Dodatkowe funkcje do komponentu com_users

Locked
rperlinski
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon Sep 08, 2014 6:54 pm

Dodatkowe funkcje do komponentu com_users

Post by rperlinski » Mon Sep 08, 2014 7:15 pm

Potrzebuję dodać dodatkową funkcjonalność do komponentu com_users. Przy rejestracji nowych użytkowników, kiedy wybierze się zatwierdzanie każdego przez admina, do administratorów przychodzi mail z linkiem aktywacyjnym konta nowego użytkownika. Administrator klika w linka, konto się aktywuje i osoba dostaje maila, że ma aktywowane konto.

Potrzebuję żeby w mailu wysyłanym przez system do admina były dwa linki:
- pierwszy aktywuje konto i wysyła maila z info o aktywacji
- drugi usuwa tyle o utworzone konto i wysyła maila o nie udzieleniu dostępu do strony.

Czy wiecie może czy ktoś coś takiego robił? Może jest taka funkcjonalność w jakimś komponencie? A może jest przewidywana w nowej wersji Joomli? Może wiecie jak taką funkcjonalność dorobić?

W starszej wersji Joomli zrobiłem kasowanie użytkowników z maila i to działało ale po aktualizacji Joomli kod się trochę skomplikował i już nie było tak prosto.

Będę wdzięczy na wszelką pomoc, wskazówki na kontakt, dokumentację (jeśli jest).

Robert Perliński

rperlinski
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon Sep 08, 2014 6:54 pm

Re: Dodatkowe funkcje do komponentu com_users

Post by rperlinski » Wed Sep 17, 2014 9:06 am

Zrobiłem to co chciałem czystym php zmieniając dane w tabeli _users.
Tylko treść maila wysyłanego do administratora musiała być trochę zmodyfikowana, żeby zawierać odnośnik usuwający konto (tuż przed usunięciem konta do użytkownika jest wysyłany mail że nie został dopuszczony do strony).


Locked

Return to “Modyfikacje i własne rozwiązania”