pomózcie mi pouk³adac my¶li ;)

Moderator: Radek Suski

Locked
Bonq
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

pomózcie mi pouk³adac my¶li ;)

Post by Bonq » Thu Oct 27, 2005 2:46 pm

Wygl±da na to, ¿e bêdê mia³ do zrobienia witrynê pewnej firmy. Ze wzglêdu na dosyæ du¿± czêstotliwo¶æ zmian tre¶ci na niej s±dzê, ze pisanie w³asnego CMS nie jest do koñca szczê¶liwym rozwi±zaniem ... zaprzêgnê do tego Joomla! ;)

Problem jednak powstaje z pewnymi specyficznymi cennikami firmy. Po pierwsze s± dosyæ rozbudowane a po drugie nie s± statyczne - to znaczy zale¿± od wybieranych opcji <- tak to wygl±da od strony Internauty, natomiast Admin jest jeszcze bardziej rozbudowany.
Jak nic trzeba bêdzie napisaæ co¶ samemu.
No w³a¶nie - czy dobrze rozumujê, ¿e po pierwsze musze napisaæ komponent (do zarzadzania z poziomu Admina) oraz modu³ do wy¶wiwtlania tego wszystkiego na sajcie? Czy te¿ sam komponent wystarczy? Z pewno¶ci± powstan± w³asne tabele bazy danych - zarówno komponent jak i modu³ bêd± siê do nich odwo³ywaæ.

Wiem, ¿e to mo¿e ¶miesznie wygl±daæ, ale niech mnie kto¶ naprostuje .... bo prawde mówi±c troche sie zamota³em (niegdy nie pisa³em nic takiego pod Joomla/Mambo jeszcze)

Acha ... mo¿eci mnie tez (po naprostowaniu ;) ) poratowaæ mnie jakimi¶ linkami do opisów dla programistów (mo¿e jakie¶ przyk³ady).

Pozdrawiam serdecznie
Last edited by ORLONnet on Tue Jul 18, 2006 8:16 am, edited 1 time in total.

magic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast

Re: pomózcie mi poukładac myśli ;)

Post by magic » Thu Oct 27, 2005 11:47 pm

PhpShop (VirtueMart) jest mocno elastyczny jeśli chodzi o ustawianie cen. Na różne sposoby...
Nim zaczniesz pisać własną aplikację - lepiej zapoznaj się z "gotowcem"  ;)

ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Re: pomózcie mi poukładac myśli ;)

Post by ORLONnet » Fri Oct 28, 2005 8:06 am

no to ładnie Cię załatwił, jedno słowo i ma Ci wystarczyć?
Pewnie że wystarczy ;)
Chyba że te cenniki są aż tak "specyficzne" - napisz na czym polega ich wyjątkowość
Co do poradników to zajrzyj na helpa od mambo i teraz helpa od polskiej joomli :)
A komponent czy wystarczy? Zależy jak chcesz wyświetlać
Rzeczywiście poczytaj o różnicach między komponentem a modułem
Tylko nie proś o linki wszystko masz w helpie ;)
Pozdrawiam
Norbert
ORLON.net

Locked

Return to “Modyfikacje i własne rozwiązania”