Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Moderator: cicans

mldnkslvc
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Thu Dec 24, 2009 3:13 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mldnkslvc » Thu May 06, 2010 11:36 am

Svaka čast za izradu ove komponente...ušteđuje mnogo vremena.Imam problem.... Sve sam podesio.Instalirao sam latinicu i ćirilicu,joomfish. postavio ćirilicu za primarni jezik ubacio komponentu za preslovljavanje i vrši preslovljavanje teksta normalno sem menija i sadržaja modula... naslove modula preslovljava,artikle takođe ali meni nikako... uvek je u ćirilici.Koristim joomlu 1.5.17 stable.šta mi je činiti?

marko82
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 46
Joined: Sat Sep 19, 2009 11:23 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by marko82 » Sun May 23, 2010 6:56 pm

uradio sam po instrukcijama koje ste naveli kako bi preslojavanje radilo medjutim problemi se javljaju kao u predhodnim postovima gde se pojavljuje

Obrisan chache za ?irilicu
Obrisan chache za latinicu
Obrisan chache za engleski
Gotovo je sa preslovljavanjem

upisao sam iako je vec postojalo

content-170,171-title-introtext-fulltext
menu--name
sections--title
categories--title
modules--title
weblinks--title

u Spisak tabela, polja koja se prevode i izuzetaka
medjutim i joomfish ne radi kako treba, osnovna cirilica u modulima iako je podesena kao osnovna ne postoji samo latinica i na i jednoj i na drugoj varijanti. Dok su svi tekstovi ostali cirilicni bez preslojavanja. Ovde je problem sa valjda joomfish-om oko prevodjenja, a ostalo???

vasssske
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Wed Jul 12, 2006 11:18 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by vasssske » Wed Jun 09, 2010 11:20 am

mldnkslvc wrote:Svaka čast za izradu ove komponente...ušteđuje mnogo vremena.Imam problem.... Sve sam podesio.Instalirao sam latinicu i ćirilicu,joomfish. postavio ćirilicu za primarni jezik ubacio komponentu za preslovljavanje i vrši preslovljavanje teksta normalno sem menija i sadržaja modula... naslove modula preslovljava,artikle takođe ali meni nikako... uvek je u ćirilici.Koristim joomlu 1.5.17 stable.šta mi je činiti?

Za preslovljavanje menija treba da dodas po red u Komponente-Preslovljavanje-Podesavanja (i gore i dole)

menu--name


Time ces ukljuciti prevodjenje menija. Generalno, najbolje je da iz MySQL baze saznas ime tabele i njene elemente koje treba preslovljavati, pa ih dodajes u podesavanja i oni se preslovljavaju.

mandicm
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Fri May 28, 2010 10:59 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mandicm » Thu Mar 24, 2011 12:04 pm

Da li ova varijanta radi sa Joomla 1.6?
Da li je neko testirao?
Da li JoomFish uopste radi sa 1.6?

Kako rijesavati ovaj problem u 1.6,
ugradjena podrska mi se bas ne svidja
Opisana je na:http://docs.joomla.org/Language_Switche ... Joomla_1.6

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Wed May 18, 2011 9:20 am

mpele,

tvoju komponentu i plugin sam instalirao i sve dobro radi kada koristim Firefox ili Chrome, medjutim, u IE 7,8,9 pocetna cirilicna strana je OK, ali kada u IE prebacim na latinicu onda nastane problem.

Ako imas vremena, volio bih da to probas na ovom sajtu http://[spam]/l1lF8

Znas li o cemu bi se ovde moglo raditi?

Hvala

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Wed May 18, 2011 9:43 am

На жалост :D , немам инсталиран IE тако да не могу конкретно погледати шта се дешава. Могу да се правим паметан и да кажем како бих ја гледао шта се дешава.

Прво бих упоредио да ли ти је Џумла посла исти HTML код у све претраживаче (Page source) за свако писмо посебно. Ако је код индентичан онда погледај разлику у структуирању ћириличне и латиничне верзије кода за Експлорер (и diff ће одрадити посао) јер је могуће да је неки блок из чланка направио збрку коју Експлорер/и не може/могу да сажваће/у.
Тако бих ја кренуо и већ би нешто искрсло (увек искрсне).

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Fri May 20, 2011 6:45 am

vasssske (http://forum.joomla.org/memberlist.php ... e&u=45600) je napisao:
Nešto sam gledao šta se dešava i (po meni) mogu da budu 2 stvari:

1)
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ator%2F1.2

http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ator%2F1.2

pogledaj liniju 278 u source listingu u oba slučaja, nešto uključi par redova na latinici i tu ti se stranica prekine, mora da je neki css koji vazi samo za ie (mozda i u index.php od templatea)

2)
kad sam stranicu snimio kao kompletnu iz ie, u latinicnoj verziji mi nije snimio addthis_widget.js, izgleda da se nekako sam iskljuci
probaj da iskljucis te "share dodatke"
Iskljucio sam dodatke koje si pomenuo, i opet stari problem.
Imate li jos neku ideju, da li zelite da vam posljem index.php on template-a ili nesto tako?

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Wed May 25, 2011 2:12 pm

Da, unosi se na cirilici.

U prilogu je fajl, ne koristim nigdje bosanski jezik, ne znam otkud to sto si pronasao.

Hvala ti vasssske
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

vasssske
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Wed Jul 12, 2006 11:18 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by vasssske » Wed May 25, 2011 4:41 pm

Mozda ti nisi, ali neko koristi word ili slicno sa bosanskom cirilicom, pa je tekst tako paste-ovao.
Gle:
http://wordpress.org/support/topic/ie-problem-2
Kevlah: You still have bad MS Word code (the code with Mso in it). Either recopy and repaste your text from a text editor like notepad or manually remove the Mso code. The bad code starts with:

<!--[if gte mso 10]>
Dakle ili pretrazi bazu u potrazi za [if gte mso 10], pa nadji koji je to clanak / sekcija / modul sta god, pa tu ubaci cist kod.
Nadam se da imas ukljuceni TinyMCE u prosirenom (neko ga prevede i kao "prisirenom") modu, gde mozes da iskoristis opciju "paste from word".

Ali, koliko se meni cini, bas je na delu:
Хвала Вам јер сте:
3. Октобра 2010. одабрали број 2.

To ...3. Oktobra ... je neko pasteovao iz worda, pa je preslovljavanje prevelo nesto sto nije trebalo. Najbolje bi bilo da se ponovo otipka taj tekst DIREKTNO U JOOMLI!!!

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Sat May 28, 2011 12:27 pm

uradio sam manuelno kucanje teksta kojeg si napisao, ali isti problem.
Ostaje mi jos da pretrazim bazu sa [if gte mso 10], kako bih pronasao koji je clanak / sekcija / modul pravi problem.

Na verziji IR 7 su dodatni problemi, cini mi se da oni nemaju veze sa ovim, npr. padajuci meni ide ispod rotirajuce slike, cak se ni ne vidi opcija za preslovljavanje (Latinica \ Cirilica), ali kad kucam /cyr ili /lat onda je otprilike isti problem kao i kod novije verzije IE.

Hajde pokusacu cim stignem ovo oko baze pa javim sta sam napravio. Hvala.

vasssske
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 7
Joined: Wed Jul 12, 2006 11:18 pm

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by vasssske » Sat May 28, 2011 2:49 pm

Ne zaboravi samo i da ponovo presloviš na latinicu pošto uradiš izmene. Ako ne ide, javi se preko PM.


P.S. Bas i nije isti problem, sad zakuca na kraju desnog boksa, posle "Hvala na povjerenju.". Ranije je zakucavao posle "Hvala Vam jer ste:". Znaci da si donekle sredio desni boks. Najbolje pretrazuj po bazi gde ima stvari iz worda, pa onda clanak po clanak, gde god da je ispraviti i na kraju presloviti.

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Tue Jun 28, 2011 11:48 am

Pozdrav svima, a narocito za Vassske-ta :)

Mislim da me nisi razumio: Znaci sajt je dvojezicki, srpski lat i eng.

Pitanje: Koji je najbolji nacin da dodam vijest iskljucivo na jednoj jezickoj varijanti a da na drugoj ne postoji. Ako ne npr. srpski defaultni jezik, kako dodati vijest na engleskom a da ne postoji na srpskom?

Koristim JoomFish i to bi cini mi se moralo biti moguce.

Mozda nije pravi topic, ali isto pitanje je i za ovu mpele komponentu.

Hvala.

User avatar
snajperista
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 159
Joined: Sun Feb 25, 2007 11:10 am
Location: Serbia Belgrade

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by snajperista » Tue Jun 28, 2011 12:06 pm

Mislim da je to varijanta trojezičnog sajta.

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Fri Nov 25, 2011 1:45 pm

Mpele i Vaske pozdrav,

da Vas pitam nešto, ovo preslovljavanje radi odlično, ipak primjetio sam jednu malu greškicu.

Tekst unosim na ćirilici, a onda se kod slova "џ" u preslovljavanju pojavi problem pa on umjesto "dž" prikaže "dz".

evo primjera:

Бурна расправа о трошењу буџета у 2010. години
Burna rasprava o trošenju budzeta u 2010. godini

Kako ovo popraviti?

i još jedno pitanje,
u slučaju da se dio teksta ili link ili neka sitnica na latiničnoj i ćiriličnoj verziji sajta, trebaju razlikovati, primjetio sam da čim promjenim nešto u ćiriličnoj, to odmah bude promjenjeno I u latiničnoj verziji.

Kako to uraditi?

Hvala mnogo

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Fri Nov 25, 2011 3:41 pm

dejansoftware wrote: Бурна расправа о трошењу буџета у 2010. години
Burna rasprava o trošenju budzeta u 2010. godini

Kako ovo popraviti?
У фајлу /administrator/components/com_preslovljavanje/preslovljavanje.class.php у реду 178 треба преправити тренутно у жељено.

u slučaju da se dio teksta ili link ili neka sitnica na latiničnoj i ćiriličnoj verziji sajta, trebaju razlikovati, primjetio sam da čim promjenim nešto u ćiriličnoj, to odmah bude promjenjeno I u latiničnoj verziji.

Kako to uraditi?
Оног тренутка када ручно у Joomlafishu измениш латинични чланак тада престаје аутоматско пресловљавање тог чланка.

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Mon Nov 28, 2011 8:19 am

Mpele,

sve je kako si rekao, hvala mnogo.

User avatar
Nidzo2203
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 321
Joined: Sat Nov 21, 2009 4:52 pm
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by Nidzo2203 » Mon Feb 06, 2012 1:45 pm

Malo da očistim prašinu sa ovog posta :)
Instalirao sam Joom!Fish V2.2.3 i komponentu i plugin Preslovljavanje. Podesio pisma u JoomFishu (latinica i ćirilica) i u komponenti Preslovljavanje kliknuo na Apply. To mi je malo naduvalo SQL bazu (što mi baš ne ide na ruku zbog dozvoljene kvote) jer se kopirala tabela jos_content u jos_jf_content. Ispraznio sam jos_jf_content i sve dalje odlično funkcioniše latinica->ćirilica i obratno.
Ono što me zanima koja je razlika i eventualne posljedice po server/sajt sa i bez Apply opcije da se tako izrazim? :)
P.S. @mpele svaka čast i pohvale za komponentu i plugin.

milutin
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 113
Joined: Mon Sep 17, 2007 2:19 pm
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by milutin » Wed Nov 07, 2012 11:59 pm

Jel ovaj plugin radi na jomli 2.5

User avatar
snajperista
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 159
Joined: Sun Feb 25, 2007 11:10 am
Location: Serbia Belgrade

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by snajperista » Tue Dec 11, 2012 8:49 am

Ima li neke automatike ćirilica <-> latinica za Joomla 2.5?

webmasteryoda
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 12
Joined: Tue Aug 04, 2009 3:17 pm
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by webmasteryoda » Tue Dec 11, 2012 12:22 pm

Ćao svima.

Dakle, instalirao sam sve kako je ovde i opisano (jezike, joomfish, komponentu i plagin).
Komponenta mi je odradila preslovljavanje kompletne baze artikala (preko 1500) i taj deo je skroz ok.
Međutim, problem je u tome što ne radi preslovljavanje naknadno dodatih artikala. Izbacuje mi sledeću grešku:

Warning: Parameter 2 to plgContentPreslovljavanje::onAfterContentSave() expected to be a reference, value given in /home/path/to/my/html/public/folder/libraries/joomla/event/event.php on line 67

Glavni jezik mi je latinica (pored toga imam ćirilicu i engleski) - komponenta je podešena da preslovljava iz latinice u ćirilicu.
Joomla je 1.5.26
JoomFish je 2.0.2
PHP je 5.3 (verujem da je ovo problem)

Imam još jedan problem... Kada prebacim u ćirilicu u footeru sajta mi ispisuje grešku:
Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/path/to/my/html/public/folder/plugins/system/jfdatabase/jfdatabase_inherit.php on line 556

Sve to se može videti na:
http://www.kulawireless.net/kulars/index.php?lang=cir
(modul za promenu jezika je sa desne strane)

Inače, smatram da je ovo rešenje odlično i zaista bih želeo da ga koristim. Ali ne znam kako da rešim ovaj problem. Kontam da je u pitanju sitnica, jer je očigledno da je problem sa nekompatibilnosti PHP 5.3 funkcija.

Ako je neko raspoložen da pomogne bio bih mu veoma zahvalan.

User avatar
QuakeLive
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 105
Joined: Thu Nov 15, 2012 9:20 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by QuakeLive » Sat Dec 22, 2012 7:23 pm

snajperista wrote:Ima li neke automatike ćirilica <-> latinica za Joomla 2.5?
То баш и ја тражим, али изгледа да тако нешто не постоји :(
Стварно не знам како да решим проблем пресловљавања сајта (из ћирилице у латиницу и обрнуто).

webmasteryoda
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 12
Joined: Tue Aug 04, 2009 3:17 pm
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by webmasteryoda » Sat Dec 22, 2012 7:32 pm

Postoji resenje. To je kombinacija 2 plugina. Jedan koji vrsi preslovljavanje i drugi koji obrce preslovljeno pismo. Pogledaj na www.kula.rs, pa ako ti odgovara javi. Ovo resenje radi bez joomfisha. Sve se desava u letu. Radi na joomli 1.5. Na ostalim verzijama nisam probao.

User avatar
QuakeLive
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 105
Joined: Thu Nov 15, 2012 9:20 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by QuakeLive » Sat Dec 22, 2012 8:18 pm

webmasteryoda wrote:Postoji resenje. To je kombinacija 2 plugina. Jedan koji vrsi preslovljavanje i drugi koji obrce preslovljeno pismo. Pogledaj na http://www.kula.rs, pa ako ti odgovara javi. Ovo resenje radi bez joomfisha. Sve se desava u letu. Radi na joomli 1.5. Na ostalim verzijama nisam probao.
Да, то је оно што бих волео, али Џумла 2.5 је у питању (што значи да ово највероватније неће радити?) Него, који су то додаци, да није ово у питању:

http://joomlacode.org/gf/project/preslovljavanje/frs/

тј. ово:

http://extensions.joomla.org/extensions ... JiaWFuIjt9

То највероватније неће радити на Џумли 2.5, а - да будем искрен - не бих ни испробавао са нечим што је уклоњено са званичног Џумлиног сајта јер постоји могућност да је у питању (како се тамо наводи): UR3-Vulnerable Extension, или UR4-Hacks Files и слично... Не кажем да јесте, али ја не знам који је разглог. ???

Али, можда ниси мислио на то :D

webmasteryoda
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 12
Joined: Tue Aug 04, 2009 3:17 pm
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by webmasteryoda » Sat Dec 22, 2012 8:36 pm

Ne. Nije to resenje. To na koje si ti linkovao su predmet ovog topica i ne rade bez joomfisha. Ovo o cemu ja pricam je nesto sasvim drugacije, ali ja do ponedeljka ne mogu da te usmerim na prave pluginove jer mi je crkao komp, pa sve ovo pisem preko fona. Baci mi pm da mi stoji kao podsetnik pa ti javim resenje u ponedeljak.

User avatar
QuakeLive
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 105
Joined: Thu Nov 15, 2012 9:20 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by QuakeLive » Sat Dec 22, 2012 9:28 pm

webmasteryoda wrote:Ne. Nije to resenje. To na koje si ti linkovao su predmet ovog topica i ne rade bez joomfisha. Ovo o cemu ja pricam je nesto sasvim drugacije, ali ja do ponedeljka ne mogu da te usmerim na prave pluginove jer mi je crkao komp, pa sve ovo pisem preko fona. Baci mi pm da mi stoji kao podsetnik pa ti javim resenje u ponedeljak.
ОК!
Хвала!
Много би ми значило да решим тај проблем.

User avatar
vuperda
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 168
Joined: Thu Apr 19, 2007 9:32 am
Location: Uzice
Contact:

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by vuperda » Tue Jun 11, 2013 9:12 am

Pozdrav svima, da li postoji neki update za j.25 u vezi ove teme, da li ima verzija mpele scripta za novu joomla?

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Tue Jun 11, 2013 5:51 pm

За сада немам планова за прелазак на нову Џумлу. Једноставно - нема се времена.

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Sat Nov 29, 2014 9:00 pm

Zdravo svima a posebno veliki pozdrav za mpele

Dugo sam koristio a na jednom mjestu jos se uvijek koristi tvoj softver za preslovljavanje sajta, vec nekoliko godina radi savrseno.

Znam da si rekao da nemas planove za novu verziju Joomle i jako mi je zao zbog toga.

Imam jedno pitanje na koje mi mozda mozes pomoci ti ili neko od ucesnika ove teme.

Napravio sam novi sajt Joomla 3, migrirao sve clanke na cirilici iz Joomle 1.5, ono sto je ostalo za migrirati su clanci na latinici. U ovom trenutku ne razmisljam (a trebao bih) kako cu ih u buducnosti automatski konvertovati ali da ih prvo prebacim u ovu novu instalaciju.

Kako to da uradim, imate li neki prijedlog, za cirilicnu migraciju sam koristio alat SP Upgrade kao sto je Joomla i preporucila.

Obraticu se i na JoomlaFish zajednici, ali da prvo vidim sa vama.

Hvala

PS

mprele, razmisli kreiranje dugmica za donaciju za nastavak razvoja

pozdrav iz Banjaluke

User avatar
mpele
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 171
Joined: Thu Sep 20, 2007 6:55 am

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by mpele » Tue Dec 02, 2014 7:49 am

dejansoftware wrote: mprele, razmisli kreiranje dugmica za donaciju za nastavak razvoja
Ако ће бити донација, то је онда скроз друга прича ;)

Дејане,
Ако ти баш гори, цела прича око пресловљавања може да се значајно упрости ако се ради директно са базама, односно ако се заобиђе Joomla API. То би било решење најлакше за имплементирати, али би била и тешка импровизација. У том случају би се сместио php скрипт негде на сајту и директно позивао када је потребно пресловљавање. Нисам детаљно упознат са могућностима Џумле за вишејезичност, па је могуће да више није ни неопходан Joomfish.
Поздрав,

User avatar
dejansoftware
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 440
Joined: Tue Jul 10, 2007 1:24 pm
Location: Banja Luka, Republic of Srpska

Re: Preslovljavanje sajta (ćirilica <-> latinica)

Post by dejansoftware » Tue Dec 16, 2014 11:53 am

Hvala na odgovoru,

Kako trenutno vidim, sada postoje 2 problema:

1. Prebaciti (migrirati) sve članke iz JoomlaFish u novu Joomlu. Za ovo sam našao dobar alat ali mu je cijena "sitnica":

Fish2Falang is a component used to migrate joomfish translation in Falang compoment.
This is the best and simplest way to migrate joomfish data.
http://www.faboba.com/en/composants/fis ... nload.html

a ovaj drugi da se nastavi koristiti na sličan način na koji smo navikli u staroj dobroj JoomlaFish

Falang simplifies the management of multilingual sites - it is much easier to use than the default Joomla! system. The system allows you to translate all aspects of your site in a dedicated component, element after element, language after language.
http://www.faboba.com/en/composants/fal ... wload.html

2. Napraviti preslovljavanje za ćirilica - latinica u novoj Joomli (definitivno ova funkcionalnost ne postoji u novoj Joomla-i)


Locked

Return to “Joomla! dodaci”