Page 1 of 1

spolszczenie

Posted: Sat Sep 24, 2005 7:54 pm
by kidler
Witam. Pobrałem joomale z joomlasite.net i tam jest jezyk polski. Ustawiłęm język polski jako język domyślny, a panel admina nadal jest po angielsku. Czemu tak sie dzieje? Prosze o pomoc...

Re: spolszczenie

Posted: Sun Sep 25, 2005 2:05 pm
by stone
Panel administracyjny nie jest dostosowany do tłumaczenia w obecnej wersji i wymaga pewnych modyfikacji które powoduja ze mambo/joomla moze byc niestabilna, dlatego na razie odstapiono od tlumacznia w oczekiwaniu na wersje 1.1 w ktorej już bedzie to lepiej rozwiązane

Re: spolszczenie

Posted: Wed Sep 28, 2005 10:34 am
by enjoy777
Tam wyraznie napisalem ze polski frontend opracowano przez ... a o adminie nie ma nic

Re: spolszczenie

Posted: Thu Oct 06, 2005 10:21 pm
by snedy
a czy znane sa już jakieś przybliżone terminy wprowadzenia wersji 1.1 z pełnym spolszczeniem łacznie z administracją czy narazie prace nie rozpoczeły się i trzeba działać na własną ręke??

Re: spolszczenie

Posted: Fri Oct 07, 2005 12:29 pm
by enjoy777
snedy wrote: a czy znane sa już jakieś przybliżone terminy wprowadzenia wersji 1.1 z pełnym spolszczeniem łacznie z administracją czy narazie prace nie rozpoczeły się i trzeba działać na własną ręke??
powiem tak jesli chodzi o wersje 1.1 to przewidywana jest na koniec tego roku jednakze pod nazwa mambo byla planowana na kwiecien tego roku wiec moze bedzie w styczniu, spolszczenie wersji 1.1 moze bedzie szybko moze nie zobaczymy troche materialu jest juz przygotowane wiec moze pojdzie latwiej, chyba ze deweloperzy zmienia koncepcje.

Jeśli zas chodzi o biezaca wersje czyli 1.0.2 to na razie admina nie ma choc nie wykluczone ze kiedys sie pojawi, ale raczej nie spodziewalbym sie go za szybko

Re: spolszczenie

Posted: Fri Nov 18, 2005 7:19 am
by sickman
Trzeba poczekać... nie ma wyjścia. Opracowanie spójnego systemu lokalizacji jest istotne bo skończy sie tak samo jak w wypadku polskiej wersji mambo 4.5.2. Już nie będę się rozwodzić nad tym w jaki sposób został przetłumaczony panel admina bo nasiane w nim błedów jak rodzynek w cieście, wiele modułów sypie oknami błędów, komu zależy szuka wiatru w polu i poprawia. Więc niech już tutaj wszystko zostanie zaprojektowane jak należy i działa stablinie. Póki co angielski nie taki straszny, zacieramy łapki na polską wersję :)

Re: spolszczenie

Posted: Mon Nov 28, 2005 2:41 am
by zwiastun
bo skończy sie tak samo jak w wypadku polskiej wersji mambo 4.5.2
A to ciekawe...
Bo i owszem, lapsusów trochę jest. Ewidentny błąd, na który dotychczas nie zwrócił NIKT uwagi, znaleźć udało mi się JEDEN (mam na myśli błąd rzeczowy, nie jakieś braki literek).
W każdym bądź razie miło PO ROKU od ukazania się spolszczonej w pełni wersji, przeczytać  rzeczowe słowa krytyki. Na pewno posłużą przygotowaniu doskonałego wydania polskiego jommla 1.1.
Osobiście wolałbym jednak, aby miast oczekiwania, aż się wreszcie takowa pojawi,  i narzekania, jakie było złe, co było, trafić do POMOCNIKA TŁUMACZA na http://www.pomoc.joomla.pl, i skomentować każdą niedoskonałą propozycję tłumaczenia, zaproponować precyzyjniejsze ujęcia