Slovenski prevod

User avatar
aljaz
Joomla! Intern
Joomla! Intern
Posts: 90
Joined: Fri Aug 26, 2005 8:34 pm
Location: Ljubljana, Slovenia
Contact:

Re: Slovenski prevod

Post by aljaz » Wed Dec 07, 2005 10:50 pm

RS wrote: Kaj je narobe s forumom. ? - beri c s stresico - mi vedno zamenja z vprašajem. Uporabljam pa Unicode tipkovnico. Kakšna idea?
Preveri encoding site-a v browserju. če nimaš utf-8, potem je to narobe, da ne prepozna tega encodinga. Samo ugibam.

Kar se prevoda tiče, pa... načeloma naj bi uradno obstajal eden od slovenske skupnosti in ta je na developer site-u. Za 1.0 smo se odločili, da uporabimo obstoječi prevod od Saša (SloMambo team), zdaj, kako pa je z vzdrževanjem le-tega, bi se pa mogli zmeniti (Dorjano, Sašo?). To govorim o tem enem "uradnem" prevodu. Dobro pa bi bilo potem na našem slovenskem site-u (bo ko bo, samo nevemkdaj) imeti več alternativnih prevodov, pač kolikor komu pašejo nianse. Magari lahko naredimo glasovanja za najboljši prevod in potem tistega definiramo kot uradnega, da vsaj malo aktiviramo to zaspano Joomla.SI skupnost. :)

lp, aljaž

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: Slovenski prevod

Post by dorjano » Wed Dec 14, 2005 11:42 am

Hja. vmes se je zgodil še 1.0.3 in 1.0.4 kjer je jezikovna datoteka nekoliko spremenjena. Tako, da bo itak potrebno še par stavkov preverit/prevest. Ja treba se bo dogovorit kdo bo kaj delal. Ker se redno dogaja, da več kuharjev kuha isto juho, ki potem ni nobenemu dobra.
Se pa strinjam z Aljažem, da smo malo zaspani. Celo Joomla.si je toliko zaspana, da nekaj časa sploh ni bil možen dostop do domene. Sem pa že nastavu templejt in ostalo ropotijo za tiste, ki vedo kaj govorim ;) sam je žal strežnik na katerem je joomla.si zgleda nekaj počepnu. Evo nadaljujem z delom.
Moderator of Slovenian Forum

djlongy
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Wed Nov 09, 2005 7:11 pm

Re: Slovenski prevod

Post by djlongy » Mon Dec 19, 2005 8:50 pm

Pozdravljeni!

Uporabljam Joomlo 1.0.4, Virtuemart 1.0.1 in Docman na win2000sp4, apache 2.0.53, mysql 4.1.17 in php 4.4.1. Uporabljam UTF8, vse navedeno prevedeno. Vendar imam problem, da mi apache v error log piše:

File 'c:\mysql\share\charsets\?.conf' not found (Errcode: 2)
Character set '#33' is not a compiled character set and is not specified in the 'c:\mysql\share\charsets\Index' file

Ima kdo kakšno idejo zakaj? Po internetu najdeš kup istih težav, eni krivijo PHP, eni pa MySQL. Oboji se branijo, da niso krivi...

Ima kdo rešitev za tole? Tole dela log file tako velik, da je obupno...kaj šele če vklop ERROR LOGGING...

Pozdrav

Boštjan

djlongy
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 49
Joined: Wed Nov 09, 2005 7:11 pm

Re: Slovenski prevod

Post by djlongy » Sat Apr 01, 2006 5:56 pm

Kolegi!

Sem dobil nekaj mailov naj pošljem prevode, ampak že nekaj časa nisem preverjal teh private messagev na forumu in ne vem komu sem že poslal in komu ne. Tisti, ki katerega od navedenih prevodov rabi, naj mi pošlje kar direkt mail na bostjanAFNAtsc-laba.si (nospam...)

LP

Boštjan

Stric Matic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon May 15, 2006 8:54 am

Re: Slovenski prevod

Post by Stric Matic » Mon May 15, 2006 8:59 am

Pozdravljeni,

zanimam me sledeče in sicer je trenutna verzija za DL 1.0.8 pa me zanima če obstaja slo prevod za to verzijo ?

PS.: Kdaj se lahko pričakuje 1.5.x final ?

LP M

RS
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:17 pm

Re: Slovenski prevod

Post by RS » Mon May 15, 2006 9:05 am

Prevod je isti kot za 1.0.7 Lahko vzames kar enega od teh. Bye

Stric Matic
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 2
Joined: Mon May 15, 2006 8:54 am

Re: Slovenski prevod

Post by Stric Matic » Thu May 18, 2006 6:28 am

RS wrote: Prevod je isti kot za 1.0.7 Lahko vzames kar enega od teh. Bye
Kje pa najdem omenjeni prevod ?

RS
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:17 pm

Re: Slovenski prevod

Post by RS » Thu May 18, 2006 7:11 am

Prevod dobiš na SloMambo.

RS
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:17 pm

Re: Slovenski prevod

Post by RS » Thu May 18, 2006 7:12 am

djlongy wrote: Pozdravljeni!

Uporabljam Joomlo 1.0.4, Virtuemart 1.0.1 in Docman na win2000sp4, apache 2.0.53, mysql 4.1.17 in php 4.4.1. Uporabljam UTF8, vse navedeno prevedeno. Vendar imam problem, da mi apache v error log piše:

File 'c:\mysql\share\charsets\?.conf' not found (Errcode: 2)
Character set '#33' is not a compiled character set and is not specified in the 'c:\mysql\share\charsets\Index' file

Ima kdo kakšno idejo zakaj? Po internetu najdeš kup istih težav, eni krivijo PHP, eni pa MySQL. Oboji se branijo, da niso krivi...

Ima kdo rešitev za tole? Tole dela log file tako velik, da je obupno...kaj šele ?e vklop ERROR LOGGING...

Pozdrav

Boštjan
A si konvertiral file v UTF-8 zapis?

Cyb3r
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Wed Nov 08, 2006 9:23 pm

Re: Slovenski prevod

Post by Cyb3r » Thu Nov 09, 2006 2:31 pm

Tudi sam sem močno padel v Joomlo in ne morem ven, tako da bi prosil za malo pomoči. Intštalirano imam slovensko joomlo 1.0.10. Šumniki... koda strani se v browserju nikoli ne nastavi na UTF-8, razen, če to storim ročno. Poizkusil sem variante, ki jih aljaz opisuje na prvi strani, ampak mi ne pomaga.

Od vsega naštetega nisem poizkusil edino tega spodaj, ker nisem našel te tabele (uporabnik apache2triad?). Imate še kakšen nasvet?

2. v tabeli mos_core_acl_aro je potrebno spremeniti definicijo dveh unique key-jev:


  UNIQUE KEY `section_value_value_aro` (`section_value`(100),`value`(100)),
  UNIQUE KEY `mos_gacl_section_value_value_aro` (`section_value`(100),`value`(100)),

sintaksa (naredil mi jo je MySQL Query Browser):


ALTER TABLE `{owner}`.`mos_core_acl_aro` DROP INDEX `section_value_value_aro`,
ADD UNIQUE `section_value_value_aro` USING BTREE(`section_value`(100), `value`(100)),
DROP INDEX `mos_gacl_section_value_value_aro`,
ADD UNIQUE `mos_gacl_section_value_value_aro` USING BTREE(`section_value`(100), `value`(100));

Cyb3r
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Wed Nov 08, 2006 9:23 pm

Re: Slovenski prevod

Post by Cyb3r » Thu Nov 09, 2006 3:53 pm

Napako sem našel v apacheju -> rešitev

Se mi pa čudno zdi, kako da mi je blog (pred inštalacijo joomle in tudi sedaj) normalno prikazoval šumnike, Joomla pa ne.

spycraft
Joomla! Fledgling
Joomla! Fledgling
Posts: 1
Joined: Fri Jan 05, 2007 12:37 pm

Re: Slovenski prevod

Post by spycraft » Fri Jan 05, 2007 12:41 pm

aljaz wrote: Windows hosti so druga zgodba. Oni ne uporabljajo enakih oznak kot Linux, temveč ima svoje lokalizacijske oznake. Zdaj probavam in dela tako slovenian kot SLV oznaka. Kakšno je pa treba uporabiti za kombinacijo slovenskega jezika in utf-8, mi pa ni znano in tudi google in msdn mi ne pomagata preveč...
No tocno ta problem mam jaz.. a je ze kdo kaj pogruntal .. namrec:
PHP built On:  Windows NT MERLIN 5.2 build 3790 
Database Version:  4.0.21-nt 
PHP Version:  4.3.11 
Web Server:  Microsoft-IIS/6.0 
WebServer to PHP interface:  cgi-fcgi 
Joomla! Version:  Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC 
User Agent:  Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1) 


sepravi mam utf-8 ki sm ga tud itaq mogu v index.php vsilit da glup IE pogrunta da je utf.. nakar se mi pa Cetrtek zajeb... ce dam rocno spet encoding na windows CE, je pa Četrtek vredu pa normalno stran ni.. tko da SE zelo priporocam za info kaj nej napisem pod locale.. slv, in slovenian dela... nekje mu se treba dopovedat da UTF nej to pokaze pa smo zmagal!

HELP

viljutia
Joomla! Apprentice
Joomla! Apprentice
Posts: 17
Joined: Sun Nov 30, 2008 5:58 pm

Re: Slovenski prevod

Post by viljutia » Wed Dec 03, 2008 6:08 pm

a lahko kdo nalozi še 1x ta prevod prosm :S

User avatar
dorjano
Joomla! Explorer
Joomla! Explorer
Posts: 432
Joined: Tue Aug 30, 2005 11:26 am
Location: Slovenia
Contact:

Re: Slovenski prevod

Post by dorjano » Wed Dec 03, 2008 7:38 pm

Za katero Joomlo! ?

Sicer pa pojdi na slojoomla.si pa si tam dol-snami.

lpD.
Moderator of Slovenian Forum


Locked

Return to “Slovenian Forum”