą, który powiedział abym w opcjach rozszerzonych przypisanego do menu modułu w Znaczniku ID Menu wpisał "menu". No i wtedy się pojawia, tylko ma kolorystykę menu głownego, a mi zalezy na tym, aby było tak jak na obrazku prezentującym templatkę, tj. szary tekst na białym tle.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co przeoczam, gdzie popełniam błąd?

senemedar
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Wed Sep 05, 2012 1:54 pm

Re: Menu, problemy poczatkującego

Post by senemedar » Sun Nov 18, 2012 5:42 am

to wpisanie menu to sufix czyli to co doda skrypt do nazwy stylu w css. Np zamiast modulatable będzie moduletable_menu (sufix = _menu). Wtedy w pliku css musisz wpisać co chcesz mieć pod tym style.

Jak piszesz, że jesteś początkujący to może zmień templatkę. Akurat ta jest fajna, sam korzystałem ale żadnych problemów nie było. Teraz korzystam tylko z tych, które na tabletach dobrze się pokazują -dodatkowe punkty w wyszukiwarkach :)


Locked

Return to “Szablony”