Gde udenuti novu joomlu?

Moderator: cicans

Locked
Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Gde udenuti novu joomlu?

Post by Novi Lik » Sat Feb 09, 2013 9:33 am

Nekoliko godina sam bez problema imao sajt 1.5 verzija do pre nekog vremena kada je neko nesto brljao i otisao je sajt pod suspenziju. Sve sam to odradio i sada radi ali posto zelim prelazak na verziju 2.5 podigao sam i potpuno novu joomlu prebacio sve i uredio kako treba. Sad imam dva sajta u razlicitim folderima (portal i noviportal)

Pitanje:
1. Da li da promenom samo imena foldera postavim novi joomla 2.5 u folder portal na koji je vec Google navikao?
2. Ili samo da pocetnu stranicu preusmerim na noviportal a stari sajt zatvorim sa opcijom da je sajt premesten.

Sve ovo pitam jer mi nije jasno kako ce se odraziti na googlu jer biti veliki broj premestenih sranica.
:pop

User avatar
pirossi
Joomla! Enthusiast
Joomla! Enthusiast
Posts: 207
Joined: Wed Oct 07, 2009 3:49 am
Location: Belgrade, Serbia

Re: Gde udenuti novu joomlu?

Post by pirossi » Sat Feb 09, 2013 5:19 pm

google ne interesuje u koje foldere šta stavljaš.
google se ne "navikava" na fajl/folder strukture na serverima.
google indeksira sadržaj.

Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Re: Gde udenuti novu joomlu?

Post by Novi Lik » Sat Feb 09, 2013 6:14 pm

Mozda sam nespretno objasnio a mozda je pitanje za google. Svaki put kada neko pokuša da pristupi preko googla sadrzaju stranici na sajtu koja ne postoji, server prikazuje error stranu. Ako postavim novi sajt u stari folder bice jako puno izmestenog i nepostojeceg sadrzaja. Posto je sada sajt solidno kotiran na google zanima me kako da postupim.

User avatar
dare023
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 362
Joined: Mon Feb 25, 2008 4:07 pm
Location: Bečkerek
Contact:

Re: Gde udenuti novu joomlu?

Post by dare023 » Sat Feb 09, 2013 6:54 pm

Prvo i osnovno pravilo je da strukturu sajta uvek gledaš da zadržiš,znači kada si prebacivao sajt na novu J! trebalo je da ti meniji i ostala struktura ostanu kao što su bili.
Da si tako uradio,lepo bi samo postavio novi sajt na mesto starog i to je to.
E sad ,ako nisi,moraćeš da kažeš čika googlu da ti je sajt premešten,znači ostaje sve tu gde je ,samo praviš redirekcije .
I naravno novi sitemap !

Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Re: Gde udenuti novu joomlu?

Post by Novi Lik » Sun Feb 10, 2013 8:02 am

Jesam upravo tako sam i radio mozda je samo na 15% sadrzaja izmenjena putanja. Nisam bas neki poznavalac joomle pa sam ipak hteo da pitam sve vas.

Moja ideja je bila da je potrebno napraviti neku vrstu redirekcije svih strana kojima se prilazi sa google starog sajta na pocetnu stranu nove verzije sajta koji je u svom novom folderu i da bi to bilo najpravilnije resenje. Ili jos bolje napraviti redirekciju svih stranica na posebnu stranicu sa obavestenjem da je sajt preseljen.

Novi Lik
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 74
Joined: Mon Nov 02, 2009 1:15 pm

Re: Gde udenuti novu joomlu?

Post by Novi Lik » Thu Feb 14, 2013 10:08 am

Pronasao sam nesto intresantno

"Najjednostavniji i najbrži način da preusmerite vaše posetioce na određene stranice sajta je .htaccess preusmeravanje.

Premeštanje cele lokacije sajta (svih stranica) Ako želite da preusmerite sav saobraćaj sa vašeg starog sajta na index stranicu novog sajta na novom serveru ovo je dobra stvar."

Redirect 301 / http://www.example.com/

Pitanja:

Gde tacno da upisem ovu redirekciju u .htaccess (trenutno je htaccess.txt) fajalu da bi automatski preusmerio sve stranice u novu joomlu u novom folderu2.5?

Kada to proradi da li je dovoljno da postoji samo stari folder joomla 1.5 u kome ce postojati sredjen .htaccess fajl koji preusmerava a sve ostalo mogu izbrisati?


Locked

Return to “Ćaskanje”