Użytkownik - Author

Moderator: Radek Suski

Locked
danielg28
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Użytkownik - Author

Post by danielg28 » Mon Feb 06, 2006 8:36 pm

Jak wiadomo po rejestracji, nowy użytkownik dostaje status Regristered. Gdzieś czytałem ( poszukam, poszukam), że można nowo zarejestrowanemu użytkownikowi odrazu nadać status Autor. I fajnie ! (jak ktoś pamięta to niech napisze jak, heheh ale i tak poszukam - heheh już znalazłem --> http://mambers.com/showthread-t_4036...t_author.html).
No oki, ale nie o to, nie oto mi chodzi
Użytkownik o statusie Autor może proponować newsy i potem edytować tylko swoje własne. Edycja swoich newsów nie wymaga już akceptacji Adminka i to mi pasuje (choć tak naprawdę, tak nie powinno być)
Moje pytanie brzmi :
Jak (gdzie?) zrobić żeby news napisany przez Autora nie wymagał zatwierdzenia przez Adminka (za pierwszym razem) tytlko odrazu był publikowany?

I jeszcze jedno pytanko

Jak (gdzie?) zrobić by w edytorze mosCe użytkownik piszący artykuł nie widział w zakładce publikacja pola "strona startowa" ?

Z góry wielkie dzięki
***** Manual signatures are NOT allowed *****______
Adrianka - 2005
--------------------------------
Lębork | UKS Jedynka Lębork

ORLONnet
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer

Odp: U¿ytkownik - Author

Post by ORLONnet » Fri Feb 10, 2006 11:04 am

nie wiem jak to siê dzieje, ale coraz wiêcej nowych u¿ytkowników joomla chce od razu grzebaæ w kodzie
szczególnie niepokoj±ce ¿e zwykle z chêciami w parze nie idzie chêæ uczenia siê php czy nawet html-a
Nie atakujê Ciebie osobi¶cie, tylko podej¶cie do modyfikacji kodu

Wracaj±c do pytania:
danielg28 wrote: Moje pytanie brzmi :
Jak (gdzie?) zrobiæ ¿eby news napisany przez Autora nie wymaga³ zatwierdzenia przez Adminka (za pierwszym razem) tytlko odrazu by³ publikowany?
Trzeba zmieniæ skrypt zapisuj±cy newsa do bazy i status niech ustawia na opublikowany :P
Pozdrawiam
Norbert
ORLON.net

danielg28
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice

Re: Użytkownik - Author

Post by danielg28 » Sat Feb 11, 2006 10:44 pm

Hmmm tyle się domyśliłem, że trzeba zmienić ten skrypt, tylko że nie wiem który ;) dlatego pytam:)

ps. lubię twój specyficzny humor ;)
Adrianka - 2005
--------------------------------
Lębork | UKS Jedynka Lębork

Locked

Return to “Modyfikacje i własne rozwiązania”