Program za dizajn i izradu šablona

Moderator: cicans

Locked
User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Thu May 10, 2012 8:04 pm

Hvala na pohvalama ali još je dugačak put ispred nas...

Nisam shvatio šta nisi shvatio :)

Šalim se.

Osoba A, želi Maestro. Nagovori svojih 89 prijatelja da odu na sajt i lajkuju Maestro i još na svom zidu share-uju link ka Maestru. To ljudi urade jedanput (ne svakog dana). Kada ispune uslov (90linkova+sharova) onda mogu da kupe program po neverovatnoj ceni od 10eura (ovo može osoba A).

Ovo mislim da je baš, baš fer ponuda koju može da ispuni svako ko se potrudi, bez obzira na znanje ili prethodno iskustvo.

Za one koji imaju rangiran sajt/blog kao GPR 3 ili bolje može sledeća kombinacija. Napišu tekst o Maestru (više od 500 reči), linkuju ka sajtu i ja im dam popust u rangu njihovog PR. Znači ko ima blog sa PR3 dobija popust od 30EURA a ostatak može da se dopuni FB lajkovima.

Nadam se da sam dovoljno dobro ovo objasnio.

U svakom slučaju, zaintersovani slobodno mogu da se jave.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Thu May 10, 2012 11:23 pm

Pozdrav Joe,
Ni meni nije najjasnije ovo sa 90 like + 90 share...Treba da lajkujemo postove o programu koje ti postavis i da sharujemo na svoj profil? Molim te malo pojasni to.
Pozz

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Fri May 11, 2012 12:08 am

Uh, izgleda da ja ne znam da objasnim.

Želim da se na što više mesta pojavi link ka Maestru. Da bi to uradio treba da što više ljudi pomene Maestro na svojim FB stranicama.

Dakle, recimo Laza želi da učestvuje u akciji i kupi Maestro po ceni od 10eura.

Šta treba da uradi?

Kaže svojim drugarima da odu na Maestro sajt i da ga lajkuju a da svako od drugara na svom profilu postavi share-link ka Maestro sajtu.

ZNAČI NE TREBA DA JEDAN ČOVEK LAJKUJE/SHARUJE 90 PUTA! Nego 90 ljudi po jedanput :)

Onda Laza meni kaže, imam 90 drugara koji su uradili lajk i share i želim program po 10eura.

Valjda je sada jasnije...
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Fri May 11, 2012 2:01 am

Janije je. Samo treba nagovoriti 90 ljudi da to uradi. I'm on my way ;)

Acko017
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 404
Joined: Mon Jan 18, 2010 7:30 am
Location: Bujanovac
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Acko017 » Fri May 11, 2012 12:38 pm

Ma lako je nagovoriti, i naravno kupiti program za 10e, posle toga diskajkuju lajkovano i to je to... :)

Čak ne mora ni 90 ljudi... recimo sajt sa pr 4 imaju popust od 40e i ostaju samo 50tak ljudi koje treba pozvati, ili čak što više sačekam da program/stranica sakupi 400-500 lajkova i mogu ladno između redova da kažem da je lajkovalo mojih 90 ljudi...

@joes021, ovo neće ići kao podmazano baš... ili češ morati žestoko da se svađaš sa narodom, ili ćeš smisliti adekvatno rešenje i neki affiliate program jer si ga iskomplikovao :)

User avatar
dmaricn
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 359
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:30 pm
Location: Krusevac, Srbija
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by dmaricn » Fri May 11, 2012 12:48 pm

Ja opet da upadnem :) ... mislim da uopste nije bitno koliko ce ljudi da seruju i lajkuju. Primer imam osobu koja ima jako puno prijatelja i ona za pola sata dobice 100 lajka i sera ali da li je tebi bitna ta ciljna grupa? Po meni ovo je najvaznije da za program cuju ljudi kojima je i namenjen a ne ljudi sa facebook-a i sl, gde je TW.

Opet ponavljam i jako verujem da osoba koja ima ok blog iz te oblasti mnogo vise svojim jednim tekstom moze da pomogne programu nego 10000 lajka .....

svakako moje misljenje samo nemora da je ispravno :)

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Fri May 11, 2012 4:34 pm

Ne mislim da sam najpametniji na svetu. Možda sam sve omašio, ne znam. Trudim se da popravim popularnost Maestra u Srbiji jer mi je cilj mnogo veći odziv i mnogo više prijavljivanje problema.

Recimo, imao sam ovu situaciju. Kupio je neki amerikanac Maestro. Medjutim meni nikako ne stiže zahtev za aktivaciju. Posle izvesnog vremena stigne mi email. Tu smo se malo dopisivali i ispostavilo se da čovek ne zna kako da isključi firewall da bi Maestrov aktivacioni kod mogao da "izađe". Mi smo malo mućkali i našli smo rešenje za pola sata. Postavili smo novu verziju koja je imala rezervnu metodu za aktivaciju. Čovek je aktivirao Maestro i sve je prošlo OK. Međutim ja sam se istresirao. Sve se dešavalo oko 2 ujutru i uopšte mi nije bilo dobro. Bio sam jako nervozan. Hteo bih da sve te situacije prođem na srpskom jeziku i sa ljudima sa kojima se mogu bolje razumeti a da ne misle da hooću da im se uhakujem u računar ili nešto slično.

Svaka reklama je dobra reklama. Slažem se da je mnogo manji procenat ljudi koji će znati šta je Maestro od nekih nasumičnih 100 ljudi nego da uzmem 100 ljudi sa ovog foruma.

Mada, da li znate koliko je ljudi sa ovog foruma kupilo program?

Brojkom (1) i slovima - jedan! Doduše grupa ljudi koja se predstavlja kao jedan čovek.

Sa nekolicinom sam napravio kompenzacije za neke njihove usluge. Mislim da sam bio korektan prema svima i uglavnom su i oni bili korektni prema meni.

Da li je nekom od vas ovaj program interesantan?

Da li želite da ga imate i koristite?

Previše vam je da date 100eura.

Nema problema, mi vam dajemo mogućnost da program platite 70 ili 50 ili 10eura. Razliku u ceni treba nekako da kompenzujete.

Da li su u pitanju FB lajkovi/shareovi, tekstovi na blogovima, originalan dizajn templejta (PSD) ili nešto drugo (cela kolekcija Princa Valijanta u izdanju Foruma) kao što vidite vrlo smo fleksibilni. Nama je cilj da se pojavi što više linkova da se podigne što više prašine da google uhvati tu prašinu jer će onda delić te prašine doći i do Amerike gde se nalaze kupci koji će dati 129$ bez ikakvih pitanja.

Da li vama ovo zvuči logično i OK?
free website studio

Software for making web sites

User avatar
dmaricn
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 359
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:30 pm
Location: Krusevac, Srbija
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by dmaricn » Fri May 11, 2012 4:51 pm

Meni da i apsolutno te razumem i zao mi je sto kao sto sam kazes u Srbiji nema vise sluha za tako nesto, a mogu samo malo da zamislim koliko je truda tu ulozeno i koliko jos ulazes u taj softver i verujmi da cu biti jako jako srecan ako ostvaris svoj zacrtani cilj.
Svakako da se slaze i sa tim da si bio jako korektan po pitanju ponude ... ali nazalost Srbija je to ... veruj da bih ja prvi kupio tvoj softver da imam dovoljno posla ovako imam par sajtova na kojima radim i realno na svake par godine mi je potrebno da uradim neki templates ... meni ovo nazalost nije namenjeno. siguran sam da nas ima puno koji pokusavaju sa nekim sajtovima da naprave neku pricu na svojim sajtovima koje smo pokrenuli i trudimo se da ta prica uspe ... kada bi tu bilo bolje verujem da bi i ti imao mnogo vise korisnika.

Jos jednom zelim puno puno uspeha u radu idemo dalje nema predaje :)

ps ja od prve verzije sam hteo da na svom (ne nesto narocitom blogu) napisem tekst o ovom programu ali nikako da nadjem vreme da iztestiram program i da napisem nesto, ali svakako bice mi zadovoljstvo da predstavim tako nesto, samo da sednem par dana da pokusam da uradim neki templlates da bi mogao da napisem moja iskustva ....

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Fri May 11, 2012 5:34 pm

Ima smisla to sto govoris. Kad puno ljudi sheruje, napise tekstove o programu i na kraju, kad google sve to pokupi, daleko vise ljudi u inostranstvu ce saznati za program.
Ja jesam ozbiljno zainteresovan. I bicu iskren, daleko sam blizi kupovini sa ovih 10e nego 100e. Kompenzaciju u vidu 90 like + 90 share mogu da uradim. S obzirom da uskoro pokrecem i svoj blog, ocekuj i tekst o ovom programu.
Puno pozz

Acko017
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 404
Joined: Mon Jan 18, 2010 7:30 am
Location: Bujanovac
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Acko017 » Sat May 12, 2012 1:01 am

@joes021, što se tiče nekog teksta najbolje bi bilo da ti sednes i smislis neki tekst, ipak najbolje znaš na čemu si radio i kada to skockaš stavi na sajt - link "za medije" ili "media kit" :D

Ti znas kakav je nas narod, mrzi ih sto zive a kamo li da sada sami smisljaju tekstove...

Ja sam vec krenuo sa reklamiranjem, ne pitaj me na koji nacin :P

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sat May 12, 2012 2:59 pm

Ko god napiše dobar tekst i iz njega izađe puno posetilaca siguro će imati beneficije što se tiče Maestra.
Verujte da se trudim da nikom ne budem dužan...

@akco017

Ko hoće da piše, neka piše, ko neće - niko ga ne tera.
To što ti reklamiraš će se videti (ili neće) po posetama. Google analytics je čudo. Lepo ti kažeko kada, kako, zašto i koliko. Opet, ako budeš generisao veći promet, biće kompenzovano :)
free website studio

Software for making web sites

Acko017
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 404
Joined: Mon Jan 18, 2010 7:30 am
Location: Bujanovac
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Acko017 » Sat May 12, 2012 3:42 pm

Ma ok to nego sam drugarski rekao... svi jači sajtovi (koji se bave ovim stvarima) imaju media kit, nemo se odma biješ! :P

Što se beneficija tiče ne treba... a kada budeš postao neko i nešto prodavajući program kroz nekih 2-3-10 god. setićeš se nas sitnih ljudi koji smo progurali maJestra :D (ako ga budemo progurali...)

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Thu Jun 07, 2012 1:32 pm

Leto je pred nama. Neki će to iskoristiti pametno pa će se kupati i sunčati a neki su zaglavljeni u pravljenju programa :)

Elem, izbacio sam novi Trial.

U čemu je razlika?

Pa sada su ubačeni svi elementi koji su bili u komercijalnoj verziji (buttons, login modul i još svašta) ali najbitnija stvar je da sam ispoštavo želje korisnika koji su tražili da u probnoj verziji bude povećana širina layouta.

Sada ŠIRINA LAYOUTA IZNOSI 600PX. (do sada je bila 400px)

Na taj način mnogo je povećana upotrebna vrednost i mnogo više se stvari sada može probati.

Nadam se da će vam se svideti.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Thu Jul 12, 2012 11:50 pm

Hej Djordje, kako napreduje Maestro?
Hteo sam da te pitam da li jos vazi ona ponuda 90share + 90 like = 10e?

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Fri Jul 13, 2012 6:38 am

Važi ponuda.

Napreduje dobro, stalno se dodaju nove opcije.

Kupci su zadovoljni programom i updejtima.
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Sun Aug 19, 2012 10:55 pm

Djordje pozdrav. Uvezbavam se polako u probnoj verziji maestra :)
Jedno pitanje: Kakva je situacija sa opcijom da se templejtovi prave i za Wordpress? Hoce li ova mogucnost biti dostupna uskoro?

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Aug 20, 2012 9:01 am

Uskoro izlazi novi update koji će rešiti gomilu stvari vezanu za izgled komponente.

Dakle, kako izgledaju leading artikli, njegov info, article details, readmore, labels, text, linkovi, rating-ocenjivanje, separatori, ikonice za print,email,edit,pdf...

Pa sve to za obične (one koji nisu leading) artikli, pa definisanje broja i izgleda kolona, i paginacija i linkova na druge artikle.

Dodaj tu još novimetod za rešavanje fixh-eight za kolone bez Jquery-ija i još gomilu stvari kojih ni ne mogu da se setim.

Napominjem da će ovo uskoro izaći (u pitanju su dve, tri nedelje).

Posle izlaska sledi reklamna kampanja jer do sada nismo ni smeli da se reklamiramo jer nismo imali urađen ovaj deo programa.

Zatim, pravimo module za vertikalne menije i (verovatno) dropdown menije.

Posle toga ide verzija programa za Wordpress. Koliko će vremena trebati da se to napravi, ne znam.

Da nam je bitno da to napravimo, jeste :)
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Mon Aug 20, 2012 7:43 pm

Lepo, vreme je da to zazivi i da zaradite lepe pare, dobar trud ste ulozili u to.
Iscekujem i Wp verziju...ovog momenta mi je vise potrebna nego Joomla. Sve najbolje u daljem radu ;)

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Oct 28, 2012 11:14 am

Ljudi da li znate da ova tema ima preko 9600 pregleda? :eek: Baš sam se iznenadio kada sam pogledao taj broj. :pop


Elem, na red je došla nova verzija Maestra i nosi oznaku 1.5.

Primetili sam da sam stvorio veliku zabunu i da ljudi nisu znalu šta dobijaju pa sam napravio verziju Professional i Free. Verzija Professional je komercijalna a Free verzija je naravno besplatna.

Free ima sve funkcije kao i komercijalna ali je ograničena na veličinu layouta koji može da se nacrta koji je uvek 600 x 720 piksela (mada može da bude i duži ako se otključaju divovi po visini).

Šta je novo u ovoj verziji?

Konačno smo ubacili elemente koji rade stilizaciju unutar same komponente. Znači za "featured" izgled article details-a, posebno izgled za leading article a posebno za obične article, paginaciju, posebno linkove koji idu na kraju stranice, izgled kolona...

Zanimljiv je recimo taj deo sa kolonama. Definišite kako želite da izgledaju kolone (padding, margin, border, slike, svašta nešto....) i kolone će tako izgledati bez obzira da li ih u administraciji stavite da ih ima 1,2,3 ili 4.

Dodato je još more neki funkcija, promenjen je proračun za faux columns koji sada radi bez jquery-ija i ima neke dodatne funkcije...

Što se tiče dosadašnje prodaje, kupci su šaroliki, od onih koji su uzeli Joomlu prvi put u ruke do onih koji su napravili puno sajtova i do sada su šablone kupovali ili prepravljali a imam i neke koji su koristili artisteer ali su rešili da izbace taj generički izgled i da sami odlučuju o broju modula i njihovom postavljanju. Kupci su uglavnom iz USA i Britanije ali ima i Nemaca, Austrijanaca, Italijana, poneki sused...

Želim da istaknem da su mi se javili neki ljudi koji sui pročitali ovu temu i da su postavili linkove ka mom sajtu. Hvala forumu 8) i mislim da su i oni zadovoljni jer su dobili odličnu kompenzaciju. ;)
free website studio

Software for making web sites

Pejic88
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 8
Joined: Sun Jan 15, 2012 12:21 am

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by Pejic88 » Sun Oct 28, 2012 2:04 pm

Pozdrav, Djordje. Svaka cast za napredak Maestra, drago mi je sto se program kupuje :)

Reci mi samo, da li uskoro biti mogucnost pravljenja template-a koji su responsive?

Svako dobro

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Sun Oct 28, 2012 2:12 pm

Svaka cast Djordje, samo napred i da postignes veliki uspeh sa ovim :)
I mene zanima kao i Pejic88 da li postoji mogucnost da template-ovi budu responsive?

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Thu Nov 15, 2012 7:56 pm

Maestro je prilično dobro zamišljen :geek: čak i u vreme dok se nisi pravili responsive sajtovi mi smo ubacili algoritam koji je praktički responsive friendly :D

Tako da će ova mogućnost sigurno biti ubačena u nekom narednom updejtu....Inače sa malo truda i prepravki koda, šablon i sada vrlo brzo postane - responsive.

TEK SADA VIDEH DA JE OVA TEMA POGLEDANA VIŠE OD 10.000 PUTA.

Da bi to nekako obeležili (ovo je ipak jako velika stvar :-[ jer nijedna tema koja nije lepljiva nije uspela u tome a i mnoge lepljive su debelo ispod te cifre) REŠILI SMO DA ČASTIMO NAŠU JOOMLA ZAJEDNICU.


10 PRVIH forumaša koji se jave (preko kontakt forme na našem sajtu) dobiće priliku da umesto 12000 RSD koliko je redovna cena Maestra program kupe ZA 1200 RSD ŠTO ĆE REĆI ZA DESET PUTA manje novca. :eek: :eek: :eek:

Šta da kažem. Iskoristite zicer :)
free website studio

Software for making web sites

User avatar
drazic
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Sat Dec 26, 2009 2:08 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by drazic » Fri Nov 16, 2012 10:23 am

Ja sam poslao, ali ne dobijem nikakvu poruku na sajtu da je uspesno poslato ili sl. vec me ponovo vrati na kontakt formu..? :)

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Fri Nov 16, 2012 10:32 am

Nisi jedini :(

Već mi se par ljudi požalilo na problem.

Naravno, moj provajder je našao da menja nešto u toku noći. Prosto ne mogu da verujem.

Kako za sada nemam neki pametan odgovor od njihove strane probaćemo ovako:

Jednostavno pošaljite privatnu poruku.

Na ovo ćete dobiti odgovor :)
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sun Nov 18, 2012 9:56 pm

Proradila je i kontakt forma.

Koga interesuje može da pogleda temu

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=144&t=771037
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Mon Jan 21, 2013 4:47 pm

Ljudi, izašla je verzija 1.6.

Ispravljeni su neki bagovi vezani za određene situacije u menijima i poneko čudno ponašenje Maestra.

Dodali smo Background Slider modul. U principu to je modul koji pravi skript čiji je zadatak da prikazuje slike preko celog ekrana sa sve navigacijom i linkovima.

Što se tiče akcione cene,uspešnost akcije je bila onako, onako.

Shvatio sam da je Srbija jako mala i da cena softvera mora biti 10 puta manja nego bilo gde u svetu da bi se nešto prodalo. Zanimljivo je da su mi program više kupovali korisnici wordpresa koji prebudžuju kod nego joomlaši.

Tako ćemo i dalje držati cenu od 1200 dinara za Maestro a program ćemo stalno unapređivati sa novim opcija pa ćemo videti dokle ćemo stiči :)
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sat Apr 13, 2013 12:34 am

Nije me bilo sa novostima neko vreme.

Izašla je i verzija 1.8.

U međuvremenu je dodato svašta.

Glavna stvar u 1.7 je modul slider pomoću kojeg pravite dobro poznate pokretne sličice, sve sa tekstom i linkovima...

Najnovija bitna stvar u 1.8. je Drop down meni generator. Mislim da će ovo izmamiti MNOGO OSMEHA svakom vlasniku Maestra jer je pravljenje menija uvek problem a pomoću ovog generatora to je pesma.

Uzgred budi rečeno radi i sa IE7 a tamo kao totalno iznenađenje, sve fensi opcije iz CSS3 koje inače ovaj browser ne podržava (gradienti, rounded corners...)

Što se tiče cene za Srbiju sam definisao stalnu cenu 1500 dinara (u ostatku sveta je i dalje 99€/129$) i kupovina se jako lako vrši preko kupindo portala.

Za sve one koji počinju da se bave Joomlom ili bolje rečeno za one koje žele da imaju dobar, originalni šablon ovo je odlično a jeftino rešenje...
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Wed Jun 12, 2013 2:52 pm

Evo kratkog rezimea.

Izašla je verzija 1.9 (još ranije ali nisam pisao o tome) i ispeglala je dosta nekih bagova i uvela opciju za kreiranje vertikalnog padajućeg menija (fly-out).

Sa time je završen razvoj verzije 1.xx

Zadnjih mesec dana se uveliko radi na verziji 2.0

Šta mislite šta bi trebalo da ima jedan program za pravljenje šablona?

Ovde je vreme i mesto da to kažete. Svaki predlog ću analizirati. Pošto još mogućnosti programa v2 nisu definisane sada je moguće ubaciti sve što ima smisla.

Ono što znam da će biti u novoj verziji:

- responsive design
- WYSISWYG (neće biti posebnih modula za crtanje, slajsovanje i stilizaciju nego će se sve raditi na jednom ekranu i to odmah i videti
- galerije sa već gotovim projektima za šablone
- galerije sa elementima koji se mogu sa drag and drop prevući iz biblioteke elemenata i postaviti u modulsku poziciju


- Program će sigurno raditi sa šablonima nove Joomla generacije (3.5?)

- Postalo je jasno da je Wordpress pregazio tržište CMS-ova tako da će biti export za WP

- Vrlo verovatno da će program imati i export za HTML+CSS (znači ne za neki CMS) nego za čisti i jednostavni html+css.


Da ne bi davio više, pozivam vas da se uključite i da svojim predlozima poboljšate buduću verziju.



#13266
free website studio

Software for making web sites

User avatar
joes021
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 320
Joined: Mon Mar 23, 2009 11:45 am
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by joes021 » Sat Jan 11, 2014 6:23 pm

Ova tema se prilično odužila :)

U toku rada na Maestru sam naučio puno, što o Joomli, što o programiranju ali najviše o ljudima...

Sad mi je mnogo jasnija struktura ljudi koji se bave web dizajnom ali i struktura ljudi koji se javljaju na forumima.

Zbog svega toga mislim da će moj sledeći projekat biti mnogo (finansijski) isplativiji. Naime, već izvesno vreme radimo na programu "MAESTRO 2".

Zapravo, radimo punom parom. Pravimo verziju Maestro 2 koja će biti totalno novi program, skoro pa bez sličnosti sa prvim. Glavne novosti su:

1. Rad u WYSISWYG režimu unutar browsera
2. Drag and drop korisnički interfejs
3. Mašina koja pokreće Maestro V2 je Bootstrap 3 pa je tako sve u startu standardizovano i sve je je RESPONSIVE
4. Layout se crta mišem. Moguće je dodavati container, row, column, offset elemente. Sve je odmah vidljivo
5. Moguće je menjati vidljivost elemenata u zavisnosti od veličine ekrana
6. Svi elementi iz Bootstrapa se nalaze u biblioteci i prevlače se drag and dropom na ekran
7. Moguće je kreirati i svoje elemente i dodati ih u biblioteku i na taj način strahovito ubrzati kriranje šablona (ili sajta)
8. Generator kolornih šema
9. Integrisan font awesome kao grafičke ikonice koje se mogu sa drag and drop preneti iz biblioteke na radnu površinu
10. Podržani Google fontovi
11. Rad sa više stranica odjednom
12. Generator menija koji ima funkciju rada i u "klasičnom" ali i u "responsive" režimu

Prvo će biti izdata verzija za običan HTML5 +CSS3 a zatim za Joomlu i WordPRess.

Kao i prilikom pravljenja prethodne verzije otvoren sam za sve savete, kritike i preporuke pa izvolite...


#15669
free website studio

Software for making web sites

SinisaKrisan
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 173
Joined: Sun Apr 05, 2009 5:05 pm
Location: Bali, Indonesia
Contact:

Re: Program za dizajn i izradu šablona

Post by SinisaKrisan » Tue Jan 14, 2014 8:25 am

Samo napred Djole

Inace, sta znaci #15669?
JomSocial Project Manager
http://www.jomsocial.com
IJOOMLA INC


Locked

Return to “Ćaskanje”