Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Locked
User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albi » Tue Aug 08, 2006 8:13 pm

Se shpeji online Joomalb.com | Joomla ne shqip

Faqja per supportin e Joomla ne gjuhen shqipe.
Jam duke punuar intensivisht qe ta kemi online perpara dates 15/08/2006

Pres mendimet tuaja se cfare duhet te shtohet ne kete portal

Une kam menduar te kete
lajme te perditshem nga Joomla components /modules/ core

artikuj dhe how to ne gjuhen shqipe

nje katalog te faqeve shqiptare me joomla
nje forum supporti per joomla
perkthime ne gjuhen shqipe ne kategorine files

dhe gjera te tjera ne lidhje me komunitetin shqiptar

Faleminderit per bashkepunimin.

Cdonjeri mund te kontribuoje me artikuj dhe me idera per logon e Joomalb.com

gjithashtu nese keni perkthime ne shqip te komponenteve dhe te moduleve do te jeni te mirepritur qe ti ofroni per te bere sa me te pasur burimin e informacionit ne kete site
Last edited by albi on Sun Aug 13, 2006 9:13 pm, edited 1 time in total.
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

User avatar
albaniaeri
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Wed Aug 09, 2006 8:10 pm
Location: Shkoder
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albaniaeri » Sun Aug 13, 2006 1:27 pm

bravo, do te ishte nje ndihmese e madhe per webmasterat shqiptare  ;)

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albi » Sun Aug 13, 2006 1:36 pm

albaniaeri wrote: bravo, do te ishte nje ndihmese e madhe per webmasterat shqiptare  ;)
Do te ishte shume mire po te afrohen dhe njerez te tjere te ndihmojne ne kete perpjekje.
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albi » Wed Aug 16, 2006 2:08 pm

Me ne fund site eshte gati si template dhe me nje forum funksional.

Tani do filloje te hedh artikuj te ndryshem / Joomla related.

Ndihma e te gjitheve eshte e mirepritur.

Mos u habisni ne vizitat e para do te gjeni shume pak informacion. Jam duke punuar ne site
Informacioni do te shtohet dita dites

Keshtu klikoni Joomalb.com | Joomla ne shqip per te vizituar site.

Mire do te ishte qe pyetjet ne lidhje me Joomla ti bejme aty

Mireardhshi ne shtepine tone te re, ndonese akoma te parregulluar, miqte jane te mirepritur  :)
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

trueplaya
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 4
Joined: Wed Jan 25, 2006 8:30 pm
Location: Switzerland
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by trueplaya » Thu Aug 17, 2006 8:51 am

Tung Albi

Te pershendes, edhe urime per sitin e ri Joomalb.com :-* ne gjuhen shqipe. Ësht nje knaqësi e madhe, te keni kët faqe te bukur, edhe besoj se me ndihmen e te gjithve pëdoruesit shqiptar te Joomla!, dot perezentohemi mir si shqiptar, ne botën e Joomla! me ket portal. ;)

Ka nje problem te vogël ne procesin e aktivizimit te regjistrimit ne faqen joomalb.com:
Une tash para dy minutash u regjistrova ne portal (domethen ne pjesen e joomla, e jo SMF) edhe menjeher pranova e-mailin verifikus, per aktivizimin e "Account"-it.

Së pari, ne webmail (mail2web) texti i e-mail-it automatik nuk i ka te qart shkronjat (ë) ;-):
Ja ketu nje pjese te e-mailit:
Ju faliminderit për regjistrimin tuaj në Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe. Llogaria juaj është krijuar dhe përpara përdorimit duhet aktivizuar.
Për të aktivizuar llogarinë tuaj klikoni në linkun në vijim ose kopjoni dhe vendoseni atë në browser-in tuaj:
Me te vertet, nuk kam ber test me nji E-Mail Client si p.Sh. Outlook ose Outlook Express, por ket do ta bej me von!


2.
Kur klikova linkun per aktivizimin e "Account"-it, ma jep kët mesazh:
Link aktivizimi i gabuar!
Nuk egziston llogari e tillë në bazën tonë të të dhënave ose llogaria është e aktivizuar.

Ne realitet, Account-i esht i aktivizuar, edhe mundem me u identifiku ne Forum edhe ne Portal (domethen 1 her per te dy pjeset).

That's it Albi.

Ndoshta ke doni ide, ku esht problemi. Besoj qe ka te bej me "Bridge" të SMF.
BTW: Më intereson shum, cilën Joomla! bridge ke përdorur per SMF ????

Ciao

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albi » Thu Aug 17, 2006 9:36 am

trueplaya wrote: Tung Albi

Te pershendes, edhe urime per sitin e ri Joomalb.com :-* ne gjuhen shqipe. Ësht nje knaqësi e madhe, te keni kët faqe te bukur, edhe besoj se me ndihmen e te gjithve pëdoruesit shqiptar te Joomla!, dot perezentohemi mir si shqiptar, ne botën e Joomla! me ket portal. ;)
Faleminderit per fjalet e mira.
Ka nje problem te vogël ne procesin e aktivizimit te regjistrimit ne faqen joomalb.com:
Une tash para dy minutash u regjistrova ne portal (domethen ne pjesen e joomla, e jo SMF) edhe menjeher pranova e-mailin verifikus, per aktivizimin e "Account"-it.

Së pari, ne webmail (mail2web) texti i e-mail-it automatik nuk i ka te qart shkronjat (ë) ;-):
Ja ketu nje pjese te e-mailit:
Ju faliminderit për regjistrimin tuaj në Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe. Llogaria juaj është krijuar dhe përpara përdorimit duhet aktivizuar.
Për të aktivizuar llogarinë tuaj klikoni në linkun në vijim ose kopjoni dhe vendoseni atë në browser-in tuaj:
Me te vertet, nuk kam ber test me nji E-Mail Client si p.Sh. Outlook ose Outlook Express, por ket do ta bej me von!
te lutem provo te zgjedhesh si encoding utf dhe me thuaj nese e sheh ne rregull. ne te kundert do ta shoh se ka mundesi te mos kem bere te gjithe file e gjuhes utf8
2.
Kur klikova linkun per aktivizimin e "Account"-it, ma jep kët mesazh:
Link aktivizimi i gabuar!
Nuk egziston llogari e tillë në bazën tonë të të dhënave ose llogaria është e aktivizuar.
ke te drejte
e provova edhe une
eshte problem ndoshta i bridge
do ta verifikoje edhe une


BTW: Më intereson shum, cilën Joomla! bridge ke përdorur per SMF ????
SMF bridge by orstio versionin e fundit
forumi dhe joomla ne dy DB te ndryshme


[/quote]
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

dvd2k
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Sun Oct 08, 2006 6:56 pm

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by dvd2k » Wed Oct 18, 2006 3:09 pm

.
Last edited by dvd2k on Sat Mar 10, 2007 3:19 am, edited 1 time in total.

User avatar
unix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Sun Dec 10, 2006 10:41 pm
Location: Ottawa

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by unix » Sun Dec 23, 2007 2:54 pm

Albi, sdi a te ka rene rasti te perdoresh sql dumper, kur e dergoj prej nje faqe ne faqe tjeter ne vend se te me dalin ë-jat me dalin pikpyetje ne tekstin ku permban ë-ja ne vend se "në këtë frazë" me del "n? k?t? fraz?"

Ndoshta ke pasur ksi problemi dhe e ke zgjedhur ?
Software is like sex, it's better when it's free!

User avatar
albi
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 273
Joined: Fri Aug 19, 2005 12:47 pm
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by albi » Thu Dec 27, 2007 1:18 pm

Shih se ka te beje me encoding

albi
Demetris Dimarelis
http://www.e-orama.com, Web Services & Internet Marketing in Greece & Albania

User avatar
unix
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 25
Joined: Sun Dec 10, 2006 10:41 pm
Location: Ottawa

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by unix » Wed Jan 09, 2008 11:11 pm

eh, falm por s'eshte te encodingi problemi ishte se duhet te besh komplet databazen backup prej ne phpmyadmin, dhe pastaj te bejsh export normal qe duhet bere backup para se te miresh me hapa te tilla ne phpmyadmin :)
Software is like sex, it's better when it's free!

Smiba
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 6
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:22 am
Contact:

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by Smiba » Fri Oct 24, 2008 10:38 am

Te lumt per punen qe po ben me kete sit, do jet nje ndihme e madhe per gjith webmasterat shqiptare qe perdorin joomla.

Sh2dow
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 31
Joined: Sun Sep 07, 2008 7:54 am

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by Sh2dow » Tue Dec 15, 2009 10:53 pm

po me habit fakti se ki sit eshte len pas dore ? albi nuk ke koh apo qfar eshte problemi

andic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 3
Joined: Mon Feb 08, 2010 5:27 pm

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by andic » Tue Feb 09, 2010 12:34 pm

Shkova tek faqja dhe me vjen keq qe eshte lene pas dore ku postime e fundit kane shume kohe qe jane bere. Te lutem na thuaj se ku qendron problemi qe eshte ne kete gjendje forumi????

ishpifuri
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Wed Oct 14, 2009 7:36 am

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by ishpifuri » Mon May 24, 2010 5:21 am

Siti " Joomalb.com" nuk egziston ...

simit
I've been banned!
Posts: 33
Joined: Tue Apr 09, 2013 10:42 am

Re: Joomalb.com | Joomla ne Gjuhen Shqipe

Post by simit » Tue Mar 11, 2014 3:05 am

Më vjen mirë që forumi Joomla! shqiptar


Locked

Return to “Albanian Forum”