Αναζήτηση freelancer για migration Joomla 3 σε Joomla 5

Moderator: geof

Post Reply
Fan33GR
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 44
Joined: Sat Feb 03, 2018 2:03 pm

Αναζήτηση freelancer για migration Joomla 3 σε Joomla 5

Post by Fan33GR » Fri Nov 17, 2023 11:37 pm

Γεια σε όλους,

έχω ένα joomla site και ένα subdomain στην τελευταία εκδοση Joomla 3 με Κ2, Kunena και JoomGallery και θέλω να τα αναβαθμίσω σε Joomla 5.

To πρόβλημα είναι έχω κολλήσει στην έκδοση 3 λόγω ότι το Κ2 δεν έχει βγάλει ακόμα update για Joomla 4/5 (και ακούγεται και ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα βγάλει νέα εκδοση), όπως επίσης και το Joomgallery που και αυτό ακόμα δεν έχει αναβαθμίσει αλλά ευτυχώς αν και αργεί, τουλάχιστον ετοιμάζεται να βγάλει νέα έκδοση για Joomla 4/5.

Έτσι σκέφτομαι να μην συμπεριλάβω το Κ2 στην επόμενη έκδοση και να μετατρέψω το Κ2 σε Joomla content με κάποια plugins που έχουν κυκλοφορήσει για αυτή τη δουλειά

Οπότε πρέπει να πάρω ένα νέο template για Joomla 4/5 και όταν βγει το update του Joomgallery που περιμένω θέλω να κάνω τα εξής :

1). Δημιουργία νέου site και του subdomain με το καινούργιο template
2). Μετατροπή των κατηγοριών / άρθρων του Κ2 σε Joomla content (είτε πριν είτε μετά την αναβάθμιση - ότι βολεύει)
3). Migration από το site και του subdomain του Joomla 3 σε Joomla 5 (Kunena, joomgallery, χρήστες και ότι άλλο χρειάζεται)

Επειδή λοιπόν έχει δουλειά όλο το παραπάνω λόγω και της μετατροπής του Κ2 σε Joomla content και τη σωστή αναβάθμιση / μεταφορά του φόρουμ Kunena (χρήστες, κατηγορίες, ποστ κτλ) και δεδομένου ότι δεν έχω τις γνώσεις να το κανω προσωπικά, θα ήθελα να μου προτείνετε λόγω της εμπειρίας σας πού θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ για αυτή τη δουλειά π.χ. αν υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που το κάνουν, ή αν προτείνετε freelancers από το Fiverr ή παρομοίων freelancers sites κτλ και ΑΝ τυχόν μπορείτε να κάνετε μια πρόβλεψη πόσο περίπου θα κοστίσει κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ πολύ!

User avatar
geof
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 286
Joined: Thu Nov 16, 2006 6:10 am
Location: Greece, Larissa
Contact:

Re: Αναζήτηση freelancer για migration Joomla 3 σε Joomla 5

Post by geof » Wed Nov 29, 2023 8:01 am

To Κ2 κάνε μια αναζήτηση για "migration k2 to joomla" και θα βρεις λύσεις δεν πρόκειται να περάσει στις επόμενες εκδόσεις.
Yiorgos Fakas : https://volunteers.joomla.org/joomlers/ ... rgos-fakas
Professional Joomla Services in Greece https://www.easylogic.gr


Post Reply

Return to “Joomla! 3.x”