Ερωτηση για πινακες

Moderator: geof

Locked
barongr
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon Jul 13, 2015 5:28 pm

Ερωτηση για πινακες

Post by barongr » Mon Jul 13, 2015 5:36 pm

Καλησπερα σε ολους τους χρηστες του forum



Λοιπον , εχω ενα site στο οποιο θα εγγραφονται καποιοι σαν χρηστες απο το log in form....
Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος αυτοι οι χρηστες να καταχωρουνται απευθειας σε εναν πινακα που θα εχω φτιαξει εγω και θα εμφανιζετε σε συγκεκριμενο μερος του site.

Για να περιγραψω καλυτερα την ολη κατασταση ,
στο site θα μπαινουν και θα κανουν ενα συνολο μαθητων,
αυτο που χρειαζομαι ειναι αυτο το συνολο μαθητων να εμφανιζεται σε εναν πινακα οπου θα υπαρχουν καταχωρημενα καποια μαθηματα.
Ανα τακτα χρονικα διαστηματα θα συνδεομαι και θα καταχωρω την βαθμολογια του καθε μαθητη στο αντιστοιχο μαθημα...
Σκεφτομουν καποιον τροπο ωστε να κανω merge εναν πινακα με τα μαθηματα και εναν αλλον με τους μαθητες σε εναν τριτο που θα ειναι ο συνδιασμος των δυο προηγουμενων.
ο πινακας με τα μαθηματα δεν ειναι δυσκολο να γινει , το προβλημα μου ειναι πως θα κανω σε πινακα ( που να ανανεωνετε καθε φορα που εγγραφετε η διαγραφετε καποιος μαθητης ) το συνολο των μαθητων και να τους συνδιασω με τον πινακα βαθμολογιων...

το τελικο αποτελεσμα φανταζομαι θα ειναι του τυπου:


------------------------------------ονομα μαθηματος 1 ------------ονομα μαθηματος 2
ονομα μαθητη 1 ------- βαθμολογια------------------- βαθμολογια
ονομα μαθητη 2 -------- βαθμολογια---------------------βαθμολογια

βρηκα καποια extencions για κατασκευη custom table αλλα δεν ειναι free και εχουν περιορισμενες δυνατοτητες.

οποιαδηποτε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη.
Σας ευχαριστω

Locked

Return to “Joomla! 3.x”